Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Carsten Lizard Schulz (Paradise Inc.): Občas musíš být opatrný, o čem v mžiku vteřiny rozhodneš
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Carsten Lizard Schulz (Paradise Inc.): Občas musíš být opatrný, o čem v mžiku vteřiny rozhodneš

Je tomu něco málo přes měsíc, co jste se na našich stránkách mohli zběžně seznámit s novou brazilsko-německou kapelou, nesoucí jméno PARADISE INC. Nabušenost, potenciál, genialita, poslání – to byla některá slova, která se v souvislosti s nimi a jejich debutním albem „Time“ v recenzi objevila. Vysoké bodové ohodnocení i neutuchající zvědavost po zákulisních informacích nemohlo skončit jinak než rozhovorem. Odpovědi na mnohé otázky, vyplývající nejenom z mé někdejší recenze, vám jako malý povánoční dárek přináší zpěvák Carsten Lizard Schulz.

Nejdřív bych vám chtěla poblahopřát k vynikajícímu albu „Time“! Bylo pro mě opravdovou radostí přijít na jiné myšlenky při jeho poslechu a v důsledku toho jsem musela desku ohodnotit 8,5 body a také s vámi posléze udělat interview :) Takže má první otázka zní takto: jaký byl na tento debut vůbec ohlas?

Vážně díky, opravdu oceňuji Tvá slova. No, většině recenzentů se nahrávka docela líbila, někteří byli vlastně pěkně nadšení.
Naši čtenáři možná neví, jak vaše skupina vznikla, jaký je za tím vším příběh. Mohl bys nám říct něco málo o zrození PARADISE INC.?
No, před více než dvěma lety mi zavolal dobrý přítel Paul Logue z EDEN’S CURSE. Měl před sebou produkci debutu jedné brazilské AOR kapely, ale potřebovali zpěváka. Poslal mi pár nahrávek k poslechu a já si je okamžitě zamiloval! Takže jsem se přidal. To je víceméně ono :)

Než budeme mluvit o desce samotné, chci začít popisem coveru „Time“. Vážně ho zbožňuji. Nejdřív vypadá docela prostě, ale když si jej pořádně prohlédneš, začneš objevovat všechny ty úrovně, prvky a symboly... a začneš v něm být úplně ztracený. Kdo je toho všeho mistr a jak jsi ty a ostatní členové PARADISE INC. spokojen s tímto dílem?

Cover alba je naprosto úžasný! Náš kytarista De Grigo je brilantní grafický designér, vlastně jsem s ním pracoval už předtím. To vše byl jeho nápad. Ten chlápek je skvělý. Mimochodem, placka bude mít jiný cover na brazilské nahrávce, ale stejně zabijácký!


Když jsem si četla nějaké informace, uvedené na bookletu vašeho nového alba, nemohla jsem uvěřit, že jste naprosto všichni tvůrci textů! Ve všech kapelách světa je obvyklé, že mají vždy jednu osobu, která texty píše (nebo sem tam ještě jiný člověk výjimečně pomůže hlavnímu skladateli tím, že vytvoří jednu, maximálně dvě písně). Ale jak je možné, že všichni členové PARADISE INC. stojí za průběhem skládání textů?

Mohu mluvit jen za sebe. Když jsem se k nim přidal, většina skladeb byla už napsána, ale sem tam jsem něco málo změnil, jako třeba přidání jednoho songu navíc, „I Will Wait“, který jsem před léty složil s Robby Boebelem (FRONTLINE). Hádám, že to je to, co dělá album albem. Když máš jednoho skladatele, některé desky (ne všechny) mají tendenci se tím stejným stylem stát tak trochu nudnými, zatímco díky zapojení několika různých lidí je u PARADISE INC. vše trochu víc rozmanité a zajímavé.

Ty sám jsi napsal píseň „I Will Wait“, jež jsem v recenzi popsala jako výjimečnou hlavně díky kytarovým rifům. Nejde o klišé, vážně jsem měla při poslechu tohoto kousku mrazení v zádech. Mohl bys mi říct něco o historii této písničky, nějaká zákulisní fakta? A možná tvoje pocity z ní?

Ještě jednou díky za Tvá milá slova. „I Will Wait“ je ve skutečnosti pozůstatek z prvního počinu EVIDENCE ONE, který jsem napsal spolu s Robby Boebelem. Když jsme se tenkrát nakonec rozhodli, že na nahrávky EVIDENCE ONE nebudeme zařazovat žádné balady, hádám, že to bylo hlavně kvůli Robbymu, jenž byl z působení s FRONTLINE už dost otrávený tvořením balad; tak jsme tu skladbu vynechali. Nicméně mi i tak zůstala za ta léta v hlavě a o několik roků později jsem ji představil svému příteli Steffenovi Seegerovi z MIDNITE CLUB a ten na ní také začal pracovat. Když jsem dělal s PARADISE INC., poslal jsem tuto nahrávku tam do Brazílie a dost se jim líbila. Jsem rád, že je konečně po deseti letech venku.

Vím, že je to vždy těžká otázka, ale kterou skladbu máš osobně nejraději?

No, těžká, ale musím říct, že „Set Me Free“. Byl to první song, který jsem s klukama nahrál a který mě opravdu dostal.

Považuji „Not In Paradise“ jako nejlepší a nejsilnější píseň placky. Jak bys popsal spolupráci s Doogiem Whitem?

To byl zas nápad Paula Logua, který už několikrát předtím s Doogiem spolupracoval. Vlastně jsem ani nevěděl, že to zpíval, dokud chlapci z ničeho nic neposlali duetovou verzi písně s Doogiem.

Můj dojem z „Time“ je takový, že je docela melancholický. Najdeme na něm kolem čtyř opravdových balad a ostatní písničky jsou také docela zasmušilé; to samé s již zmíněným cover artworkem, jenž působí poeticky a snivě... Představit skupinu v tomto světle byl záměr?

Zas můžu mluvit jen za sebe, ale tady to melancholické pojetí celé atmosféry bylo to, co mě nejvíc dostalo, když jsem poprvé poslouchal zvuk kapely. Nebyli to takoví ti typičtí „happy happy“ melodičtí rockeři, v jejich skladbách byla taková větší hloubka, více citu než v průměrných AOR uskupeních.

PARADISE INC. vznikli v Brazílii, ale ty jsi Němec. Žiješ momentálně v Brazílii, nebo jak válčíš s tou dálkou, kterou musíš překonat?

Ne, stále žiju v Německu, ale díky všemohoucímu internetu to není tak složité.

Co nám povíš o blízké budoucnosti grupy? Nějaké koncerty, nové písničky...?

Momentálně stříháme a produkujeme dokument pro bonusové DVD brazilské verze „Time“, které vyjde příští únor... A potom začneme pracovat na albu číslo 2!

Následující otázka se Ti možná bude zdát trochu divná, ale i tak... Co pro Tebe obecně znamená čas, možná v trochu filozofickém Paradise Inc.pojetí? A jak jej rád trávíš?

Poslechni si úplně první řádek textu: „Takes more than a second to make a decision, because what you wish for, can change your whole life!“ („Rozhodnout se zabere víc než jen jednu vteřinu, protože to, co si přeješ, může změnit celý tvůj život!“; pozn. autorky) V téhle krátké větě je tolik pravdy. Většinou jsou to v životě ty malé věci, co mění vše, ne plány, které jsi střádal roky, takže občas musíš být opatrný, o čem v mžiku vteřiny rozhodneš.

Máte oficiální facebookovou stránku, také oficiální Twitter, samozřejmě MySpace atd. Ale faktem je, že na vašem twitterovém účtu není žádný tweet :) Proto bych se Tě chtěla zeptat, zda považuješ nové moderní sociální sítě a všechny tyto srandy pro hudebníky a kapely důležité? Vypadá to, že se o sociální sítě tak moc nezajímáte, když jste na Twitteru ještě nic nenapsali :)

Chacha, no, já osobně na Twitteru nejsem, ale teda musím se kluků zeptat, kdo je za twitterový účet zodpovědný. Na druhé straně je Facebook něco, co považuji za velmi důležité. Nejenom že mám to štěstí se dostat přímo do kontaktu s fanoušky, ale také co se týče businessu je to parádní věc. A hlavně když členové PARADISE INC. žijí na opačných koncích planety – s Facebookem je mnohem snazší komunikovat.

A samozřejmě je vánoční čas a konec roku: z tohoto důvodu se musím zeptat, co pro Tebe tato část roku znamená, jak a s kým a kde tyto dny trávíš?

Vždy trávím Vánoce se svou ženou a rodinou. To je pro mě strašně důležité – a bylo to skvělé jako vždy.

Co jsi našel pod stromečkem?

Víno, čaj a spodní prádlo ;)

Co by sis sám sobě a PARADISE INC. popřál do nového roku? A co bys popřál všem vašim novým fanouškům a čtenářům Volumemaxu?

Doufám, že začneme brzo pracovat na druhé desce a že ji budeme mít dřív než tu první. Vlastně jsem nahrával své části někdy ke konci roku 2009, takže dostat „Time“ na světlo světa trvalo dva roky. Snad budeme s tím příštím rychlejší.
Nic než „a rocking 2012“! A, jak říkám vždy: nevěř kritikám, poslechni si to ty sám... A pokud se ti to, co slyšíš, líbí, nestahuj někde na torrentech, kup si tu placku. Velké kapely to možná nepocítí, ale pro ty malé je to strašně důležité.

Mockrát díky za Tvůj čas a za váš „Čas“ (odkaz na název alba kapely „Time“, pozn. redaktorky) ;) A samozřejmě, za všechny recenzenty a redaktory Volumemaxu Ti přeji šťastný Nový rok 2012 a hodně štěstí jak Tobě, tak i všem členům PARADISE INC.!

Mockrát Ti děkuju – Bůh Ti žehnej.

www.paradiseinc.net

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit