Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Lisa Geiß (Arven): Každý song je svým způsobem zpráva
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Lisa Geiß (Arven): Každý song je svým způsobem zpráva

ARVEN je mladičká německá skupina, která se mi dostala do uší poměrně nedávno, a to díky Massacre Records. Po zaposlouchání se do jejich debutovky jsem jim propadla a CD mě nadchlo. Při  příležitosti recenze alba  „Music Of Light“ jsem od nahrávací společnosti dostala nabídku rozhovoru s kapelou. Odpovídala mi baskytaristka Lisa a tady jsou její odpovědi.

Ahoj Liso, ARVEN je mladá kapela, kde jste se potkali a jak dlouho spolu hrajete?

Ahoj! V roce 2006 se kytaristka Anastasia snažila najít členy do dívčí metalové skupiny, ale neznala tolik holek, které by chtěly hrát metal, tak si podala inzeráty všude možně, aby se k ní někdo připojil. Začátky byly náročné a trvalo dlouho, než Anastasia dokončila songy, které hrajeme. Bohužel se nám ale nepodařilo najít bubenici, která by byla dost dobrá, tak jsme se poohlídly po mužích. To je důvod, proč je Till jediný muž v jinak dívčí kapele. Na začátku roku 2007 měli ARVEN svůj první koncert. 2009 se změnila sestava. Přidala jsem se do kapely a užívám si hraní na basu spolu s ARVEN.

Kdy jsi se začala věnovat hudbě?


Když mi bylo osm, začala jsem se učit na kytaru, ale ve třinácti jsem ji vyměnila za baskytaru a hraji na ni víc než předtím. Ostatní kolegové z kapely na své nástroje hrají také od dětství.

Když jsi byla malá, jaká byla tvá vysněná profese? Přemýšlela jsi o hudební kariéře?


Děti mají spoustu snů. (smích) Ano, snila jsem o hudební kariéře, ale byl to prostě jen sen, o kterém víte, že se nikdy nestane, ale u mně se stal se skutečností. (smích)

Pět slečen a jeden muž. Kdo z kapely vymýšlí nové věci? Je Till spíše tichý nebo si své návrhy prosazuje?

Byla to Anastasia, která napsala všechny songy z „Music Of Light”. Většinou přijde s hrubou verzí písničky. Zbytek ARVEN si to poslechne a pak si to zkusíme zahrát. Když pracujeme na písničce, máme odlišné názory a každý z nás si je snaží prosadit. A takhle vlastně skladba dostane konečnou formu. Till má spoustu dobrých nápadů a všichni posloucháme jeho názor, jakožto jediného muže – takže víme, co mají muži rádi.

„Music Of Light” je vaše debutové album. Myslíš si, že je právě tohle ten zvuk, ve kterém byste v budoucnu chtěli pokračovat?

Na „Music Of Light” se nachází více stylů. Na CD jsou metalové písně, folkové a také love songy. Nejspíše v tom budeme pokračovat, ale možná trochu jinak, protože se neustále snažíme vyvíjet a upravovat naši tvorbu. Skladby, které jsme nahráli pro „Music Of Light”, zní teď trochu jinak, když je hrajeme na koncertech. Ale myslím si, že tohle je u kapel úplně normální.

Která píseň z vašeho alba je Tvá nejoblíbenější?

Mými nejoblíbenějšími jsou „World Of Hatred“ a „Dark Red Desire“ – je zábava tyto songy hrát a navíc úplně válí!

Každý se něčím inspiruje. Jaká byla vaše inspirace pro hudbu a texty na „Music Of Light“?

Jak už jsem řekla, každý máme jiný hudební vkus. Hlavní vlivy jsou zřejmě skupiny jako NIGHTWISH nebo BLIND GUARDIAN nebo druhy folku a klasické hudby.

O čem jsou vaše písně? Co jste se skrze ně snažili říct?Arven

Texty jsou u každé písně jiné. „Till Death Do Us Apart” je typický smutný love song a „My Dear Friend” napsala Anastasia pro svou přítelkyni, která zemřela mladá. A pak máme skladby jako „Midwinter Nights” a „Ruined Castle”, které mají prvky fantasy. Carina zpívá o princezně, hradech a dracích, ale tyhle písně nejsou často brány vážně. „World Of Hatred” je o emočnímu odcizení v našem světě a hudba je stejně agresivní jako text, aby to k sobě pasovalo. Každý song je svým způsobem zpráva.

Hrajete jen v Německu nebo koncertujete i v jiných zemích?

Hráli jsme po celém Německu. Jednou jsme měli show ve Švýcrasku a dvakrát ve Francii. V obou zemích to byly skvělé zkušenosti, zvlášť ve Francii, kde publikum skvěle reagovalo na naše písně a show, a poté se se všemi konala skvělá after-party.

V jaké zemi bys nejradši měla koncert a v jaké zemi jsou podle Tebe nejlepší fanoušci?

Chtěla bych hrát ve Velké Británii a východních zemích jako je Česká republika nebo třeba Rusko. Také bych zase chtěla hrát ve Francii, byl to fajn pocit tam být. Na Facebooku máme spoustu fanoušků z Brazílie, Mexika a Spojených států. Myslím si, že fanoušci tam budou super. :)

Plánujete tour nebo jen několik koncertů?


Určitě chceme hrát živě tak často, jak to jen půjde, abychom si získali fanoušky. Bylo by super, kdybychom měli letos tour, ale nic konkrétního teď na plánu nemáme.

Co bys chtěla dělat do budoucna? Máš nějaké plány?

Napsali jsme písničky na druhé album. Chceme ho začít nahrávat na konci léta. Do té doby budeme hodně hrát na koncertech a psát víc a víc songů.

A jen tak na konec našeho rozhovoru, mohla bys nám popsat pár slovy ARVEN?


ARVEN znamená, energický a dynamický zvuk s Carininým hlasem skřivánka zformovaný do melodického folk metalu s klasickými vlivy...

Děkuji Ti moc za Tvůj čas! Pokud bys něco chtěla vzkázat našim čtenářům, máš teď možnost!


Také moc děkuji za Váš zájem o ARVEN. Pokud chcete sdílet Vaše dojmy z našeho CD s námi, kontaktujte nás na Facebooku – rádi o Vás uslyšíme!

www.arvenmusic.com

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit