Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 0

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Rozhovory
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Moti "Butchered" Daniel (Arallu): Žijeme ve dnech náboženské války a náboženské nenávisti

Když se mi nabídla možnost položit několik otázek izraelské blackmetalové skvadře ARALLU, ani chvíli jsem neváhala. Jejich album "Geniewar", na které jsem psala recenzi, mě nadchlo, ale také ve mně vzbudilo zvědavost. Jak ovlivňuje prostředí jejich tvorbu? Ukážou se někdy u nás? Na tyto otázky a několik dalších odpovídá zpěvák a textař Moti. Snad tento rozhovor poskytne odpovědi i na některé vaše dotazy. Příjemné čtení. 

Enrico Fabris (Fake Idols): Na koncertech se snažíme, aby se každý dostal do „pařícího režimu“

Italská formace FAKE IDOLS je od vydání svého debutu v jednom kole. Sklízí úspěchy od recenzentů, koncertují se známými tělesy rockové scény a přijímají spousty zajímavých obrázků na svém Facebookovém profilu. Na všechny tyto věci a ještě mnohem víc jsem se vyptal bubeníka Enrica. Z naší mailové komunikace tak po několika měsících úspěšně vznikl tento rozhovor. Pěkné čtení!

Björgvin Sigurðsson (Skálmöld): Cizinci často říkají, že islandská kapela zní islandsky

Po napsání recenze na jejich druhé plnohodnotné album jsem si řekla, že by bylo fajn si se SKÁLMÖLD popovídat o jejich hudbě a průchodu žánry. Jejich koncepce mají pro mě velmi lákavou tématiku, takže když jsem dostala možnost se jich na pár otázek zeptat a dostat z nich nějaké informace, neváhala jsem. A jaké odpovědi se mi dostaly?

Doug Aldrich (Whitesnake, Doug Aldrich´s Steam Roller, Burning Rain): Hlavní věc je být kreativní

Neskrývám, že za tímto rozhovorem a vůbec za celou návštěvou koncertu projektu STEAM ROLLER, stála má vášeň pro tvorbu Ronnieho Jamese Dia. Právě díky skupině DIO jsem věděl, kdo že to pod hlavičkou DOUG ALDRICH´S STEAM ROLLER míří do České republiky. Kytarista Doug Aldrich, dle mého soudu skromný virtuóz, spolu se svými parťáky z WHITESNAKE (Michaelem Devinem a Brianem Tichym). Ano, tak u toho jsem opravdu nemohl chybět. Navíc s možností rozhovoru právě s Dougem. Ačkoli časový limit pro rozhovor byl omezený na patnáct minut – a věřte, že v tomto případě velmi bolel, protože otázek jsem měl spoustu – doufám, že to nejdůležitější se podařilo probrat. A nebude těžké odhadnout jedno z oněch důležitých témat. Nu, hezké čtení a užijte si videopozdrav.

Interview Voices Of Destiny: Studujeme v tourbuse

Voices of DestinyDo této německé bandy jsem se zamilovala na první poslech už po vydání debutu „From The Ashes“. A dlouhou dobu to byla také poslední kapela, kterou jsem ještě neviděla a toužila jsem tak učinit, než zemřu. Zpráva, že budou předskakovat holandské EPICE na evropském turné mne natolik nadchla, že jsem si domluvila i živý rozhovor, abych tyto mladé sympatické lidi poznala blíž a zjistila, co se u nich změnilo za ty dva roky, kdy jsem je, přes mail, zpovídala naposledy.

Krusty (Forgotten Silence): Kritika nás má celkem ráda, ale na Harlej chodí stále víc lidí

Forgotten SilencePo dlouhá léta platí FORGOTTEN SILENCE za jistotu domácí scény, která ať vydá cokoliv, vždycky je to skvost. Letošní placka „La Grande Bouffe“ není výjimkou. Album má ambice donutit Vás snad i „vrátit konve na místo“ (smích). To je snad dostatečný důvod na to, abychom vyzpovídali hlavní mozek skupiny, hráče na basovou kytaru a občasného zpěváka, Krustyho. Jeho odpovědi jsou sofistikované, neplácá do větru a nemá potřebu se do nebe vychvalovat, i když na rozdíl od mnoha jiných by si to mohl dovolit. S jeho názory se dokážu s klidem ztotožnit, tedy – až na tu „podivnou alternativu“. Bittová je fajn!

Joe Block (Scarlet Anger): V České republice jsou krásné ženy

Není tomu zas tak dávno, co jsem psal recenzi na debutovou desku thrasherů SCARLET ANGER. Po jejím zveřejnění se sama kapela nabídla s možností rozhovoru, tak proč toho nevyužít a nezjistit si o ní něco víc. Pár otázek tedy letělo směrem na Lucembursko a s ochotou se jich ujal sám zpěvák a zakladatel téhle formace, Joe Block.

Interview Chimera: Příští CD bude česky zpívané

CHIMERA, gothic doomová kapela z českopolského pohraničí, je zvláštní hned v několika ohledech. Kromě toho, že hrají velmi originální a snovou hudbu, si mě získali také svým přístupem, jsou neuvěřitelně skromní a oddaní hudbě. Další zajímavostí je, že je skupina rodinná a dvougenerační. K základní části – dvěma bratrům – z původní sestavy, která byla celkem úspěšná v devadesátých letech, se totiž před pár lety přidali dva synové zakladatele Rycha. A právě s ním a s jeho synem Wikisem jsme si popovídali po Gothic Jarmarku v Brně. Ostatní členové spíše přihlíželi a jen občas se do debaty vložili.

John Gaffney (Sinister Realm): V srdci každého metalisty je ukryt fanoušek Maiden, Priest, nebo Sabbath

Rozhovor se SINISTER REALM jsem se rozhodl uskutečnit na základě poslechu a recenze jejich desky „The Crystal Eye“. Naneštěstí se mi postavilo do cesty zkouškové a tak rozhovor přináším až teď, za což se omlouvám. Na otázky mi odpovídal John Gaffney, baskytarista a zakladatel skupiny. Interview proběhlo prostřednictvím emailu a já bych chtěl velmi poděkovat za rychlost, s jakou byly zodpovězené otázky doručeny.

Hansi Kürsch (Blind Guardian): Vždy začínáme od bodu nula

S Hansim jsme se potkali v backstagi plzeňského Metalfestu. Je to od pohledu milý a příjemný chlapík a první dojem se potvrdil i v průběhu rozhovoru. Ochotně a s úsměvem odpovídal na mé zvídavé otázky a při rozhovoru o vlasech jsme se spolu i zasmáli. Dozvěděl jsem se od něj spoustu zajímavých věci a teď je předávám Vám.

Arvi Tamm (DefRage): Naším hudebním vzorem jsme my sami

Při příležitosti křtu EP kapely REMAINS OF FORCE v brněnském klubu Melodka jsem měla tu čest poznat relativně mladou estonskou kapelu DEFRAGE. Tato šestičlenná skupina se může chlubit možná ojedinělým stylem v Evropě – kombinací prvků post-grunge a alternativního rocku s důrazem na silné melodie. Kapela funguje od roku 2007 a za čtyři roky se dostala tam, kam se jiní nedostanou za dvacet let. Jaký byl jejich největší úspěch? Kdo je jejich hudebním vzorem a jak se tahle banda vlastně dala dohromady? To vše a ještě více mi ve velmi narychlo připraveném rozhovoru prozradil jejich press manažér Arvi Tamm.

Lisa Geiß (Arven): Každý song je svým způsobem zpráva

ARVEN je mladičká německá skupina, která se mi dostala do uší poměrně nedávno, a to díky Massacre Records. Po zaposlouchání se do jejich debutovky jsem jim propadla a CD mě nadchlo. Při  příležitosti recenze alba  „Music Of Light“ jsem od nahrávací společnosti dostala nabídku rozhovoru s kapelou. Odpovídala mi baskytaristka Lisa a tady jsou její odpovědi.

Carsten Lizard Schulz (Paradise Inc.): Občas musíš být opatrný, o čem v mžiku vteřiny rozhodneš

Je tomu něco málo přes měsíc, co jste se na našich stránkách mohli zběžně seznámit s novou brazilsko-německou kapelou, nesoucí jméno PARADISE INC. Nabušenost, potenciál, genialita, poslání – to byla některá slova, která se v souvislosti s nimi a jejich debutním albem „Time“ v recenzi objevila. Vysoké bodové ohodnocení i neutuchající zvědavost po zákulisních informacích nemohlo skončit jinak než rozhovorem. Odpovědi na mnohé otázky, vyplývající nejenom z mé někdejší recenze, vám jako malý povánoční dárek přináší zpěvák Carsten Lizard Schulz.

Mike Cameron Force (Enbound): Enbound nejsou o někom nebo o něčem, jsou o všem

Mám takový pocit, že prodlevy s rozhovory jsou u mě už takovým standardem, ovšem to, co se mi podařilo v tomto případě, je celkem unikát. O rozhovor s hlavním mužem skupiny ENBOUND, která se na jaře 2011 prezentovala skvělým debutem, jsem žádal těsně po recenzi této desky, tedy koncem května. Dokončit a poslat otázky jsem zvládl koncem léta a teprve v roce 2012 jsem zde, abych vám výsledek svého úsilí prezentoval. Pokud tedy můžete, odpusťte mé zpoždění a přeneste se do slunných, teplých, letních dnů a počtěte si něco málo o zákulisí výjimečné power metalové formace, které se podařilo natočit skutečně jedinečný debut.

Kreso Stekovic (Spellbound Dazzle): Naším cílem je vytvořit něco odlišného, poslouchatelného a zároveň vzrušujícího

Sice s jistým zpožděním oproti původním představám, ale přece jen přinášíme rozhovor s kapelou SPELLBOUND DAZZLE o jejich debutové a kritikou velmi kladně přijaté desce „Unreal FairyTales“ a mnohém jiném.

Terji Skibenaes (Týr): Nikdo neví, jak se vlastně Týr vyslovuje

Na zlínské zastávce severské Dead Tyrants Tour se mi poštěstilo a byl mi umožněn rozhovor s faerskou formací TÝR. Chvíli po jejich vystoupení jsem vyšla pár schodů do poměrně malé místnosti, kde se interview mělo konat. Přijali mě velmi vřele. Se všemi jsem si podala ruku, Terji mi nabídl vodku a pustili jsme se do rozhovoru. Sršela z nich energie a hýřili vtipem. Rozhovor měl původně být pouze s basákem Gunnarem Thomsenem, ale nakonec jsem promluvila i s kytaristou Terjim Skibenæsem a bubeníkem Kárim Streymoyem. Chyběl pouze frontman Heri Joensen, který se objevil až po skončení rozhovoru. A co že jsem se od nich dozvěděla?

Ruud Jolie (Within Temptation): Necítíme se jako rockové hvězdy

WITHIN TEMPTATION je jedna z prvních kapel, které jsem kdy poslouchala. A jejich nové CD „The Unforgiving“ zase řadím mezi překvapení roku. Takže nechat si ujít rozhovor s nimi by byl hřích. Původně jsem měla zpovídat přímo Sharon, ale na místě jsem se dozvěděla, že není připravená a nahradí ji kytarista Ruud Jolie. Bylo to nečekané, musela jsem poškrtat polovinu otázek, ale nakonec to dopadlo dobře.
Vzhledem k množství informací o novém albu, které obletěly svět, jsem zvolila jinou taktiku a zjišťovala Ruudovi názory na věci kolem něj. A co jsem zjistila? To se dozvíte níže!

Ross Thompson (Van Canto): Kdyby nás měli mít všichni rádi, byla by to nuda

Představovat VAN CANTO již dávno není potřeba. Německá kapela ukázala, co umí, šokovala, překvapila, ale i pobavila, či znechutila. To všechno jsou VAN CANTO. Od dob jejich coveru „Wishmaster“ už uplynulo hodně vody a zpěváci se dostavili i do České republiky v rámci Out Of The Dark tour. Já měla možnost mluvit s jejich „kytaristou“ Rossem. Ale jelikož nebylo moc času, otázky jsem mu napsala na papír a odpovědi mi přišly e-mailem.

Vik (Nothgard): Nechápeme hudbu jako soutěž

Po recenzi, kterou jsem napsal na debutovou desku této mladičké německé kapely, jsem moc neváhal, když nám bylo nabídnuto mailové interview. Na mé otázky za celou skupinu odpovídal basák Vik.

Sven D´Anna (Wizard): Nemyslíme na trendy, to pro nás není důležité

U příležitosti vydání zatím posledního alba německé heavy metalové skupiny WIZARD jsem byl ze strany nahrávací společnosti dotázán, zda bych měl zájem o rozhovor. Vzhledem k tomu, že jsem již jednou měl tu čest, poslat své otázky frontmanovi Svenovi, rád jsem tuto nabídku přijal. Sven odpovídal přes mail v naprostém souladu s celou filosofií kapely – přímočaře, otevřeně a věrně tomu jedinému a skutečně pravému true heavy metalu. Posuďte sami, zda je možné jeho vřelým slovům o českých fanoušcích nevěřit.