Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Remains Of Force (křest EP), Animal Farm, DefRage – 25.2.2012 – Melodka, Brno
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Remains Of Force (křest EP), Animal Farm, DefRage – 25.2.2012 – Melodka, Brno

Hodnocení uživatelů:  / 15
NejhoršíNejlepší 

Založit si kapelu, do roka mít slušné fanouškovské zázemí a navíc vydat album? Který hudebník by neměl tento sen? Já jsem se vydala na křest prvního EP skupiny, které se tohle povedlo - brněnských REMAINS OF FORCE. Tato pětičlenná banda se vyžívá v různých kombinacích metalových stylů, nejvíce power, heavy a thrash metalu, a jejich show je vždy plná energie. Kromě křtu svého historicky prvního alba s názvem "Fight For Dream" oslavili i první narozeniny kapely. Vybrali si k tomu svůj oblíbený brněnský klub Melodka a k této události přizvali i brněnskou skupinu ANIMAL FARM a estonskou rockovou formaci DEFRAGE.

Přestože byl začátek naplánován na půl osmou, vydala jsem se do Melodky už po šesté hodině, abych se přesvědčila, že organizátoři berou akci vážně – přípravy byly v plném proudu. Kolem osmé hodiny, jak to bývá v Brně zvykem, se Melodka začala plnit lidmi. Kromě organizátora, u kterého každý návštěvník zaplatil příjemných 80 Kč za lístek, ke kterému dostal nálepku REMAINS OF FORCE, je přivítala zvuková zkouška estonských DEFRAGE, kteří mě nadchli už po prvních tónech. Málokdy se stane, že bych se zamilovala už na zvukovce, ale tohle byl přesně ten případ a myslím, že jsem nebyla jediná. Po osmé hodině již mnoho návštěvníků napjatě očekávalo, co že nám tito seveřani, kombinující prvky post-grunge s alternative rockem, předvedou.

A zvukovka byla jen předzvěst. Na pódium nastoupilo šest hudebníků, z nichž dva vypadali jako praví seveřani, zbytek kapely byli spíše menší kluci, vypadající na styl EMO. To však neznamená, že měli málo energie! Hru si užívali a předvedli dobrou show. Po třetí písničce už měli pod pódiem docela slušnou podporu – a jak by ne, jejich hudba opravdu dokázala oslovit. Chvíli se z kytar linuly jemné kolébavé tóny, u nichž se člověk mohl krásně zasnít, chvíli zase tvrdé výrazné riffy, které člověka nutily řádit a samozřejmě se strhlo i nějaké to pogo. Nejvíce si očividně hru užíval rytmický kytarista, který skákal po pódiu tak vehementně, že jsem místy čekala, kdy uklouzne na kabelu. Naopak spíše jemnější, ale krásnou energii publiku předával zpěvák, jehož hlas zněl tak silně, jako by ho tvořil celým svým tělem, a přitom velmi něžně. Ke konci jejich vystoupení se mě začínala zmocňovat myšlenka, že už je možná jejich hudba trochu na jedno brdo. Tu mi však z hlavy doslova vyrazila jejich poslední pecka. Publikum bylo nadšené a samozřejmě si vynutilo přídavek – jejich nejznámější píseň "Gehenna". Na začátek to bylo velmi příjemné rozproudění.

V tom však nepokračovali brněnští ANIMAL FARM. Tato tříčlenná grunge rocková formace má za sebou hodně zkušeností. Z jejich řad vyšly takové legendy, jako je jazzový bubeník Jeník Dvořák, nebo bubenický mistr Martin "Marthus" Škaroupka, který v současnosti působí v kapele CRADLE OF FILTH. Zkušenosti basáka, zpívajícího kytaristy a bubeníka byly opravdu poznat – každý sám o sobě je výborný hudebník, sóla byla propracovaná a kytarista perfektně zvládal techniku zpěvu i kytary. Přesto však jako celek nepůsobili nijak originálně. Hudba byla spíše klidná, příjemná, kvalitní, ale neoslovila. A když mě v polovině vystoupení přepadla myšlenka stereotypu, neopustila mě až do konce. To byl možná i důvod toho, proč je obecenstvo potleskem nepřivolalo zpět.

Už po odchodu ANIMAL FARM se začal plnit prostor pod pódiem – všichni nedočkavě očekávali hvězdu večera, REMAINS OF FORCE. Ti nejprve navnadili fanoušky originálním sestřihem z nahrávání, u kterého hrála jejich skladba "Save Your Life". To už se pod pódiem tvořil pořádný kotel a fanoušci napjatě očekávali, až si tuhle pecku a spoustu jiných poslechnou na živo. ROF nastoupili s pomalým intrem, po kterém už následovala stěžejní píseň alba, "Fight For Dream". Fanoušci neváhali ani minutu a okamžitě začali pařit, jak se na pořádné rockery sluší. Skupina si svůj výstup také skvěle užívala a předávala lidem pořádnou dávku energie. Hudba perfektně šlapala, podle mě hlavně zásluhou bicmana Tomáše „Indiána“ Vaverky (ex ARCH OF HELL), rytmického kytaristy a zakladatele kapely Bruna Matchetky a basáka Martina „Neu“ Neužila. Měla jsem tu čest navštívit jedno z prvních vystoupení formace, a tak mohu posoudit jejich zlepšení a to hlavně co se týče zpěváka a jeho frázování. Je vidět, že na sobě hodně dřou. Překvapil mě talent jejich nejmladšího člena Zakka (sólový kytarista) který nemá žádné předchozí zkušenosti s hraním v kapele, a přesto jsou jeho sóla výborně propracovaná a technicky zvládnutá. Všichni členové ROF, ať už mají nějaké předchozí zkušenosti nebo ne, mají vyzrálou techniku hry a na pódiu ze sebe vydávají vše. Pokrok byl vidět i na jejich zcela novém songu "Gladiator", který šlapal jak hodinky a oslovil publikum na první poslech. Potom už následoval hlavní bod večera – křest EP "Fight For Dream". Zakladatel kapely Bruno Matchetka pozval na pódium Angela, který celé album nahrával a zmixoval, a Václava Hampla s Jindřichem Jeřábkem, kteří finančně podpořili nahrávání. Tito tři lidé výrazně napomohli tomu, aby mohlo album spatřit světlo světa. Potom Bruno donesl očekávanou "fošnu, bóchnul flašu", kterou pokřtil EP a která potom kolovala mezi fanoušky. Svou euforii z novopečeného alba potom vložili do další části koncertu, kde zazněly pecky jako "Remains Of Force"nebo "Save Your Life". Když nastal čas odejít z pódia, nenechali to fanoušci jen tak a vyprosili si od své oblíbené kapely hned dva přídavky, z nichž jeden byl opakováním jejich nové písně "Gladiator", která měla stejný úspěch jako v prvním setu.

Já osobně jsem si celý večer skvěle užila a líbil se mi jeho příjemný průběh. Na koncert přišlo kolem 150 lidí a věřím, že si to všichni užili stejně jako já. REMAINS OF FORCE nejen že své publikum nezklamali, ale příjemně překvapili a připravili večer, na který jistě budou vzpomínat jak fanoušci, tak zúčastněné kapely.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat