Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Rock Rebellion 2012 – 29.-30.6.2012 – Vojenská pevnost Josefov, Jaroměř
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Rock Rebellion 2012 – 29.-30.6.2012 – Vojenská pevnost Josefov, Jaroměř

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Měl to být první ročník rock metalového festivalu, mezi hlavní hvězdy patřili GRAVE DIGGER, PRIMAL FEAR, PRETTY MAIDS, SLADE, BONFIRE, DELAIN  a XANDRIA. Už jen obsazení ve mně vzdouvalo naděje a očekávání, bohužel ani jedno se úplně nenaplnilo. Budu-li přímá, tak se jednalo o jeden velký průšvih, který se snad ani nedal zachránit. Provedu vás průběhem festivalu od začátku do hořkého konce.

Pražský rychlík dorazil na jaroměřské nádraží chvíli po pátečním poledni. Z vlaku jsme vylezli pouze dva návštěvníci festivalu; to byl jeden z prvních signálů, že něco není v pořádku. Mé obavy narůstaly s příchodem do téměř prázdného kempu. „Kde je slibované vybavení kempu?“ říkala jsem si. Pořadatel sliboval stan s občerstvením, osvětlení kempu, sprchy, umývárky a toiky. Kromě pěti toiek krčících se v rohu a prázdného stanu, zde nebylo nic, jen úmorné vedro. Od kempu jsme se dali směrem do areálu. Ten byl obehnán cihlovými zdmi vojenské pevnosti, kterou zná každý zlometalista navštěvující kultovní fesťák Brutal Assault. Prostředí pevnosti mě osobně uchvátilo, bylo to něco jiného a jelikož jsem v Josefově byla poprvé, tak pro mě nevídaného. Bohužel areál zel prázdnotou. Po druhé hodině odpolední zde bylo pár skupinek lidí u pivních stanů. Většina stánků byla ještě zavřená a celé to na mě působilo vcelku katastroficky. Celý obrázek dokreslila armáda sekuriťáků, kterých bylo v areálu asi tak třikrát víc než návštěvníků.

Celé to začalo ve 14:45 TOTÁLNÍM NASAZENÍM, pokračovalo MEDVĚDEM 009. Ani jedna z formací nepatří mezi mé oblíbence, tudíž nemám k nim příliš co říct. Skupinky návštěvníků se během odpoledne shlukovaly a nakonec bylo v kotli asi tak kolem 300 lidí na MOTORBAND. Jejich vystoupení konečně přineslo alespoň první ryze rockové skladby. Ačkoliv jsem MOTORBAND neznala nějak podrobně, tak jejich koncert jsem si hezky užila, i když zvuk byl zezačátku hodně přetažený. Následovala kapela PROGRES 2, kterou znám spíše z rádia. Jejich vystoupení jsem pozorovala z povzdálí. Na ně už se sešlo více lidí, tuším tak kolem pětistovky to být mohlo. Po pro mě dlouhém progresivním zážitku, nastoupili na podium členové kapely CITRON. CITRON pro mě byl vítanou změnou. Jejich vystoupení patřilo mezi, ty lepší, ale i tak mě nechávalo vcelku chladnou. Těšila jsem se hlavně na další hvězdy večera.

Poté nastoupila konečně první zahraniční hvězda a to německá kapela BONFIRE. Tuhle partu jsem viděla už loni na MoRu, a na jejich Bonfirepozitivně naladěnou show jsem se opravdu těšila. Nu, a zde musím uznat, že jsem je vcelku podcenila. Protože to, co předvedli v Jaroměři před téměř prázdným kotlem, bylo naprosto dokonalé. Nenechali se ničím rozhodit, rozdávali úsměvy a energii všude kolem. Setlist byl totožný jako na MoRu. K tomu všemu jsme dostali příděl v podobě sólíčka na bicí, a to myslím příděl jako příděl. Sice bývá zvykem, že sólo na bicí je nudným klišé, ale v podání Harryho ohnivého chrliče a jeho hořících paliček, to byl opravdu zážitek. BONFIRE mě opravdu mile překvapili a pro mě se jejich vystoupení stalo nejlepším vystoupením festivalu.

Dále se na podium dostala polská formace T.S.A. Jednalo se o hard rock, který mě příliš nepřitahoval ani zpívaná polština nezní příliš dobře. Kapelu bohužel vůbec neznám, tak dále nemůžu příliš sloužit.

Následovala pro mě třešnička na dortu a to vystoupení PRETTY MAIDS. Bohužel jsem z toho už před tím, než vylezli na pódium, měla špatný pocit a bylo to oprávněné. Neboť víc zkažený koncert, co se týká technické stránky, jsem snad ještě nezažila. Hned na začátku se z beden vyvalil neskutečně špatný zvuk, nebylo rozumět ničemu, ani nástrojům, ani zpěvákovi. Po úvodní "Pandemonium", se přidaly problémy se špatně nazvučenou kytarou, pískajícím mikrofonem, následně si zvukaři spletli pořadí písní a pustili intro k "It Comes At Night", i když měli hrát "Wake Up To The Real World". To už byla z kapely cítit velká nervozita a nechuť.  A aby toho nebylo málo, tak po písni "Red Hot And Heavy", když pokaždé kapela odchází na moment do zákulisí, aby se následně vrátila a zahrála nám největší pecku "Future World", jim aktivní moderátor skočil na pódium a ukončil jejich vystoupení s tím, že budou hrát ARAKAIN. Za velkého zmatku se nakonec PRETTY MAIDS vrátili a odehráli již zmíněnou poslední věc. Abych pravdu řekla, byl to nejzpackanější koncert, který jsem kdy viděla. Bohužel to nebyla vina kapely, navíc se teď velice obávám toho, že když půjdu na další koncert PRETTY MAIDS, tak se stane něco katastrofálního. Jelikož toto byl 3 koncík v ČR po 18 letech a musím uznat, že nejlepší vystoupení měli na zimním MoRu 2010, na Metalfestu už to nebylo tak super a tady to nestojí ani za řeč. Každopádně PRETTY MAIDS se snažili, hráli s nasazením zezačátku měli i dobrou náladu; ta je bohužel přešla. Závěrem se nevydali ani na pozdrav fanoušků, mlčky nastoupili do aut a odjeli.

Závěr noci jsem věnovala koncertu ARAKAIN. Ti mě překvapili zvukem i celkovou pohodou vystoupení. Byla to taková tečka na závěr. Bohužel jsem netušila, že to byla předposlední kapela celého festivalu. Po nich následovalo vystoupení DYMYTRY, ale to už jsem byla ve stanu a šetřila si síly na další den, který se ale nekonal.

Již během pátečního večera, jsme se dozvídali informace o extrémně malém množství prodaných vstupenek. Následně se přidaly spekulace nad tím, jak to bude v sobotu. Většina z lidí, kteří na festivalu pracovali, se téměř jednohlasně shodla, že by byli nejradši, kdyby Rock Rebellion nepokračoval, neboť už i tak nedostanou zaplaceno. V areálu dokonce během celého festivalu chyběli zdravotníci a hasiči, ani sprch jsme se nedočkali. Druhý den jsem se chystala do areálu na půl pátou na vystoupení Blaze Bayley a SEVEN. Když jsem prošla vchodem, který už nikdo nehlídal, naskytl se mi pohled na dva kamiony, do kterých se skládalo podium. Bylo mi jasné, že je konec. Bohužel jsem k tomu přišla jako slepá k houslím, otočila jsem se a šla balit stan. K mé smůle jsem propásla jedinečné vystoupení samotného Blaze v pivním stanu. Tím definitivně skončil první ročník rock metalového festivalu Rock Rebellion.

Sečteno podtrženo – jednalo se o jeden velký prů*er. Pořadatelům přerostla takováto sranda přes hlavu. Doufám a pevně věřím, že se tato situace nebude již nikdy na jakémkoliv festivalu opakovat. Je to to nejhorší, co se může stát. Proto žádám pořadatele: Buďte soudní a berte na svá bedra tolik, kolik unesete, ne víc.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat