Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Power Metal Blast Tour – 12.11.2011 – Favál, Brno
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Power Metal Blast Tour – 12.11.2011 – Favál, Brno

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

EAGLEHEART se pomalu, ale jistě stávají pojmem. Nedávno dokončili své nové CD „Dreamtherapy“, které nahrávali na Slovensku ve studiu proslulého Rolanda Grapowa, a které vyšlo po celém světě. A to je něco, čím se kapela z České republiky, která hudebníkům moc nepřeje, může opravdu chlubit. Rodilým Brňákům ale sláva do hlavy nestoupla a nezapomněli na to hlavní – na své skalní fanoušky. A tak jako každý rok uspořádali již legendární Power Metal Blast. A tentokrát to udělali ve velkém, kromě tradičního Brna se ukázali v dalších dvanácti městech po celé České republice a Slovensku! Nabrali s sebou pár dobrých skupin a tour mohlo začít.

Já su z Brna, tož sem došla na Favál. A na to, co se tam odehrálo, jen tak nezapomenu! Vzpomínám-li na PMB, vybaví se mi skvělá sestava kapel, výborná odezva fanoušků a hlavně totálně narvaný klub. A jak to celé probíhalo?

První se dostavili novopačtí SAMHIAN, kteří na této akci nejsou žádnými nováčky. S EAGLEHEART hrají velmi často a já je viděla již mnohokrát. Přesto mě ale tohle vystoupení příjemně překvapilo. Bylo totiž jiné, profesionálnější, sehranější a zábavnější. Co se playlistu týče, zůstal téměř nezměněn, jediná novinka je chytlavá „Once Upon A Time“. Jinak zazněly písně z debutu „The Ark Of Eternity“. Změny byly někde jinde. První z nich v sestavě. SAMHIAN mají nového kytaristu Martina, který nedávno nahradil baviče Přému, jenž z kapely odešel. Martin do této party perfektně zapadl a bylo příjemné sledovat tak úžasně sehranou partu. Další změnou, dá-li se to nazvat změnou, neboť se jedná spíše o vývoj, je projev vokalistky Veroniky. Nejenže její zpěv je zralejší a procítěnější, ale i spolupráce s kapelou na stagi je profesionálnější. Když pominu pár drobných chyb, jednalo se o nejlepší vystoupení SAMHIAN, které jsem kdy viděla. A svou zásluhu na tom má jak kapela, tak i fanoušci. Novopačáci zde mají silnou fanouškovskou základnu a vystoupení tak dostalo krásnou domáckou atmosféru (a taky bylo pod pódiem pěkné vedro!).

Další na řadě byli SEBASTIEN. Nikdy před tím jsem je neviděla a byla jsem velmi zvědavá, co předvede kapela s přezdívkou „česká AVANTASIA“. Nevím, kde tu přezdívku splašili, mně připomínali vícero kapel, ale AVANTASII ne. Spíš jsem se nemohla zbavit dojmu, že jsem na koncertu NIGHTWISH. Basákův projev i vzhled byl totožný s Marcem Hietalou a kytarista zase zaujal post Emppu Vuorinena. Naproti tomu zpěvák byl kopií rakouských SERENITY. Jediné, čím se od jejich vokalisty George lišil, byl šátek na hlavě.
Ale to hlavní by měla být především hudba. Ta nebyla špatná, líbila se mi, ale dojem z projevu je silnější a hudbu tak nějak zastínil. Pokud SEBASTIEN nenajdou svou vlastní image, nestanou se asi mými oblíbenci, alespoň co se koncertů týče.

FLOWERWHILE, to je něco jiného! Je to jedna z mála smeček se zpívajícím kytaristou, která umí udělat show! Většinou totiž tito hrající zpěváci stojí a soustředí se na každý tón, avšak Metalika (bývalý člen EAGLEHEART) to umí rozjet se vším všudy a když se k tomu přidá i zbytek kapely, vznikne něco, co je radost sledovat. A nejen sledovat. Jejich hudba je živelná, chytlavá, rychlá a ideální pro nějaké to zapaření si vepředu. Odnesla jsem si sice pár modřin, ale i skvělý zážitek, který mohla překonat jen jedna jediná kapela.

Nechápu, jak se mohli EAGLEHEART dostat na pódium, protože Favál byl tak narvaný, že se tam nedalo ani hnout. Nicméně dostavili se a předvedli perfektní nářez. Ostatně jako vždy. Setlist nejprve tvořily hlavně nové písně z „Dreamtherapy“, které byly nejlepším důvodem, proč si nové CD pořídit, ale dočkali jsme i starších válů, jako „Moment Of Life“, či „Into The Sky“. V publiku to vřelo, lidi se bavili, vzduchem lítala „páča“, skandovalo se, řvalo se. Perfektní atmosféra. Vrchol nastal při křtu již zmíněného „Dreamtherapy“, které následně letělo do nažhaveného publika. Dlouho jsem nezažila publikum, které je tak oddané. A já se k nim ráda přidala. Zaznělo pár přídavků a zázračná terapie snů skončila. Ani jsem se nestačila rozkoukat.

Hrát po tak skvělém vystoupení je trest. A to i v případě, že hraje kapela známější a proslulejší. SALAMANDRA není žádným nováčkem, lidé je znají a mají je rádi. I tak ale publikum velmi prořídlo. I já jsem se po půlce setu vzdálila, předchozí dojmy byly moc silné a SALAMANDRA nehrála tak skvěle, aby mě od nich odpoutala. Již mírně opilí, zahráli kluci a slečna obvyklý set, který mě ten večer ale nebavil. Tak snad příště za jiných okolností.

Možná jsem až moc pozitivní, možná jsem někde až moc negativní, nicméně tohle je dojem, který ve mně zanechal letošní Power Metal Blast, vlastně pardon, Power Metal Chlast ;)

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit