Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
IV. rocková noc – 21.8.2010 – U Matesa, Olbramovice
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

IV. rocková noc – 21.8.2010 – U Matesa, Olbramovice

Hodnocení uživatelů:  / 20
NejhoršíNejlepší 

Poslední dobou mi k srdci nějak přilnula spousta českých metalových kapel. Když jsem se proto dověděla o festivalu Rocková noc, kde vystupovalo hned pět mých oblíbených tuzemských skupin, zajásala jsem. Festiválek se konal v Olbramovicích kousek od Brna na letním parketu příjemného penzionu „U Matesa“.

Na místo konání jsem dorazila s mírným předstihem, takže jsem ještě zastihla zkoušející SAMHAIN, kteří měli být prvními vystupujícími večera, začínajícího v sedm hodin večer. Speedmetaloví SAMHAIN jsou nepochybně jednou z nejmladších, ale zároveň nejlepších českých metalových kapel. Jejich hudba je propracovaná, melodická a chytlavá. Kluci to umí na stage pořádně rozjet a vokalistka Verča uchvacuje nejen úžasným hlasem, ale celkovým výkonem na pódiu. Olbramovice nebyly výjimkou, dokonce si dovolím tvrdit, že se skupina s každým dalším vystoupením lepší!
Na Rockové noci zazněly především skladby z relativně nové, debutové desky „The Ark Of Eternity“. Kromě toho si kapela na vyžádání publika střihla jednu starší, ještě česky zpívanou skladbu „Hrdina“. Za zmínku stojí určitě také skvěle provedený duet, který si s Verčou zazpíval kytarista následující kapely EAGLEHEART, Michal „Mike“ Kůs, jenž dokázal, že za mikrofonem mu to sluší a jde stejně dobře jako s kytarou!

Jak jsem již zmínila, další na řadě byla neméně dobrá, brněnská powermetalová formace EAGLEHEART. V Olbramovicích to bylo již posedmé, co jsem navštívila jejich koncert a již posedmé, co jsem si z jejich vystoupení odnášela úžasný hudební zážitek. Koncert na Rockové noci byl ale něčím zvláštní. Kdo sleduje dění okolo EAGLEHEART, tomu jistě neuniklo, že mají už tak půl roku problém se druhou kytarou. Původní kytarista Martin odešel, aby se věnoval své kapele a nadějný nový kytarista David Hruška nezůstal dlouho, jelikož dostal nabídku od jedné české skupiny, hrající v Chicagu. Všichni byli tedy napjatí, kdo se v Olbramovicích druhé kytary ujme. Myslím, že fakt, že se jí ujal vokalista, Vojtěch Šimoník, překvapil velmi příjemně! Protože mě však Vojta už dříve přesvědčoval, že na kytaru jen tak brnká a moc na ni neumí, byla jsem hodně zvědavá, jak se mu bude na festiválku dařit. A myslím, že jsem nebyla jediná, komu spadla brada až na zem. Nechápala jsem, proč EAGLEHEART hledají nového kytaristu, když ho mají. Spokojeně vypadal i Vojta a celý zbytek kapely.
Podobně jako SAMHAIN, hráli EAGLEHEART skladby z aktuální, rovněž debutové desky „Moment Of Life“.

RimortisTřetí na řadě byla jedna z nejlepších česky zpívajících skupin, která celý festival pořádala – RIMORTIS. Jejich tvorbu znám spíš jen okrajově, ale stejně jako předcházející kapely, mě i RIMORTIS s každým dalším koncertem přesvědčují, že se jedná o velmi kvalitní uskupení s výbornou hudbou i „přednesem“ na pódiu. Kapela, která od koncertu v Netřebicích na začátku prázdnin malinko pozměnila sestavu, se hraním nezaměřila jen na aktuální desku „Deset kroků zpět“, ale zahrála i starší songy, jako třeba „Černý kůň“, „S.O.S.“, nebo třeba „Rozcestí osudu“. Ke konci setu se na stage vrátila Verča ze SAMHAIN, aby si zazpívala duet s Milanem, skladbu „Rimortis II“.

Po velmi vydařeném koncertu RIMORTIS se na pódium dostavil NIGHTWISH REVIVAL. V české republice, je nightwish revivalových kapel více. Dovolím si ale tvrdit, že NIGHTWISH REVIVAL ze severní Moravy je jedna z těch lepších, jestli ne rovnou nejlepší. Všichni muzikanti mají s hraním velké zkušenosti a je to poznat.
Zazněly klasicky spíše straší písně jako „Ever Dream“, „Bless The Child“, „Wishmaster“ apod. Překvapení byl „The Phantom Of The Opera“ při němž se na stage objevil skutečný fantom! Později byl ale Milan Hloucal (RIMORTIS) odhalen.
Jediné, co mi trochu kazilo zážitek byl vokál, který skoro nebyl slyšet, což je škoda, protože Jana zpívá velice dobře.

Vrcholem večera byla vynikající tumemská kapela SALAMANDRA, patřící mezi výkvět českého metalu. Naposledy jsem měla tu čest je vidět na letošním ročníku Masters Of Rock, kde předvedli vynikající výkon a pokřtili novou desku „Time To Change“.
V Olbramovicích nehráli o nic hůř, pořádně to rozjeli a já musím znova vyjádřit absolutní spokojenost s jejich vystoupením! Potěšila mě hlavně hitovka „Masters Of Rock“, jejíž chytlavá melodie mě zaujala už na MoRu.
SALAMANDRA prostě znovu ukázala, že umí a byla příjemným zakončením festivalu.

Na Olbramovice jsem se hodně těšila a hodně jsem od této akce čekala. S nadšením můžu prohlásit, že nezklamal. Úžasná atmosféra, příjemná návštěvnost (byla to kolem 260 lidí), dokonalé kapely a čisté záchody – co víc si přát?

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat