Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
John Gaffney (Sinister Realm): V srdci každého metalisty je ukryt fanoušek Maiden, Priest, nebo Sabbath
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

John Gaffney (Sinister Realm): V srdci každého metalisty je ukryt fanoušek Maiden, Priest, nebo Sabbath

Rozhovor se SINISTER REALM jsem se rozhodl uskutečnit na základě poslechu a recenze jejich desky „The Crystal Eye“. Naneštěstí se mi postavilo do cesty zkouškové a tak rozhovor přináším až teď, za což se omlouvám. Na otázky mi odpovídal John Gaffney, baskytarista a zakladatel skupiny. Interview proběhlo prostřednictvím emailu a já bych chtěl velmi poděkovat za rychlost, s jakou byly zodpovězené otázky doručeny.

Ahoj! Ze všeho nejdříve bych se chtěl zeptat jak jde propagace nového alba a jaké ohlasy máte od médií a fanoušků?

Ohlasy jsou velmi dobré a já bych za to všem chtěl poděkovat. Naše druhé album „The Crystal Eye“ je, jak se zdá, dobrý pokrok oproti naší první desce. Udělat lepší placku byl náš cíl a řekl bych, že jsme toho dosáhli. Dostal jsem spoustu zpráv od fanoušků po celém světě, kteří nás díky tomuto albu objevili a líbí se jim, co děláme. Klasicky znějící metal je stále živý a jak to vypadá, je po něm i poptávka.

Zkoušel jsem navštívit Váš web, ale nenašel jsem tam moc informací. Plánujete to změnit?

Ano (smích). Je to na mém seznamu věcí, které musím přes léto udělat. Přál bych si, abych to mohl zvládnout sám. Zkoušel jsem sehnat někoho, kdo by nám s tím pomohl, ale zatím jsem nenašel. Díky za připomenutí, protože to vážně musím dát nějak dohromady. Je spousta věcí, které je potřeba na internetu zařídit třeba s Facebookem, Twiterem a tak dále, ale nakonec je to vždy i zábava. Chci z toho udělat hezký web, tak to pravidelně kontroluj bude to brzy.

Připadá mi jako odvážné mít v současnosti heavy metalovou kapelu, zvlášť v USA, kde jsou silné moderní corové tendence. Nebojíte se nezájmu lidí? Nechápej mě prosím špatně. Já miluji heavy metalovou muziku, ale každý den slyším kecy o tom, že je heavy metal mrtvý.


Vím přesně, co myslíš, tady ve státech není tradiční metal nejpopulárnější, ale je zde stále mnoho fanoušků každého věku, kteří mají tento typ hudby rádi. Myslím, že většina fanoušků jakéhokoli typu metalu má ráda klasiky jako MAIDEN, PRIEST nebo SABBATH. Hráli jsme koncerty před mladšími publiky, kde všechny ostatní kapely byly corové a byl jsem velmi nervózní, když jsem přemýšlel o tom, jak nás budou nenávidět, protože hrajeme něco úplně jiného. Když jsme ale začali hrát, ta děcka šílela. Myslím, že hluboko v srdci každého metalisty je ukryt fanoušek MAIDEN, PRIEST nebo SABBATH (smích). Myslím tím, že právě oni představují kořeny všeho metalu, který se dnes hraje, nebo ne? Pokračujeme v práci a součástí naši mise je býti obránci vlajky tradičního metalu tady v USA.

Kdo píše texty pro vaše písně a odkud bere inspiraci?


Všechnu hudbu i text píši já. Má inspirace vychází z každodenního života a zkušeností, ale také z mých snů a představ lepšího světa. Hodně mě také inspirovaly hororové filmy 70. let, malby a samozřejmě hudba. Mám rád když jsou mé texty trochu vágní, aby si je mohl sám posluchač interpretovat a dát jim významy. Tu a tam jsem také blázen pro dobrý bitevní
song o mečích a štítech.

Na svém tour jste navštívili i Evropu. Pokusil by ses o srovnání amerického a evropského publika?
John Gaffney

Evropské publikum bylo skvělé, velmi nadšené a s láskou k heavy metalu. Byla čest pro takové publikum hrát. V US máme takové fandy taky, jen jich není tolik. Nemáme nikde blízko nás takovou koncentraci festivalů, jako je v Evropě, ale zdá se, že i zde se jich objevuje více a více. Tady v USA naneštěstí mainstreamová média úplně ignorují heavy metal snad kromě několika málo trendy kapel, které jsou právě v kurzu. Ale opravdu tu jsou i oddaní metalisti, které vídám na koncertech a zdá se, že ten trend roste, protože v jednom kuse potkávám i mladší děcka, která mají na triku Dia nebo JUDAS PRIEST.

Plánujete v blízké době zase navštívit Evropu? Možná také ČR?


Bylo by to skvělé a určitě je to náš cíl. Právě jsme nahráli nové demo s nadějí na podepsaní lepší nahrávací dohody, tak doufejme, že se do Evropy vrátíme. Pracujeme s opravdu dobrým manažerem, Bartem Gabrielem, který nám pomáhá změnit naše sny ve skutečnost.

Už jsi někdy v ČR byl či si o ní alespoň slyšel?


Nikdy jsem tam nebyl a abych byl upřímný, příliš o té zemi nevím. Jsem velký hokejový fanoušek, takže první, co mi vytane na mysli, když se řekne Česko, je Jaromír Jágr, který hraje za můj oblíbený tým Philadelphia Flyers. A jeden z mých nejoblíbenějších brankařů je Dominik Hašek. Možná si už o nich někdy slyšel (smích). A nezapomeňme také na velikána klasické hudby, skladatele Dvořáka. Snad budu mít jednoho dne šanci to u Vás navštívit.

Nabídla vám někdy nějaká velká kapela, abyste dělali support na jejich tour?


Ještě ne, ale doufám, že se to jednoho dne stane. Byl by to můj sen, kdybychom měli tour s jednou z mých oblíbených kapel, CANDLEMASS. Měl bych radost se šňůrou s kteroukoli z klasických kapel, tak doufejme, že k tomu jednou dojde.

Jak daleko jste s přípravami nového alba? Na jaké prvky se mohou fanoušci těšit?

Právě jsme dokončili nahráváním dema s pěti novými songy a dva další mám napsané. Pracovní název pro album je právě teď „World Of Evil“. Myslím, že lidé mohou očekávat více toho, na čem vlastně SINISTER REALM stojí, což je melodický a epický, ale také trochu temný klasicky znějící metal. Bude tam dlouhá epická píseň s názvem „Four Black Witches“. Je to určitý druh písně „Phantom Of The Opera“ v našem podání. V poslední době jsem byl ovlivňován prvky SCORPIONS, RAINBOW a JUDAS PRIEST ze 70. let. Bude tam samozřejmě také spousta materiálu na handbanging.

Ok to je ode mě vše. Chcete něco vzkázat českým heavy metalovým fandům?


Díky za rozhovor a díky všem českým fanouškům, kteří udržují heavy metal naživu. Pro více informací navštivte naši facebookovou stránku, nebo náš web, který dám brzy do pořádku. Jo a ještě jedna věc... Long Live to Heavy Metal.

www.sinisterrealm.net

http://www.facebook.com/SinisterRealm

 

English Version

Hi. First of all I would like to ask you how the promotion of your last album, „Crystal Eye“ is going on? What feedback did you recive from press and fans?

The feedback seems to have been really good and I thank everyone for that.  Our second album "The Crystal Eye" seemed to be a nice progression forward from our first album.  That was our goal to make a better album so I think we achieved that.I've gotten messages from fans all over the world who have discovered us with this album and like what we are doing.  Classic sounding metal is still alive and in demandit seems!

I tried to visit your website but i haven´t find so many information about band. Are you going to update your website with more information?

Yes..haha, that's on my list of things to do for the summer, I wish I knew how to do stuff like that myself, I had asked someone to work on it for us but it didn't happen.  Thanks for reminding me as I really need to get that together.  There's always a lot to take care of out there in cyber space with facebook and twitter and all that but in the end it's fun and I do want to get  a really nice website going, so keep checking it will be up and running soon.

It seems courageous to me to find heavy metal band nowadays especialy in the USA where modern core tendecies are strong. Aren´t you afraid of lack of interest of people? Please don´t get me wrong. I love heavy metal music but every day I hear bullshits that heavy metal is dead.

I know what you mean, here in the States traditional metal is not the most popular but there are still many fans of all ages here who support this type of music.  I think most fans of any style of metal they all usually like the classics like Maiden, Priest of Sabbath.  We've played shows in front of younger audiences where all the other bands were screaming "Core" type bands and I would be really nervous thinking..."They are going to hate us, were nothing like the other bands" but when we start playing the kids go nuts!  I think deep down in every metal heads heart their's a Priest or Maiden or Sabbath fan..hehe.  I'm mean, that's the roots to all metal that's out there today isn't it?  We keep working though and part of our mission statment it to be the defenders of the traditional metal flag here in the USA.

Who writes lyrics for your songs and where does he get inspiration from?

I write all the music and lyrics.  My inspiration comes from everyday life and experiences and my dreams and fantasies for a better world.  I'm also inspired a lot by 70s era horror movies, paintings and of course music.  I like my lyrics to be a little bit vaque so the listerner can interpert them however they choose.  I'm also a sucker for a good sword and shield battle song every now and then.

You visited Europe with your tour. Would you try to compare differences between audience in the USA and Europe?

The European audiences were great, very dedicated and have a great love for Heavy Metal.  It was an honor to play for them.  In the US we have dedicated metal fans also it's just that they seem to be spread out a bit more.  We don't have any where near as many festivals as Europe has but more and more seem to be popping up.  Here in the USA unfortunately the mainstream media completly ignores heavy metal except for whoever is the trendy band at the moment but there really are hardcore metal heads that I see at shows all the time and it seems to be growing as I see younger kids all the time walking around with Priest or Dio shirts.

Are you going to visit Europe again in the near future? Maybe also the Czech Republic?

That would be awesome and that's definetly a goal for us.  Were recording a new demo at the moment with the hopes of landing a better record deal so hopefully returning to Europe will happen at some point.  Were working with a really great manager Bart Gabriel at Gabriel Managment and he is helping make our dreams come true.

Have you ever been to Czech Rep. or have you at least heard something about it?

I've never been there and I've got to be honest I don't know much about your country. As a big hockey fan the first thing that pops into my mind when someone says "Czech" is Jaromir Jagr who is playing for my favorite team the Philadelphia Flyers and one of my favoritegoalies of all time Dominik Hasek.  Maybe you've heard of these guys..:)  and let's not forget the great classical composer Dvorak! Hopefully someday I will have a chance to visit or tour there.

Were you asked by some big band to tour with them as a support?

Not yet but some day I hope it happens.  It would be a dream to tour with a one of my favorite bands Candlemass.I would be happy to tour with any classic band though, so let's hope it happens someday.

How far are you in the preparation of a new album? What elements can the fans look forward to?

We've just got done recording a demo of five new songs and I've got about two more written.  The working title for the album right now is "World of Evil"  I think people can expect more of what Sinister Realm does which is melodic and epic but also a bit dark classic sounding metal.  There's going to be a cool long epic song called "Four Black Witches" that's kind of our "Phantom of the Opera" if you will.  I've been pulling a lot of infuences lately from 70s era Scorpions, Priest and Rainbow.  There's of course going to be plenty head banging and fist rasing stuff as that's what were about.

Ok that´s all from me. Do you want to give some message to Czech heavy metal fans?

Thanks for the interview and thanks to all the Czech fans out there who keepheavy metal alive.  For more info you can visit our facebook page or website which I promise will be up and running soon.  Oh yea..and one more thing Long Live Heavy Metal!!!!




Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit