Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Vik (Nothgard): Nechápeme hudbu jako soutěž
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Vik (Nothgard): Nechápeme hudbu jako soutěž

Po recenzi, kterou jsem napsal na debutovou desku této mladičké německé kapely, jsem moc neváhal, když nám bylo nabídnuto mailové interview. Na mé otázky za celou skupinu odpovídal basák Vik.

Nazdar chlapi! Vezměme to pěkně od začátku. Jak jste se dali dohromady a jak dlouhá byla cesta k vydavatelství Black Bards?

Čau! Všichni jsme byli přátelé a jednoho dne začali Dom a Toni s novým projektem. První line-up byl složen pouze z našich přátel. Po prvních rozpadech jsme potřebovali nové muzikanty, ale bylo těžké je najít, tak jsme je začali shánět na internetu. Tak jsme našli Daniela. Zásluhou šťastných náhod jsme pak našli Zigglu a Roshe. Mezitím jsme s Domem  pracovali na prvních demo nahrávkách a hledali vydavatele. Díky dobrému příteli jsme dostali tip na Black Bards a naše první songy se jim líbily. Cesta k nim nebyla snadná, ale zvládli jsme to během prvních dvou let existence.

Do hudebního průmyslu vstupujete v časech velké krize. Nemáte z toho obavy? Cítíte nějaké dopady na život kapely?

Krize je očividná, nicméně není to důvod k obavám. Je možná těžší a těžší prodávat CD, ale přesto je zde spousta příležitostí, jak vylepšit hraní na živo, což je také velmi důležité. Abychom byli upřímní, myslíme, že krize nemá zásadní dopad na kapelu a doufáme, že to tak zůstane i nadále.

Vaše první dlouhohrající deska "Warhorns Of Midgard"  má velmi dobrý ohlas od světových medií. Čekali jste takový úspěch?

Všichni jsme byli překvapení. Nečekali jsme tak dobrý úspěch, většina recenzentů dávala albu mezi 80ti a 100 procenty. Je to opravdu skvělý pocit.

Jak vypadal proces psaní a nahrávání alba?

Skoro každá píseň na "Warhorns Of Midgard" začínala stejně. Dom začal nastiňovat první nápady a ostatní poté pokračovali svými myšlenkami. CD jsme vytvořili ve třech různých studiích. Kytary, basu a bicí jsme nahráli ve studiu našich přátel. Také klávesy byly nahrány v jiném domácím studiu. Poslední finální úpravy udělal Andy Classen ve svém Stage One Studiu.

Inspirovali jste se u jiných metalových formací?

Jasně. Kdo z nás nemá své hrdiny? Všichni jsme byli inspirováni různými kapely a žánry, ale nejdůležitější pro nás byly skupiny jako WINTERSUN, KALMAH, ENSIFERUM atd. a také skladatelé James Horner a Hans Zimmer.

Kdo všechno se podílel na kreativním procesu? Přidal každý člen svou trošku do mlýna nebo to byla záležitost jednoho nebo dvou lidí?

Jak jsem zmínil už výše, zapojili se všichni. Hlavní práci odvedl Dom, já a Daniel. Hlavní tvůrce byl v mnoha ohledech Dom. Ostatní mu pomáhali songy vylepšit a dodat jim typický ráz „Warhorns Of Midgard“. Také booklet byl navržen jsme navrhli spolu s Domem s pomocí jednoho dobrého přítele. Jeho finální podoba pak byla dotvořena Krisem Verwimpem. A samozřejmě také studio mělo výrazný vliv na konečný zvuk. V zásadě se ale dá říci, že všichni v NOTHGARD mají konečné slovo.

Vaše texty mají vikingské téma. Byl to základní záměr, nebo se to tak vyvinulo až v průběhu vaší existence?

No, na začátku jsme neuvažovali o tom, že budeme viking/paganová kapela. Zajímala nás ale historie a mytologie. Doma, který píše písně, hodně zajímají staré legendy, protože  vždy tvrdí , že se vše jednoho dne zopakuje. Všichni jsme od něj slyšeli spoustu starých povídek a příběhů. Je také dobré vyzvednout nějaké aktuální téma a dát ho do metaforické formy. Takovou písní je například "Lex Talionis". Spojuje mytologii se současnými problémy jako jsou změny klimatu, globální znečišťovaní a tak dále.

V současné době se na metalové scéně pohybuje spoustu kapel s viking a paganovými náměty. Nemáte strach z konkurence?

Vlastně jsme nevěděli, že tento druh muziky je velmi populární a hraje ho tak moooc skupin.  Bylo pro nás velmi překvapivé, když jsme na to přišli. Nicméně abych odpověděl na otázku. Ne, neobáváme se konkurence, protože nechápeme hudbu jako soutěž. Není to stejné jako ekonomické soupeření, kde je důležité ubránit svou pozici na trhu, abys vydělal peníze, nebo prodal co nejvíce věcí. Tohle to pro nás zkrátka neznamená. Proto není důležité, která kapela vystupuje, kde, a jak často – podle našeho názoru by se měly skupiny navzájem podporovat, aby posílily metalovou scénu. Zvláště proto, že všichni máme stejné cíle.

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Plánujete turné k propagaci „Warhorns Of Midgard“?

V dubnu jsme měli turné k propagaci nás a našeho nového alba. Teď se chceme soustředit na druhou desku. Minulý týden jsme zahájili předprodukci a pokud vše půjde dobře, bude hotovo v roce 2012. Příští rok také plánujeme spoustu dalších koncertů v různých zemích a možná další turné.

Českou republiku jste už navštívili dvakrát. V listopadu 2010 na Samhain festu a tento rok v pražském Abatonu. Jak se vám libí české publikum? Máte nějaké speciální zážitky z těchto koncertů?

Pokaždé, když jsme byli v České republice, měli jsme skvělé publikum. Velmi rádi hrajeme ve vaší zemi a doufám, že se tam brzy vrátíme. Když jsme byli poprvé v Praze, byl to pro nás výjimečný zážitek.  Nikdy před tím jsme tam nebyli. Po koncertu jsme desorientovaní bloudili městem a hledali nějaké místo, kde se najíme a potom night club. Byla to ale dlouhá cesta a potom, co jsme našli Macdonald, jsme se vyčerpaní vrátili zpět do auta. To bylo vše, co jsme z Prahy viděli (smích).

Máte už připravený nějaký materiál na nové album ?
Jistě. Máme spoustu nových písní, ale musíme je protřídit a ještě na nich hodně zapracovat, protože chceme vydat bezchybné druhé album.  Bude daleko lepší než „Warhorns Of Midgard“.

Myslím, že to je z mé strany vše! Dík za váš čas. Přeji mnoho dalších úspěchů.

Díky za rozhovor. Doufám že se brzo uvidíme v ČR na koncertu NOTHGARD!

Komentáře   

 
0 #1 Fabio Arcangeli 2013-06-12 21:24
Hi, I'm Adres (Fabio) of Deadly Carnage, I'm the co-producer of the new album of band, I'm working with our label (ATMF) to send news to the webzine. I would like to tell you a news which concerns entry into the recording studio of Deadly Carnage, with relative trackist and cover image. Below I have written the news and this is the link to download the cover art: http://dfiles.eu/files/632lg93op I ask you kindly to publish it in the appropriate section of your site. Thanks in advance, for any questions contact me. Best regards from Italy and sorry for my bad english.

DEADLY CARNAGE IN STUDIO

The Italian band Deadly Carnage (Post-Black/Doo m) entered in studio to record their third album entitled "Manthe". The album will be released in the coming months for the Italian label ATMF (www.atmf.net). Soon the band will release the official video (now in progress) of one of the tracks, "Dome of the Warders", the director will be Danilo Montagna, collaborator of the band since the beginning. Deadly Carnage have announced the tracklist and the cover of the new work.

TRACKLIST:

1 – Drowned Hope
2 – Dome of the Warders
3 – Carved in Dust
4 – Beneath Forsaken Skies
5 – Il Ciclo della Forgia
6 – Electric Flood
7 – Manthe

DEADLY CARNAGE OFFICIAL FB PAGE: www.facebook.com/deadlycarnage
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit