Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
German Metal Attack – 3.2.2013 – Matrix, Praha
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

German Metal Attack – 3.2.2013 – Matrix, Praha

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Když jsem šel na koncert legendy GRAVE DIGGER s jejich mocnou heavy metalovou kumpanií, byla to má premiéra v žižkovském klubu Matrix. Byl jsem tedy zvědavý, do jakého prostředí se dostanu. Ve zkratce je to klub, který je jako Žižkov sám. Starý, oldschoolový a má své kouzlo. Když jsem procházel davem, opět jsem si připomněl, jak Hrobníci dokážou oslovit lidi z širokého věkového spektra. Našli by se tu jedinci, kteří kapelu poslouchají už od jejích samotných začátků, tak lidé, kteří se narodili dlouho po vydání „Heavy Metal Breakdown“; všichni sem přišli s jedním cílem. Poslechnout si na živo GRAVE DIGGER.

„Digři“ si na své zimní tour přivezli ze své rodné země vydatnou podporu. Večer začal kapelou GUN BARREL. Okolo pódia byl shromážděn relativně malý dav a snaha kapely ho vyhecovat se nesetkala s přílišným úspěchem. Postupem času si ale svým energickým vystoupením v duch toho nejklasičtějšího heavy metalu získávali stále více lidí na svou stranu a z pódia po půl hodině odcházeli s patřičnými ovacemi.

Další na řadě byla oproti původnímu plánu kapela WIZARD, která pokračovala v daném kurzu neomylně vpřed. V publiku to začínalo vřít a banda na pódiu neváhala přilévat olej do kotle. Nutno říct, že tato kapela má za sebou již dlouhou historii (první demo vydala v roce 1991) a na jejich zkušenostech to bylo znát. Přesto na hráčích bylo vidět, že si atmosféru pražského koncertu užívají a častovali diváky úsměvy a především líbivými tóny.

Poslední skupinou před hvězdou večera byla banda s názvem MAJESTY. Škarohlídi by mohli ohrnout nos a odsoudit je jako nepovedenou kopii MANOWAR. Já jsem však názoru, že pokud tvorbu těchto True heavy metalistů neberete příliš vážně, ale spíše jako odpočinkovou záležitost, můžete si tuto hudbu plnou hromů krve a bojovníku docela dobře užít. MAJESTY jsem viděl v tu neděli poprvé a byl jsem s jejich vystoupením naprosto spokojen. A soudě z reakcí publika, našly si řízné tóny plné velkých slov, servírované s grácií k tomu náležící, cestu i k srdci posluchače.

Publikum bylo nažhaveno scéna se připravovala a vše neodvratně směřovalo k nástupu hlavní hvězdy večera, GRAVE DIGGER. Jak už to tak bývá, vše začíná hrůzyplným intrem a nástupem maskota a zároveň klávesáka kapely. Skupina přijela do Prahy představit svou novou desku „Clash Of The Gods“, což byla zároveň i úvodní písnička. Začalo se tedy zvolna a pomalu. Zde musím zmínit jediné větší zklamání nedělního večera. Tím byl zvuk. Všechny tři předkapely byly parádně slyšet a já se těšil, že tomu tak bude i v případě Hrobníků. Nebylo. Mám pocit, že zvukař byl buď vyměněn, nebo udrobován. V průběhu představení vypadával zvuk z beden a celkově špatné nazvučení působilo, že písně občas ani nešly pořádně rozeznat. Tento fakt se odrazil i na davu pod pódiem. Je to škoda, protože to všechno shazovalo výkon kapely, který byl excelentní. Z nové desky jsme mohli slyšet ještě písně „Home At Last“, „Death Angel And The Grave Digger“ a „Medusa“. Dále se kapela věnovala starším kouskům a předvedla pěkný průřez svou tvorbou. S písní „Rebellion“ se skupina vytratila ze scény, aby se o chvíli později vrátila s trojící skladeb zakončenou legendární „Heavy Metal Breakdown“. Ta byla tečkou za celým večerem.

Všechny kapely podaly úctyhodný výkon, za nějž si určitě zaslouží můj obdiv. Škoda jen zmršeného zvuku u hvězdy večera. Bez něj by se chladná únorová neděle dala nazvat bezchybně stráveným večerem.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit