Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Enrico Fabris (Fake Idols): Na koncertech se snažíme, aby se každý dostal do „pařícího režimu“
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Enrico Fabris (Fake Idols): Na koncertech se snažíme, aby se každý dostal do „pařícího režimu“

Italská formace FAKE IDOLS je od vydání svého debutu v jednom kole. Sklízí úspěchy od recenzentů, koncertují se známými tělesy rockové scény a přijímají spousty zajímavých obrázků na svém Facebookovém profilu. Na všechny tyto věci a ještě mnohem víc jsem se vyptal bubeníka Enrica. Z naší mailové komunikace tak po několika měsících úspěšně vznikl tento rozhovor. Pěkné čtení!

Ahoj Enrico. Díky moc za čas, který sis našel na pár mých otázek pro vaše fanoušky v České republice. Mohl bys náš rozhovor začít krátkým představením tvé kapely FAKE IDOLS? Pár slov o kořenech vaší formace a jejích členech by byl skvělý začátek!

FAKE IDOLS vznikli ze spojení tří kapel: RAINTIME, SLOWMOTION APOCALYPSE a JAR OF BONES.
Když se RAINTIME rozhodli vzít si pauzu (po třech albech u Lifeforce Records), Claudio (zpěv) a já (bicí) jsme zavolali kytaristům Ivanovi (ex-SLOWMOTION APOCALYPSE) a Cristianovi (ex JAR OF BONES) a basákovi Ivovi (ex-SLOWMOTION APOCALYPSE), abychom začali nový projekt, který by byl více melodický než ostatní kapely.

Můžeš nyní říct pár slov o vašem debutu? Pokud vím, tak recenze byly dosud vynikající, takže se domnívám, že s výsledkem musíte být velmi spokojení.

Jsme velmi spokojení s recenzemi, které naše album získalo. Jako nová kapela jsme byli velmi zvědaví, jak bude tato nová věc přijata lidmi a novináři. A podle recenzí, které jsme obdrželi, si myslíme, že se každému líbí (až doteď!!!!).

Kolik času jste strávili skládáním a nahráváním písní?

Jsme velmi pomalí, pokud jde o skládání skladeb. Trávíme hodně času, abychom skladbám dali správné aranže a hodně času zabere taky řádná postprodukce každé písně. Strávili jsme rok a půl skládáním našeho debutového alba… A jenom dva týdny nahráváním!

Máš na „Fake Idols“ nějakou oblíbenou skladbu?

Každý člen FAKE IDOLS má svou oblíbenou píseň. Moje je „My Hero“ s hostující zpěvačkou Miou Coldheart z kapely CRUCIFIED BARBARA.

Rád bych se zeptal na píseň „The Prankster“. Podle mého názoru je naprosto odlišná od zbytku skladeb na desce. A abych se přiznal, myslím, že tak docela nesedí k vaší produkci. Byl to určitý experiment nebo podobnou tvorbu zamýšlíte jako pevnou součást vaší tváře?

Chtěli jsme prostě odlišnou věc. Je to zamýšlené jako party song … lidi, pivo, zábava a muzika.

Když se na desku podívám, nacházím mnoho podobností k tvorbě RAINTIME. Myslím, že po hudební stránce je „Fake Idols“ jakýmsi pokračováním RAINTIME (a to vůbec nezmiňuji píseň „Fake Idols“, která se objevila na posledním CD RAINTIME, „Psychromatic“). Navíc je zde silná atmosféra, skvělý zpěv (samozřejmě), máte poutavého hosta (stejně jako Larse Larsena nebo Jacoba Bredhala na „Flies & Lies“) a udělali jste cover song (podobně jako cover písně „Beat It“ od Michaela Jacksona). Myslíš si, že kdyby RAINTIME vydali čtvrté album, znělo by jako debut FAKE IDOLS?

Možná, nevím. FAKE IDOLS je rockový, moderně metalový projekt a více melodicky a rockově orientovaný než RAINTIME. Samozřejmě, že najdeš podobnosti, protože Claudio a já jsme hráli v obou kapelách.

Mimochodem, proč jste si vybrali píseň „My Favourite Game“ jako předělávku?

Máma rádi CARDIGANS (a to nejen jejich zpěvačku!!!). Ivan píseň zaranžoval a rozhodli jsme se, že je to ta pravá věc pro naše album.

Dovol mi se ještě jednou vrátit k záležitosti FAKE IDOLS a RAINTIME. Co si myslíš, že jsou hlavní rozdíly mezi kapelami.

RAINTIME byli víc metalově orientovaní než FAKE IDOLS. Myslíme si, že nyní jsme více rockově zaměření. Více melodií, méně rychlosti. Myslím, že můžeš zažít opravdový přístup FAKE IDOLS, když jsme na scéně, kde chceme, aby se každý dostal do „pařícího režimu“.

Můžeš nám říct, co se stalo, že RAINTIME museli ukončit činnost?

Pro kapelu je těžké přežít po více než deseti změnách v sestavě během několika let. Vše se stalo složitější: udělat nová alba, jet na tour atd. Takhle už jsme prostě dál nemohli pokračovat. Takže jsme se rozhodli vzít si pauzu a začít jiné projekty.

Mluvíš o pauze. Znamená to tedy, že je možné, že RAINTIME ještě přivedete k životu nebo se skupina definitivně rozpadla?

Sami nevíme. Nyní se plně věnujeme FAKE IDOLS. Možná se ale jednoho dne potkáme znovu…

Fajn, pojďme se nyní přesunout z minulosti a podívejme se do budoucnosti. Jaké máte plány po zbytek roku? Domnívám se, že byste rádi jezdili po koncertech, co možná nejvíc to půjde. Máte v plánu nějaké evropské turné?

Ano, pracujeme na podzimním / zimním turné. V létě jsme vystoupili na několika festivalech s kapelami jako ELVENKING, CANDLEMASS, DOWN, TYGRES OF PAN TANG a samozřejmě bychom si rádi zahráli s ostatními kapelami, jak to jen bude možné. Samozřejmě také v České republice.

A co nové album? Máte už nějaké nové nápady nebo dokonce demo skladby?

Ano, už na něm pracujeme. Máme tři skladby téměř hotové a nahrané v „demo režimu“ a asi deset dalších projektů. Nevím, které z nich budou zahrnuty na našem druhém albu, ale doufáme, že se vám bude líbit.

Můžeš se s námi podělit o nějaké dojmy z nahrávání? Jak písně znějí? Myslíš, že jsou spíše podobné nebo odlišné od písní na debutu?

Myslíme si, že písně jsou navzájem odlišné, ale zároveň zní podobně k písním z debutu. Asi je to vina Claudiova hlasu.

Z trochu jiného, odlehčenějšího soudku. Musím říct, že jsem byl pěkně překvapený, když jsem viděl obrázky těch krásných dívek na vašem Facebooku. Řekl bych, že být hudebníkem má mnohé výhody (smích). Můžeš mi prozradit, odkud tento nápad přišel?

To není naše vina (smích)! Zdá se, že nám dívky rády posílají nějaké zajímavé obrázky. Tak jsme se rozhodli, že se o ně podělíme s našimi fanoušky.

Je nějaká kapela z Itálie, kterou bys doporučil českým fanouškům? Něco ne až tak známého, ale určitě stojícího za vyzkoušení?

Samozřejmě je několik kapel, které chceme doporučit k vyzkoušení: THE SECRET jestli máte rádi něco opravdu rychlého a zběsilého. INVIVO, melodická a technická záležitost. RHYME, grungeový přístup 90. let je zaručen. Doufáme, že se budou líbit!

A co ty sám v poslední době rád posloucháš? Nějaká skupina nebo CD, které opravdu chytlo tvou pozornost?

Když už mluvíme o italských kapelách, myslím, že nové album DESTRAGE je opravdu zajímavé. „Děláš si ze mě srandu? Ne.“ Je to opravdu svěží a … schizofrenní.

Znáš nějakou českou skupinu?

Popravdě si žádnou nepamatuji.

Myslím, že je to pro teď ode mne vše. Ještě jednou díky za tvůj čas a odpovědi. Doufám, že máte před sebou dobré časy a snad vás budeme moct brzy vidět na turné také v České republice. Poslední slova jsou tvá pro fanoušky. Měj se!

Doufáme, že se podíváme do České republiky, abychom mohli šířit přístup FAKE IDOLS jak to jen půjde! Mezitím dejte šanci našemu novému albu, které vyšlo u Lifeforce Records. Uvidíme se na scéně nebo na baru, pokud mu dáváte přednost!

www.fakeidols.com

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit