Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Grave Digger, Orden Ogan, Free Fall – 8.4.2011 – Masters Of Rock Café, Zlín
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Grave Digger, Orden Ogan, Free Fall – 8.4.2011 – Masters Of Rock Café, Zlín

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Po dvou letech se do České republiky vrátila německá heavy metalová legenda GRAVE DIGGER. A o tom, že si na dalším vystoupení dali opravdu záležet, nebylo pochyb. I já jsem patřila mezi čtyři stovky nadšenců pod podiem.

Do Zlína jsme dorazili s předstihem, zaparkovali jsme na obvyklém místě a vyrazili směr MoR Café. Tento zlínský klub se stal stálicí, do které se ráda vracím. Krom příjemného prostředí kavárny, parkování ihned u budovy a tak akorát velkého parketu je třeba pochválit i organizaci – žádné tlačenice jsou snad pravidlem MoR Café. Po sedmé hodině nás pustili do sálu. Naše desetičlenná skupina redaktorů a skalních fandů GRAVE DIGGER se hrnula skrz sál za nejlepšími místy a nakonec zabrala místa pod podiem.

Čekal nás nabitý program, nutno podotknout, že ani ne měsíc před koncertem byly změněné předkapely z důvodu zdravotních problémů bubeníka GRAND MAGUS. A tak lidé, kteří se těšili na tyto Švédy a jejich krajany SISTER SIN, měli smůlu a museli se smířit s rychle sehnanou náhradou. Kolem osmé nastoupila uherskohradišťská banda FREE FALL. Jejich pojetí hudby působilo před publikem těšícím se na heavy legendu poněkud rozpačitě. Rock metalová směsice podbarvená elektronikou vypudila velké procento lidí zpět do kavárny. Během půl hodiny jsme si mohli poslechnout šest písní, mezi nimiž se skrýval i vcelku povedený song „Reality“. Kapela na koncertu představila poprvé svou novou posilu v podobě dlouhovlasé zpěvačky Laury Martíškové. FREE FALL nebyli tak špatní, slyšela jsem i horší, ale to pravé ořechové to nebylo. Doufala jsem, že ORDEN OGAN předvedou lepší vystoupení.

Orden OganJelikož jsem tyto Němce neznala, posbírala jsem něco málo informací od nadšenců z našeho tábora v první lajně. Dostalo se mi samých kladných referencí a našli se i skalní fandové, kteří jeli hlavně na jejich koncert. Když se z reprobeden začalo drát intro ORDEN OGAN, publikum zpozornělo. Na podium nastoupila pětice vysmátých mladíků s dlouhým vlasem a pustila se do nás rázným heavíkem. Tohle bylo jiné kafe, sál MoR Café velice rychle přišel podmanivým riffům kapely na chuť. Už po prvním songu se německé formaci dostalo velkého potlesku, po druhé písni už jim publikum zobalo z ruky. Ani mě nenechali ORDEN OGAN chladnou, při jejich vystoupení jsem se bavila, ačkoliv jsem je slyšela poprvé. Snad nikdo z přítomných nezapomene na pozdrav, který si ORDEN OGAN vyžadovali – na jejich pozdrav "Hello my friends!", jsme odpovídali na jejich popud "Fuck you pussy!". Když odehráli svůj třičtvrtěhodinový set, s úsměvem se rozloučili a uvolnili podium pro hlavní hřeb večera.

Po slabých dvaceti minutkách bylo podium připravené na hrobníky GRAVE DIGGER. Ještě než nastoupili na prkna, mě překvapily dvě diskokoule, respektive jejich poloviny, které se pomalu otáčely po stranách bubenického stupínku. Už jsem viděla hodně věcí při koncertu, ale diskokoule? To byla pro mě novinka. Když se konečně zhaslo a podium zahalil dým prosvícený modrými světly, přikráčel na podium smrťák, respektive klávesák Hans Peter Katzenburg. Kráčel pomalým a rázným krokem, v rukou držel dudy, až se schoval z plentu vedle bicích. Za ním následovala kapela v čele se zpěvákem Chrisem Boltendahlem, jenž přiběhl ve slušivém kiltu. Vystoupení otevřeli písní „Paid In Blood“ a MoR Café zachvátila hlasitá euforie.  Než jsme se z té euforie probrali, měli jsme za sebou „The Dark Of The Sun“, „Hammer Of The Scots“ či „The Ballad Of Mary (Queen Of Scots)“. Při „Ballad Of Mary“ se na řadu dostali i již zmíněné diskopůlky, velmi pěkně dokreslovaly komorní atmosféru. I když leckterý metalista by se bál kýčovitého efektu, který by při koncertu GRAVE DIGGER byl nežádoucí. Bylo to ale přesně naopak.

Grave DiggerPřekvapení přišlo s písní „Highland Farewell“. Před touto věcí nám Chris představil mladého sympatického kytaristu Lukáše Langera, kterého můžete znát z české bandy POWER 5. Lukáš vyhrál soutěž o nejlépe zahrané solíčko tohoto songu. Hlavní cenou bylo vystoupení na jednom podiu právě s GRAVE DIGGER. Lukáš si vystoupení řádně užil a koncert hezky zpestřil.

Když dozněla poslední píseň prvního setu, „Rebellion (The Clans Are Marching)“, nastoupil na scénu znovu smrťák, pomalými pohyby zpoza svého pláště vytáhl oprátku a nechal jí pověsit vysoko nad podium a rozhoupal jí. Bylo jasné, co mělo nastat – „Ballad Of A Hanuman“. Nemýlili jsme se. GRAVE DIGGER se vrátili, Chris na sobě už neměl slušivý kilt, ale mnohem pohodlnější černé kalhoty a košili. A nanovo se rozvířil kotel. V tomto setu zazněly mé oblíbené pecky jako „The Last Supper“, „Excalibur“ či „Knights Of The Cross“. Byla radost se na kapelu dívat. Chris neopomněl podávat ruce všem na dosah. Kytarista Axel Ritt svá sólíčka prožíval a rozverně pózoval jako kocour, který chce podrbat. Jens Becker jen tak pomrkával po lidech pod podiem.  Stefan se usmíval zpoza svých bubnů, stejně jako Hanz vykukoval zpoza plenty, za kterou byl ukrytý. Po „Knights Of The Cross“ skupina odešla a nechala se ještě jednou vyvolat. Koncert uzavíraly písně „Yesterday“, „The Round Table (Forever)“ a pořádný metalový nářez „Heavy Metal Breakdown“. Po úkloně se kapela rozprchla do zákulisí a bylo po všem.

Shrnuto podtrženo GRAVE DIGGER předvedli vynikající vystoupení. Sál sice nepraskal ve švech, ale i tak jsme si jako fanoušci odnesli všichni příjemný hudební zážitek, na který se nezapomíná. Doufám, že se nám brzy dostane dalšího vystoupení německých hrobníků.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit