Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Interview Voices Of Destiny: Studujeme v tourbuse
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Interview Voices Of Destiny: Studujeme v tourbuse

Voices of DestinyDo této německé bandy jsem se zamilovala na první poslech už po vydání debutu „From The Ashes“. A dlouhou dobu to byla také poslední kapela, kterou jsem ještě neviděla a toužila jsem tak učinit, než zemřu. Zpráva, že budou předskakovat holandské EPICE na evropském turné mne natolik nadchla, že jsem si domluvila i živý rozhovor, abych tyto mladé sympatické lidi poznala blíž a zjistila, co se u nich změnilo za ty dva roky, kdy jsem je, přes mail, zpovídala naposledy.

Ahoj! Naposledy jsme spolu mluvily koncem roku 2010. Tehdy jsme rozebírali mladou nadějnou kapelu a jejich debutový počin. Říkala jsi, že zatím koncertujete jen v Německu a kromě odpovídání na spousty otázek se vás popularita zatím nijak zvlášť nedotkla. Co se od té doby změnilo?

Maike: No (smích), vydali jsme druhé album a poslali nějaké materiály různým agenturám a podobně. A na začátku dubna 2012 jsme dostali mail od Marka Jansena, kytaristy z EPICY, který nás požádal, jestli bychom jim nechtěli předskakovat na evropském tour. Tak jsme řekli jo, to by bylo fajn (smích) a tak jsme dneska tady!

Můžete mi říct něco o „Voices Of Destiny guest listu“? Myslím si, že je to velmi dobrý nápad, zvláště pro fanoušky, kteří nedisponují velkým množstvím peněz.


Maike: Jo, to je pravda. Máme pět volných vstupů na každý koncert a snažíme se dát fanouškům šanci nás vidět. Prostě se označíš na Facabooku, když chceš jít. Ale tady o to nebyl takový zájem, jak jsme si mysleli.

Lukas: Včera ve Zlíně a dneska tady (v Praze, pozn. autorky nikdo není, nikdo se nezúčastnil.

No, nejste v ČR zatím moc známí.

Lukas: Ale na těch předchozích koncertech byla zaplněna všechna místa a to bylo super! Tam jsme dostali hodně odpovědí. A o to jde!

Všimla jsem si, že jste stihli vyměnit bubeníka, co se stalo? A podle jakých kritérií jste vybírali bicmena nového?

Lukas: S naším předchozím bubeníkem Ericem jsme se rozdělili kvůli nějakým hudebním rozdílům, zajímal se o trošku jinou muziku, než Maike Holzmannjsme chtěli dělat. A na konci natáčení desky jsme nebyli tak úplně spokojení s hudbou a situací v kapele, tak jsme se dohodli, že bez něj to bude lepší. Ale nebyly tu žádné hádky, nebo tak něco, bylo to řešené profesionálně. Pořád jsme přátelé, pomáhá nám na turné jako technik.
A nový bubeník... Chtěl s námi hrát, tak jsme si říkali, že tohle turné by mohla být perfektní šance ho poznat. Začali jsme s ním zkoušet teprve pár týdnů před začátkem a ptali jsme se ho, jestli je připravený s námi jet. On souhlasil, tak uvidíme, jak to celé dopadne.

Letos vyšlo vaše nové CD „Power Dive“, dle mého názoru je tvrdší, chytlavější, odvázanější, ale zároveň jste neztratili své osobité melodické kouzlo, takže dobrá práce! Jak probíhalo natáčení? Cítili jste rozdíl od „From The Ashes“, kdy jste se se studiem v podstatě seznamovali?

Maike: Jo, no, pár měsíců po natočení prvního počinu jsme napsali všechny písně pro tohle album. Myslím si, že díky předchozím zkušenostem to bylo mnohem jednodušší, protože jsme měli víc času a myslím, že je to i slyšet.

Dalším viditelným pokrokem je i videoklip k písni „My Separation“. Minulý klip jsem vám, jestli si vzpomínáte, moc nepochválila kvůli jeho neprofesionalitě. Ten nový se mi naopak velmi líbí! Můžete mi říct obligátní věci, jako proč tento song, kdo to natáčel a jaké to bylo?

Lukas: Vybrali jsme „My Separation“ protože jsme mysleli, že by mohl zaujmout nové posluchače, navíc je to hodně tvrdá věc, která nám sedí. Poprosili jsme všechny možné kamarády a ti nám s tím pomohli. Natáčeli jsme to v jednom malém klubu a bylo to fakt levné, protože jediné, za co jsme utráceli bylo jídlo a pití (smích).

Co se hudby týče – proces skládání probíhal stejně, jako minule? Skládal jsi většinu ty, Lukasi, nebo se zapojili i ostatní členové?

Lukas: Obvykle pracujeme tak, že já nebo někdo (třeba tady napsal dvě písně kytarista Chris), napíše nějakou základní strukturu a pak se na to nabaluje zbytek a dodělají se detaily – to už děláme společně. Hodně klávesových aranží vzniká až ve studiu, protože potřebujeme všechny kytary a všechno nahrát dohromady, abychom věděli, jaké klávesy a orchestrální věci tam dát.

Kdybyste mohli vybrat nějakou svou oblíbenou píseň z alba a více se o ní rozpovídat…

Maike: Jedna z mých nejoblíbenějších je „Untouchable“, ta se mi líbí hodně, mám ráda ty emoce, které tam můžu dát. Jo, tahle je má oblíbená.

Lukas: No, vlastně mám hodně oblíbených věcí (smích). Třeba „Your Hands“ kvůli té zprávě a významu. Myslím, že je i experimentálnější, třeba hlas Maike je jiný než v ostatních písních, je tam víc tvrdších pasáži a tak.

Klasické věci, jako vydání desky, propagace, videoklip, jsou hotovy, co se bude dít teď?

Maike: No, vlastně přemýšlíme o dalším albu. Lukas už má pár nápadů na nové písně, takže asi začneme vytvářet nový materiál, který bychom v příštích měsících mohli nahrát.

Lukas: Jo, tentokrát bychom chtěli zorganizovat a naplánovat celý proces tvoření dalšího CD víc detailně. Nejspíš se v létě zavřeme v našem domácím studiu a budeme se tomu věnovat. A pak budeme přemýšlet o tom, jak to co nejlíp zpropagovat, protože teď, to turné, to bylo celé takové jedno veliké štěstí a my jsme tím byli dost překvapení. Ale příště můžeme třeba udělat něco sami, nějaké tour, které nám pomůže se zviditelnit.

Předpokládám, že nejste profesionální hudebníci – totiž, že se hudbou neživíte. Jaké je vaše povolání? A klasická otázka: jak se dá skloubit práce a kapela?

Maike: Momentálně jsme všichni studenti, studujeme. Chceš vědět, co studujeme?

No jasně!

Lukas PalmeMaike: OK! (smích) Já studuju něco jako sociální práce a...a…ty?
Lukas: No já studuju bezpečnostní inženýrství, a ostatní studují ekonomiku, práva... tak různě, nevím.

Maike: Občas je docela těžké to skloubit, kvůli zkouškám a tak. Třeba kvůli tomuhle tour jsme 10 dní mimo, takže určitě něco zmeškáme. Studujeme v tourbuse (smích).

Láká vás představa potulného života od města k městu, se spoustou fanoušků, alkoholu, drog, nevázaného sexu... Zkrátka typický život rockových hvězd, nebo berete hudbu jako relax, koníček?

Lukas: No, hudba je opravdu jen náš koníček, těžko říct, jak to bude dál, možná bude i něco víc, ale co se týče motta „sex, drogy a rock´n´roll“, nejsme typičtí metaláci, rockstars, jakože bychom konzumovali nadměrné množství alkoholu nebo cokoli, jenom trochu piva. A jiné drogy, to není pro nás. Opravdu si nemyslím, že bychom byli typičtí hudebníci, pořád studujeme, takže... Je to pořád zábava, uvidíme, co přijde!

Maike: Myslím, že my všichni si koncertování užíváme a chtěli bychom to dělat, ale to bohužel není na nás.

Nevím proč, ale z textů na „Power Dive“ mi v hlavě utkvělo časté použití slova „enemy“. Máš nějaké nepřátele?

Maike: (Na Lukase) To je tvoje otázka!

Lukas: No, já nevím, proč je v albu tolik nepřátel! (smích) Každopádně myslím, že každý má někoho, s kým si úplně nesedne. Vlastně celé album „Power Dive“ se zabývá tímto tématem. Já jsem svoje nepříjemné zážitky reflektoval do písní. Je to jako terapie, dostal jsem se díky tomu přes ty špatné věci. Ale nemyslím si, že bych měl víc nepřítel než všichni ostatní.

Dobrá. Děkuji Vám za rozhovor a budu se těšit, až vás u nás v České republice uvidím příště!

www.voices-of-destiny.de

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat