Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Visions Of Apocalypse – 19.9.2009 – Kain, Praha
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Visions Of Apocalypse – 19.9.2009 – Kain, Praha

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Inu, jak začít s pojednáním o koncertu, když vás druhý den bolí za krkem a nejen to; hlava třeští, jelikož nebylo málo piv s jedním stupněm navíc no a tak dále. Možná to jen znamená, že extrémní a brutální muzika se stále ještě hraje a to tak, že vznikají nové, hudbou zapříčiněné zážitky.

Kain, skvělý pražský klub s levným nájmem, dobrým pivem a pohodovou atmosférou, začal dle plakátu dunět už od 20:00. Je-li to pravda, nemohu říci – kvůli sobotní pracovní povinnosti jsem ani nestihl první smečku MIVEDANTAL. Mrzelo mě to, poslech z Bandzone sliboval řádný death/grind. K téhle kapele jen ještě stručně: pokud posluchač dosud nezná, podiví se asi, že po Novém roce pojedou tour po Británii. Zlí jazykové: „Stejně to budou jen zaplivané kluby.“ A není to možná lepší, než vyprodaná a pomalu zdraví škodlivá aréna?

Nyní technická vsuvka: Kterého chytrolína napadlo, dávat vedle podia stůl se židlemi? Už takhle je Kain malý a nyní nebylo skoro žádné místo na mosh pit. Jako pardon, ale na živé muzice tohoto typu bych očekával více vstřícnosti vůči fanouškům! Na druhou stranu toto byl snad jediný nedostatek celé akce, naopak bych chtěl vyzdvihnout vynikající zvuk, jak jinak, v tomto klubu to už snad ani líp nejde, což je velmi dobře. A nejen ozvučení, ale i osvětlení bylo nadstandardní.

Druzí byli SEPSIS. Brutal death z Prahy. A Mělníka. Ragnarok! Death metalový, samozřejmě. Upřímné vystoupení nabyté notnou dávkou energie. Bomba! Nejvíce mě zaujala Hamiho hra na basový nástroj; drtí to, jen co je pravda. Hodilo by se říci, že Hoper, bubeník, končí z nedostatku času. Poslední tři písničky odehrál tedy bicman nový a na to, že to byl jeho první koncert s dvouměsíčním zkoušením – myslím, že fandové deathu se mají na co těšit! Kluci zahráli vše podstatné, zmínil bych třeba výborné songy jako „With No Mercy, Collection of Body (P)Arts“ či poslední pecku „Slayers Absolution.“ Také nám servírovali cover od KATAKLYSM „Shadows And Dust“.  Juche, to bylo ale pošušňáníčko!

Zatímco již kluci z „otrávené krve“ popíjeli alko a nealko, připravovali se pánové z Chomutova s názvem VICTIMS. Předvedli nadstandardní deathcoreový výkon, byla radost na ně koukat a poslouchat. Hlavně ale na zpěváka, který se pohyboval pod pódiem. Ten tedy opravdu umí! Neodpustím si kritiku; přece jen kapela takového formátu by si měla sehnat bubeníka. Živé bicí nic nenahradí. Tohle, myslím si, zbytečně snižovalo kvalitu vystoupení. Lidí o dost méně než na SEPSIS, ale postupně přicházeli blíž a blíž. Skvělá písnička: „The Power of Human Suffering“ a nesmím zapomenout ani na „Living Day, Death Night“. Těším se, až budou hrát se SMASHED FACE a Fred zahostuje! Poslední věc dohráli a šmitec. Jeden chlapec: „Ještě jednu,“ a to ani neříkal moc nahlas. „Vždyť tady nikdo není,“ odvětil mu zpěvák.

To je další věc, o které se chci zmínit. Lidí nebylo ani málo ani hodně, ale celkově jsem počítal s větším návalem. Praha, sobota, vyhlášený klub. Ty vole, když ty lidi nebudou chodit, tak za chvíli budeme poslouchat oblíbenou kapelu doma z kompu či CD playeru!

Poslední kapelka se jmenovala ATTACK OF RAGE. První, co mě na jejich grindu zaujalo, bylo triko zpěváka (THE DILLINGER ESCPE PLAN). Poté dredy baskytaristy. Potom zase triko kytaristy (NASUM). Nakonec i absence vlasů na bubeníkovi. A když jsem dopil pivo, tak jsem začal „tancovat“ a vyřvávat „Deštrukcia!“ Úžasný náboj, skvělé a skočné prvky, rychlejší a pomalejší grindcore, co dodat víc? Snad jen to, že pogovat lidi nechtěli (já vím, místa málo) a jako přídavek jsme si vyřvali cover od HAEMORRHAGE, jehož název jsem jaksi pozapomněl.

Dohráno, skončeno, dopít pivo a jít na poslední metro či noční tramvaj. „Vize Apokalypsy“, které SEPSIS  pořádá v Praze již pět let, se opět velice povedly. Nezbývá než dodat, že pro většinu účastníků je radost navštěvovat takovéhle poněkud komornější koncerty a že se příště sejdeme v minimálně stejně dobrém rozpoložení.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat