Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Blind Guardian – 11.12.2011 – KD Vltavská, Praha
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Blind Guardian – 11.12.2011 – KD Vltavská, Praha

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Kapela BLIND GUARDIAN navštěvuje poslední dobou naší republiku každý rok a nejinak tomu bylo, i když na poslední chvíli, i letos.  Na KD Vltavská jsem byl mezi prvními a po krátké tlačenici se mi povedlo obsadit velmi dobré místo na galerii s výborným výhledem a ideálními vlastnostmi pro focení. Na dnešní poměry bylo celkem překvapující, že němečtí bardové s sebou neměli žádnou předkapelu. Popravdě mi tento fakt celkem vyhovoval. Pozoroval jsem, jak se postupně plní nevelký sál a i když to zpočátku nevypadalo na velkou účast, když odbila osmá a rozezněly se první tóny intra „Sacred Worlds“ (a sním i řev fanoušků), byly již prostor pod pódiem i ochozy plné lidí.

Jak jsem již předznamenal, a jak se ostatně dalo i očekávat, Strážci začali svou show písní, kterou dělali jako podklad pro PC hru Sacred. Vzpomínám si, když ji hráli českému publiku poprvé na Masters Of Rock 2009. Tenkrát ji ještě téměř nikdo neznal a reakce publika tak byla vlažná. To se rozhodně nedalo říct nyní. Když vkročil na pódium věčně usměvavý zpěvák Hansi Kursch a začal si plácat rukama s lidmi v prvních řadách, fanoušci doslova šíleli a zpívali dnes již notoricky známý refrén. Vypadalo to, že Hansi – a ostatně i celá kapela – jsou ve skvělé formě a únava z dlouhého turné se na nich nikterak nepodepisuje.

Po  skončení první písně, mohutném aplausu a pozdravení publika následovala skladba „Welcome To Dying“. Obecenstvo opakovaně dokazovalo, že BLIND GUARDIAN může závidět jejich fanoušky leckterá, třeba i větší kapela. Poté se na chvíli zvolnilo tempo s písničkou „Nightfall“, aby celá show opět nabrala obrátky s písní „Time Stands Still (At The Iron Hill)“, která pochází rovněž z alba „Nightfall In Middle-Earth“.

Hansi po celou dobu koncertu ukazoval, že to s publikem opravdu umí a to i vtipkováním mezi jednotlivými písněmi.  Při zpívání pak Blind Guardianpobíhal z místa na místo a hecoval diváky tu pod pódiem, tu na galeriích. Částečně tak kompenzoval jistou statiku kytaristů, kteří se zamkli do jednoho postoje a jen málokdy z něj vycházeli. Tenhle drobný nedostatek však vynahrazovali velmi energickým a technicky výborně zvládnutým hudebním projevem. To se týká celé kapely. Kdybyste si sebou vzali nůž, zjistili byste, že energie by se v koncertním sále dala krájet. Hansi na tom byl navíc s hlasem více než dobře, a tak se nemusel bát ani náročných výšek.

Co samozřejmě nemohlo chybět, bylo polo karaoke show na píseň „Valhalla“ a později i „Bard´s Song“ (ten byl ale až skoro úplně na konci). Nutno uznat, že KD Vltavská má velmi dobrou akustiku a dobře zněl nejen onen zpěv diváků, ale v kombinaci s dobrým nazvučením také samotný koncert.

Bylo částečně poznat, že s písněmi z nového alba se fanoušci ještě úplně nesžili. Zazněly celkem čtyři a až na zmíněný „Sacred Worlds“, byla reakce publika o poznání vlažnější než u starších kousků. Nejmarkatnější to bylo u písně „Tanelorn“.

V závěru koncertu, když už zazněla diváky tolik žádaná píseň „Majesty“ a po té i „Bard´s Song“, byla již na lidech a částečně i na kapele znát značná únava. Ta šla ale stranou, když se rozezněl poslední hit večera, jímž nemohlo byt nic jiného než „Mirror Mirror“. V tu chvíli lidé na podiu, pod pódiem i na ochozech nabrali druhý dech a vydali ze sebe to nejlepší ze zbytku poslední energie, která v nich zůstávala.
BLIND GUARDIAN opět dokázali, že jsou opravdu silným hráčem na metalové scéně a že oddanost jejich fanoušků je velmi, velmi silná. A jak sám Hansi naznačil – a dnes (12. prosince) bylo oficiálně potvrzeno – můžeme se na ně těšit znovu už v létě na plzeňském Metalfestu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit