Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Judas Priest, Cavalera Conspiracy - 3.7.2008 - Tipsport aréna, Liberec
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Judas Priest, Cavalera Conspiracy - 3.7.2008 - Tipsport aréna, Liberec

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Prakticky do posledního okamžiku jsem se strachoval, zda se tento koncert opravdu uskuteční. JUDAS PRIEST byli totiž nuceni zrušit vystoupení v Bělehradě a v Záhřebu kvůli problémům Glenna Tiptona se slepým střevem. Obavy ze zrušení koncertu se rozplynuly teprve ve čtvrtek ráno, kdy se na webu JUDAS PRIEST objevila ulehčující zpráva o tom, že Glenn dokončí evropské turné podle plánů. Tato novina znamenala, že fanouškům nic nebránilo v cestě na sever naší republiky za legendárním jidášským knězem.

JUDAS PRIEST se v rámci aktuálního evropského tour do Čech podívali již podruhé. Před třemi týdny řádili v Ostravě a nyní vzali útokem Liberec. Spolu s nimi se o zboření Tipsport arény pokusili i bratři Cavalerové a jejich projekt CAVALERA CONSPIRACY. Oproti Ostravě to byl docela rozdíl, jelikož tam „Judasům“ předskakoval CITRON, tedy žánrově vhodnější předskokan. Musím ale uznat, že ač nejsem nijak zběhlý v tvorbě SEPULTURY či CAVALERA CONSPIRACY, byl jsem svým způsobem rád, že uvidím další legendární postavy dané hudební scény – Maxe a Igora Cavalerovi.

Cavalera Conspiracy
Cavalera Conspiracy

CAVALERA CONSPIRACY se možná stylově jako předkapela JUDAS PRIEST nehodili, přesto byl jejich set dost energický, jak se na HCčko sluší a patří. Max působil velmi srdečně, což ostatně potvrdil v závěru setu, kdy proběhl před první řadou a podával si s fanoušky ruce. Celá kapela šla na věc s velkým nasazením. Odezva publika byla slušná, dokonce bylo slyšet, že někteří fans přišli spíš na bratry Cavalerovi než na JUDAS PRIEST. Vystoupení této formace však pro mě mělo i jisté stinné stránky. Obával jsem se, že mě její hudba bude nudit, to se však nestalo. Spíše jsem ze svého místa prakticky vůbec neslyšel Maxovu kytaru. Vše přehlušila basa, bicí a zpěv. Sólová kytara byla slyšet dobře, ale Max prostě slyšet nebyl. V jedné písni dokonce předčasně odkráčel k technikovi, aby si kytaru vyměnil. Vůbec největším překvapením (nutno podotknout, že nemilým) bylo, že se Cavalerovic banda po půl hodině hraní sebrala, hodila do davu pár trsátek a s úsměvem na tváři odkráčela do zákulisí, aniž by přidala alespoň jednu píseň. Fanoušci bratří Cavalerů by si alespoň jeden přídavek zasloužili. Otázkou zůstává, jaké podmínky měla CAVALERA CONSPIRACY a jestli někde ve smlouvě nebyl pevně stanovený hrací čas, který jim přídavek prostě neumožnil. To už je ale jen věc spekulací (nebo snad konspirací ?). V danou chvíli šlo už jen o to, že za několik minut se na pódiu zjeví „metaloví bozi“.

Před samotným příchodem však doznalo pódium jisté úpravy. Z běžné plochy se proměnilo v mocnou scénu se schody, skrytým výtahem, kterým Halford jezdil a čas od času se na několik chvil ztratil v útrobách konstrukce tak, že člověk nevěděl, kde se znovu ukáže. Této scéně vévodila uprostřed postavená bicí souprava, pod kterou byly dveře, kterými Rob vcházel (a nejen vcházel) na pódium.

Judas Priest
Judas Priest

Koncert JUDAS PRIEST začal intrem „Dawn Of Creation“, na které navázala píseň „Prophecy“ z nového alba „Nostradamus“. Ze začátku jsem si říkal, že po energických CAVALERA CONSPIRACY jsou přece jen „Judasové“ o něco statičtější. Rob během první písně prakticky stál na místě a moc pohybu a šoumenství nepředváděl. Veškeré obavy se však rozplynuly s nástupem druhé skladby a první klasiky tohoto večera – „Metal Gods“. Plynně ji následuje další hit, „Eat Me Alive“. Publikum refrény obou písní zná velmi dobře a doplňuje Halforda, který v několika příštích okamžicích předvádí, že mu to stále docela ječí. Poměrně brzy nastupuje jeden z největších hitů birminghamské party, nepřekonatelná „Breaking The Law“. Tehdy poprvé propuká v kotli opravdové peklo. Skladby se střídají jako na kolotoči. „Between The Hammer And The Anvil“ nebo „Hell Patrol“ z legendárního „Painkillera“, další klasika „Dissident Aggressor“ či skladba „Death“ z aktuální desky, během které byl Rob na pódium doslova dotlačen na trůně, který byl po stranách vyzdoben dvěma lebkami s červeně zářícími očními důlky. Jeho grimasy a pohyby mě na několik okamžiků naprosto vyvedly z míry a já si jen říkal, zda je jeho třas připomínající člověka s Parkinsonovou chorobou hraný, nebo zda během nejbližších okamžiků zkolabuje.

Takhle Halford bavil. Nemusel lítat po pódiu, stačila mu jen notná dávka teatrálních dovedností. Zhruba v půlce setu JUDAS zahráli nádhernou baladu „Angel“, po které přišel „Hellion“ samozřejmě následovaný písní „Electric Eye“. Dočkali jsme se i klasiky „Sinner“. Ke konci vystoupení nastalo to největší šílenství. Scott Travis začal s krátkým sólem na bicí, avšak od prvních úderů bylo jasné, co nás čeká. „Painkiller“. Slyšet na živo tuto palbu je zážitek, na který asi nikdy nezapomenu. Poslední slovo však JUDAS PRIEST samozřejmě neřekli. Následovaly ještě tři přídavky. Rob splnil svou povinnost a před „Hell Bent For Leather“ vjel na pódium na motorce. Atmosféra v Tipsport aréně byla famózní. Doznívá poslední píseň dnešního večera, fanoušci ještě jednou křičí „You´ve Got Another Thing Coming“ a JUDAS PRIEST se loučí.

FotogalerieObjektivně řečeno, asi to nebyl nejlepší koncert JUDAS PRIEST v dějinách. Věřím, že v porovnání s koncerty, které tato kapela předváděla na vrcholu své slávy, kdy jejich vystoupení navštěvovalo pětkrát více fanoušků, musel tento vypadat jako nějaká akce okresní kapely. Přesto poskytl potěšení několika tisícovkám metalových šílenců a osobně mu nemám téměř co vytknout. Dobrý zvuk, dobré skladby, dobré výkony. Nic víc si fanoušci ani přát nemohli.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit