Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Dead Tyrants Tour – 9.12.2011 – Masters Of Rock Café, Zlín
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Dead Tyrants Tour – 9.12.2011 – Masters Of Rock Café, Zlín

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

 

Dead Tyrants Tour jakožto velký neocenitelný dárek k Vánocům, tak vidím zlínský koncert kapel CRIMFALL, TÝR a MOONSORROW konající se v Masters Of Rock Café.

Když jsem vešla do Masters Of Rock Café, už od začátku mi oči uhýbaly ke stolku s věcmi kapel. Měli tam nejrůznější druhy triček vystupujících skupin, mikiny, CD, prostě fanouškovský ráj. Dala jsem si věci do šatny a jelikož jsem byla na místě dřív, prošmejdila jsem okolí. Stage byla připravená, měla pravou tajemnou severskou atmosféru a všude poletovali lidé z kapel. Sál se začal pomalinku zaplňovat stejnými zvědavci, jako jsem byla i já. Chvíli jsem stála u podia a prohlížela si vybavení. Pak jsem vyšla ze sálu, protože jsem byla domluvená, že se mám stavit za zástupkyní Pragokoncertu ohledně rozhovoru s TÝR. Rozhovor mi potvrdila a já se spokojeně vrátila zpět, kde už bylo lidí o něco víc než před tím.

Modrá a červená světla začala svítit a blikat a na podium došli finští CRIMFALL mávajíce divákům. Ihned to rozjeli ve velkém stylu. Byli potřísněni „krví“ a někteří byli i bosí. Hráli písničky  z obou jejich alb a jejich pojetí vystoupení se mi líbilo. Zpěvák, který byl přímo nade mnou vrhal všude vražedné pohledy a šel z něj strach. Nicméně právě tyto pohledy dodávaly na vážnosti celé jejich performace, jelikož basák to pojal velmi odlehčeně. Poskakoval tam s basou jako králíček a vyloženě bavil obecenstvo. Zpěvačka se chovala jako dáma a zbytek kapely se tvářil neutrálně. Zahráli songy „Frost Upon Their Graves“, „The Crown Of Treason“ a celé to zakončili „Wildfire Season“. Publikum už bylo hodně ve varu, headbangovalo se o sto šest a jejich hudba v živém pojetí zněla naprosto skvěle. Přiznám se, že jsem o CRIMFALL měla menší pochybnosti, za které bych se jim ráda omluvila. Byli úžasní, strhli dav na svou stranu a domáhali se spolupráce, která jim byla opětována. Mezitím ostatní kapely stály zboku pódia a pozorovaly, jak to CRIMFALL rozjíždí. Trošku mi jejich zjev připomínal MOONSORROW, o nichž budu mluvit později. Kapela se s obrovským aplausem vzdálila a TÝR, kteří vystupovali po nich, mohli začít zvučit.

TÝR, formace z Faerských ostrovů, mi doslova vyrazila dech. Trošku zaujatějším pohledem toTýr vidím tak, že byli nejúžasnější. Nastoupili do tmy za začátku skladby „The Lay Of Thrym“, kterou poté hráli celou. „The Lay Of Thrym“ je píseň, která dala jméno celému jejich nejnovějším albu, díky kterému byla tato tour vůbec organizována. Jak jsem již psala v recenzi, album je velmi dobré a TÝR přesně vypíchli nejvýraznější skladby z tohoto CD, které ve Zlíně představovali. Po první skladbě se rozezněly tóny další písně a sice „Shadow Of The Swastika“. Následovalo „Flames Of The Free“ a z nejnovějšího alba jsme se dočkali i „Evening Star“, samozřejmě „Take Your Tyrant“, která tak napůl dala jméno celé tour, a „Hall Of Freedom“, jež je pro mě největší skvost celého alba. Zahráli i starší kousky z předchozích desek a lidé neměli pořád dost. Vyřvávali jsme texty a i přes menší technické potíže, které nastaly, když Herimu chvíli nefungoval mikrofon, jsme si v podstatě vystačili sami. S přídavky nemuseli na nic čekat a rovnou se do nich pustili. Zahráli „Hold The Heathen Hammer High“ a „By The Sword In My Hand“. Poté mi zpěvák do ruky podal playlist, který tu teď leží vedle mě. Po jejich vystoupení jako by diváci zůstali strnulí a nechtěli věřit tomu, že už dohráli. Nebála bych se říct, že právě na tuto kapelu v sále bylo nejvíc lidí. Poté se začala chystat třetí a zároveň poslední skupina, tentokrát z Finska.

Musím se přiznat, že z MOONSORROW jsem nic moc neměla, protože jsem v tu dobu seděla v zákulisí s TÝR a dělala s nimi rozhovor. Když jsem se dostala do sálu, byla už minimálně půlka vystoupení poslední skupiny za mnou. Nicméně co se dá dělat. Rozhodně ale musím říct, že kapela zní mnohem lépe naživo než na nahrávkách. MOONSORROW už mají něco za sebou a předvedli skvělý výkon. Ze všeho, co hráli, se mi vybavuje jen „Köyliönjärven Jäällä“, který jsem dokázala určit. Jinak se mi písničky pletou dohromady a kolikrát ani nevím, kde je konec a kde začátek. Jen mi přišlo, že skupina se moc nepohybovala po podiu a nesnažila se nějak moc bavit jak předchozí dvě skupiny. Také měli podobnou image jako CRIMFALL. Zřejmě si v zákulisí popůjčovali „krev“. Myslím si, že poslední kapela neměla toliko pozornosti jako TÝR. Proč? Většina Faeřanů vylezla z backstage a pohybovala se mezi lidmi.

Poté, co všechno utichlo a lidé se vyhrnuli ze sálu, bylo něco jako afterparty. Všechny kapely se ukázaly mezi lidmi. Tedy až na MOONSRROW, kteří někam zmizli a neobjevili se. Já seděla u stolu s pitím s přáteli a po chvíli za námi přišel Gunnar Thomsen (basák TÝR) a začal si s námi povídat. Hodně mě překvapil. Byl přirozený, milý a přátelský. Jestli jsou všichni tak přátelští, tak je to jenom dobře. Při odjezdu ze Zlína jsem byla nadšená z celé takto velmi vydařené akce a i teď jsem ráda, že jsem se jí mohla účastnit.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat