Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Joe Block (Scarlet Anger): V České republice jsou krásné ženy
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Joe Block (Scarlet Anger): V České republice jsou krásné ženy

Není tomu zas tak dávno, co jsem psal recenzi na debutovou desku thrasherů SCARLET ANGER. Po jejím zveřejnění se sama kapela nabídla s možností rozhovoru, tak proč toho nevyužít a nezjistit si o ní něco víc. Pár otázek tedy letělo směrem na Lucembursko a s ochotou se jich ujal sám zpěvák a zakladatel téhle formace, Joe Block.

 

English version is below

Ahoj Joe! Mohl bys, prosím, ze začátku stručně představit kapelu?

Nazdar! SCARLET ANGER je thrash metalová skupina z Lucemburska, založená roku 2007 Joem Blockem (zpěv) a Fredem Molitorem (kytary). Už od školky jsme nejlepší kamarádi, hráli jsme spolu v rockové kapele, ale vždy jsme toužili dělat něco tvrdšího. Takže jsme se jednoho rozhodli nastartovat novou formaci. V roce 2009 nám vyšlo první EP „La realidad es triste…“. O rok později kapela našla své současné obsazení a roku 2011 jsme vydali druhé EP „Kill The King“. První dlouhohrající album, „Dark Reign“, vyšlo letos pod labelem Dust On The Tracks.

Jste z Lucemburska. Nechá se říct, že je tam aktivní metalová scéna? Upřímně, neznám moc lucemburských kapel.


Metalová scéna v Lucembursku je v porovnání s velikostí země docela široká, máme tu spoustu metalových skupin! Jsou tu skvělé kapely jako DESDEMONIA, ABSTRACT RAPTURE a další. V současnosti je zde také spoustu metalcoreových smeček jako FALLING PROMISES nebo AN APPLE A DAY… Takže máme kapely všech metalových stylů! Ale v současné době v Lucembursku není moc skupin s nahrávací smlouvou a labelem. Vlastně myslím, že v tomto momentě jsme jediní takoví.

Letos jste vydali debut „Dark Reign“. Jaké jsou na něj odezvy? Jak jste Vy sami se svou prací spokojeni?


Jsme velice šťastní, protože většina reakcí je velmi dobrá! Většina našich fanoušků album miluje! Obdrželi jsme také kladné recenze v médiích! V německém metalovém magazínu Legacy bylo naše album uvedeno jako CD TIPP, což je opravdu skvělé! A dokonce nám věnovali celostránkový rozhovor! Takže až do posavad vše běží vážně perfektně! Doufáme, že to tak bude pokračovat!

Nahrávka je rozdělena na dvě části, „Kill The King“ a „The King Is Dead, Long Live The King“. Z toho by se nechalo soudit, že se jedná o koncepční nahrávku.


Kapitola 1 byla nahrána roku 2010 a vydána v roce 2011 jako EP „Kill The King“. Tohle EP nám pomohlo k podpisu s Dust On The Tracks. Label chtěl, abychom z tohoto EP udělali dlouhohrající album, tak jsme se vrátili do studia v roce 2011 a nahráli druhou kapitolu. Chtěli jsme, aby bylo jasné, že tyhle songy jsou z různých natáčecích seancí, žádný textový koncept v tom není.

O mastering se postaral Jeff Waters z ANNIHILATOR. Jak jste se dostali ke spoluprácí s ním? Jak hodnotíte výsledný zvuk?

Hledali jsme někoho, kdo je dobrý v masteringu a kdo miluje thrash metal, takže bylo jasné, že pokud s námi bude chtít pracovat, angažujeme na tu práci Jeffa! Tak jsme ho kontaktovali a on chtěl, abychom mu poslali nějaké naše songy. A za pár dní nám napsal mail, že tu práci bere! Všichni víme, že Jeff je perfekcionista a profík! Získal hodně zkušeností, když masteroval nahrávky ANNIHILATOR, ale i jiných kapel. Bylo opravdu příjemné s ním pracovat. Hodně nám pomohl získat přesně takový zvuk, jaký jsme hledali!

„Dark Reign“ není Vás první počin. Jak už jsi zmiňoval, máte na kontě také dvě EP. Druhé EP, „Kill The King“, bylo kompletně znovu vydáno jako součást debutového alba. Byl to záměr už v době, kdy jste EP dělali?

Záměr to rozhodně nebyl! Protože jsme hledali label pro další album, poslali jsme EP do některých evropských vydavatelství. To náš label Dust On The Tracks z Německa chtěl mít celé EP na desce! Opravdu si naše skladby oblíbili, takže chtěli udělat plnohodnotné album, na kterém by bylo kompletní EP, tak jsme tedy všechny písně nově zremasterovali, aby nezněly odlišně od ostatních.

Z Vaší hudby je cítit poctivý thrashing staré školy. Jaké kapely jsou pro Vás největší inspirací?


Ano, považujeme se za thrash metalovou bandu. Píšeme muziku, jakou máme rádi. Když skládáme, nekoncentrujeme se jen na jeden styl. Pokud to zní dobře, jednoduše to použijeme, pokud ne, necháme to být ;) Působí na nás odlišné vlivy jako KREATOR, ANNIHILATOR, starší METALLICA, MACHINE HEAD nebo dokonce IRON MAIDEN a mnoho dalšího, jsme velice otevření muzikanti. Posloucháme spoustu metalových kapel.

Jaké jsou Vaše plány pro blízkou budoucnost? Vyjet na turné, dopřát si odpočinek, připravit nový materiál, natočit klip, …?

Právě děláme na nových skladbách, kromě toho se poohlížíme po nějakých koncertních příležitostech a příští rok snad podnikneme kratší tour. Možná uděláme i nějaké nové video, ale žádné konkrétní plány na to zatím nejsou.

A poslední otázka. Jak jistě víš, tenhle rozhovor bude publikován v České republice. Co Ty a Česko? Znáš nějaké místní kapely?

V České republice jsou krásné ženy ;))) A české pivo (Kozel) je opravdu dobré. Rádi bychom si někdy zahráli na Masters Of Rock nebo jiném festivalu v České republice! To by bylo skvělé! Vím, že máte nějaké metalové formace, ale momentálně si nemohu žádnou vybavit, nicméně jsem si jistý, že už jsem někdy nějakou slyšel.

Toť vše. Veliké díky za Tvůj čas, a jestli máš na srdci cokoliv, o co by ses rád podělil, teď máš prostor.


{mp3}scarletpozdrav{/mp3}

http://scarletanger.com/

 

 

English Version

Hi Joe! Could you please introduce the band in the beginning?

Hi! Scarlet Anger is a Thrash Metal band from Luxembourg, founded in 2007 by Joe Block (Vocals) and Fred Molitor (Guitars).
They are best friends from childhood on and played together in a rock band, but they always wanted to play something heavier. So, one day they've decided to start a new band. In 2009 the first EP “La realidad es triste…was released. In 2010 the band found their current lineup, and 2011 the second EP “Kill the King”was released.
2012 the first LP “Dark Reign” was released under the Label Dust On The Tracks.

You are from Luxembourg. Is there an active metal scene in your country? Honestly, I don’t know many Luxembourg bands.


The metal scene in Luxembourg is quite big compared to the size of the country, we have a lot of metal bands! There are some great bands like Desdemonia, Abstract Rapture,… At the moment there are also a lot of Metalcore bands like Falling Promises or An Apple A Day… So there are bands in every type of metal!
But currently their aren´t many Metalbands with a record deal and Label. I think we are the only Metal Band in Luxemburg for the moment.

You have released a debut album „Dark Reign“ this year. What about the reactions from fans and media? Are you personally satisfied with your work?

We are very happy, because most of all the reactions are very good! Most of our fans love the album! We got some good critics in media too! In the german metal mag “Legacy” our Album was the CD TIPP which is really great! And they even dedicated us a whole site with interview! So until now it’s running really well! We hope to continue like this!

The album is divided into two parts, „Kill the King“ and „The King Is Dead, Long Live The King“. Is it a conceptional album?

Chapter 1 was recorded in 2010 and released in 2011 as EP “Kill the King”. This EP helped us to sign the German label “Dust On The Track”. The label wanted us to make this EP a full length Album, so that we entered the studio again in 2011 and recorded Chapter 2. We wanted to make it clear that those songs are from different recording sessions.

The album was mastered by Jeff Waters from ANNIHILATOR. How did you get to cooperate with him? How would you assess the sound?

Well we were looking for someone who is good at mastering and who loves thrash metal, so it was clear that if he wanted to work with us, we would engage Jeff for the job! So we contacted him and he wanted us to send him some songs to have a listen. A few days later he wrote us a mail that he would do the job! We all know that Jeff is a perfectionist and pro! He got a lot of experience in mastering while mastering albums of his band Annihilator and other bands! So it was really nice to work with him! He helped us a lot to get the sound we were looking for!

But „Dark Reign“ isn’t your first release. You have also two EPs. The second EP „Kill the King“ was  completely re-recorded on the debut. Was it the intention already at the time when you made the EP?

Well no that wasn’t our intention at all! Since we were looking for a Label for the next Album we had send our EP to some labels in Europe. Our Label “Dust On The Tracks” from germany wanted to have the EP on our Album! They really liked the songs, so they wanted us to record a full length album and include the EP on it, so we had the remaster all the songs, so that they would not sound to diffrent from new songs.

One can really feel the old schoul thrashing in your music. What bands are the biggest inspiration for you?

YEAH we consider us as a Thrash Metal band. We just write the music we like. We don't try to concentrate on one style while we write songs. If it sounds good we keep it, if not we don't, simply as that ;) We all have different influences such as KREATOR, ANNIHILATOR, older METALLICA, MACHINE HEAD or even IRON MAIDEN and many more, we are all very open minded musicians. We listen to a lot of Metal bands.

What are your plans now? Go for a tour, take a rest, prepare a new material, shoot a clip, …?

At the moment we are allready writing on some new songs, beside of that we are looking forward to play some shows and maybe next year a little tour. We are also considering to maybe shoot a new clip, but there are no fix plans as for now.

And the last question. As you know, this interview will be published in the Czech Republic. What
about you and Czech? Do you know some Czech bands?


In Czech Republic the women are beautiful ;))) and czech beer (Kozel)is really good. We would love to play the Masters of Rock festival one day or any other festival in Czech Republic! That would be great! I know that there are some Metal bands in Czech Republic, but at the moment I don’t remind one, but i’m sure that I have listened to some bands allready.

That’s all. Thank you very much for your time and if you wish to say anything, now you have a chance.

http://scarletanger.com/

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit