Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Sven D´Anna (Wizard): Heavy metal nikdy nezemře
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Sven D´Anna (Wizard): Heavy metal nikdy nezemře

WizardKvůli profilu německých WIZARD jsem psal přímo kapele ohledně zaslání nějakých podrobnějších informací o jejich historii. Získal jsem jen odkaz na jejich MySpace profil, ale využil jsem situace a poprosil zpěváka kapely Svena D´Anna o rozhovor. Ten souhlasil, a tak tedy, abych ještě více představil tyto německé metalisty, přináším další rozhovor. 

Ahoj Svene. Jsem rád, že ti mohu položit několik otázek. Jak se daří?

Ahoj, díky mám se dobře!

Jaké máte v Německu počasí? My si tady v Čechách užíváme opravdu špatné počasí. Je zima a deštivo…(otázky jsem Svenovi posílal koncem září pozn. redaktora)

I v Německu je ošklivě. Ale doufám, že v září ještě budou nějaké letní dny :-)

Dobrá. Nyní mi dovol zeptat se na pár důležitějších věcí. Vaše poslední album „Magic Circle“ vyšlo minulý rok, a tak nás všechny zajímá, kdy se dočkáme jeho nástupce?

Stále pilně pracujeme na nové desce. Do House Of Music Studios ve Stuttgartu jdeme poslední týden v září. Zatím samozřejmě nemám žádné přesné datum vydání. Podle odhadů by však nové album mohlo vyjít v první čtvrtině roku 2007.
Čas řekne o výsledku našeho snažení víc. Zatím můžu jen prozradit, že nové album bude koncepční a zřejmě se bude jmenovat „Goochan“. To je ale pro teď opravdu všechno. Více se určitě dozvíte na našich stránkách, jakmile nastane ten správný čas.

Bylo „Magic Circle“ úspěšné album?

Pro nás je každé album úspěšné. Já osobně mám však s „Magic Circle“ jeden problém – zvuk. Podle mě by mohl být lepší – není na 150%. Ale celkově jsem s tímto počinem spokojen.
Jsem ale nadšený, že naše nové album bude produkovat Denis Ward (PINK CREAM 69). Určitě naší hudbě dá ten správnej zvuk, kterej všem nakope prdele. Očekávám, že nové album bude zabiják!

Sven D´AnnaKytaristou na „Magic Circle“ je Dano Bolland, jelikož bývalý kytarista WIZARD, Michael Maas, kapelu opustil. Proč vlastně odešel? Někde jsem dokonce četl, že Michael je stále členem WIZARD, a že dveře do kapely mu budou stále otevřené.

Kromě jeho práce, chtěl Massi jít do školy. Takže neměl dost času dělat to všechno najednou. Ale, k mému potěšení, dva roky pauzy jsou v roce 2007 za námi. Takže Massi se vrátí a budeme bojovat za metal se dvěma kytaristy.

Také jste změnili nahrávací společnosti. WIZARD odešli od LMP a připojili se k Massacre Records. Kapela sice není moc dlouho pod křídly Massacre Records, ale mohl bys už teď porovnat oba labely?

Oh pardon, ale teď ti opravdu nemůžu nic říct o Massacre Records. Prosím, zeptej se mě za pár měsíců. Jsme velice spokojeni, že s nimi můžeme spolupracovat, ale to je pro tuto chvíli asi vše, uvidíme, co čas přinese.

WIZARD jsou někdy označováni jako „německá odpověď na MANOWAR“. Máš stejný názor? Jste hodně ovlivněni touto kapelou nebo jsou i jiné skupiny, které vás ovlivňují více než „Králové Metalu“?

Ah to je kec. Četl jsem podobné věci tisíckrát a nerozumím tomu. Na začátku historie WIZARD bych řekl OK, ale dneska…Každý chlap u nás v kapele má své vlastní ovlivnění. Někdo má rád thrash, někdo rock, jiný MANOWAR. Ale všichni milujeme heavy metal a určitě WIZARD.

Pokud se nemýlím, ještě jste nehráli u nás v České republice. Můžeme brzy očekávat změnu?

Ano, máš pravdu, v Čechách jsme ještě bohužel nikdy nehráli. Ale všichni doufáme, že se tento fakt v budoucnu změní. Problém je také v cenách. Nemůžeme jet na jeden koncert do České republiky. Je to moc drahé a nevyplatilo by se nám to. Ale doufáme, že v Čechách budeme hrát a uděláme party s českými fanoušky.

Hráli jste v nějakých exotických zemích?

Nejvíc hrajeme v Německu, Itálii, Nizozemsku, Rakousku nebo Švýcarsku. Ostatní země jsme zatím nenavštívili, ale věřím, že dveře do některých z nich nám nezůstanou uzamčené.

Která země má nejlepší fanoušky WIZARD?

Tak na tohle nemůžu odpovědět, protože jsme nehráli ve všech zemích, ale jedno je jasné. Na celém světě jsou blázniví fanoušci WIZARD.

WizardCo pro tebe znamená HEAVY METAL?

Heavy metal je skvělý hudební směr a způsob života. Tahle muzika spojuje přátele po celém světě, a to je to, co na ní tolik miluji.

Občas slyším jak někdo říká: „Heavy metal je mrtvý,“ nebo „Heavy metal není, co býval.“ Jaký je tvůj názor?

Myslím, že Heavy Metal nikdy nezemře a nikdy nebyl mrtvý. Je to 17 let, co hrajeme Heavy Metal a nikdy jsem neměl pocit, že by Heavy Metal byl mrtvý. Takže pokud ti někdo řekne, že Heavy Metal je mrtvý, dej mu prosím naší internetovou adresu.

Němci a Češi jsou známí pro jejich zálibu v pivu. Jak jsi na tom ty? Máš rád pivo a které je tvé oblíbené? Měl jsi někdy české pivo?

Nemám pivo moc rád. Moje oblíbené pití je Jack Daniels. Je lepší pro můj žaludek. Pivo mi moc těžce leží v břiše.

A má poslední otázka. Jaké je tvé oblíbené jídlo?

Mám moc rád rybu – ryba a dobrá láhev vína je to nejlepší jídlo, jaké znám.

Svene, děkuji mockrát za rozhovor. Za celý Volumemax tobě a tvé kapele přeji vše nejlepší.

Díky za tohle interview! Doufám, že se někdy potkáme v Čechách a dáme si nějaký pivko nebo Jacka. A všem českým fanouškům bych chtěl poděkovat za jejich podporu. Doufáme, že jednou zahrajeme v Čechách a uděláme společně pořádnou metalovou párty!
IN THE SIGN OF WIZARD
Sven

www.legion-of-doom.de
www.myspace.com/wizardband

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit