Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Arakain & Dymytry Tour 2014 – 26. 4. 2014 – Kulturní dům, Katovice
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Arakain & Dymytry Tour 2014 – 26. 4. 2014 – Kulturní dům, Katovice

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Již od vydání svých nyní předposledních alb tyhle dvě kapely naznačovaly velkou akci při vydávání další desky. A proroctví se skutečně vyplnilo. ARAKAIN a DYMYTRY na své společné tour oslavující vydání dvou nových počinů – „Homodlak“ od DYMYTRY a bezchybné fošny „Adrenalinum“ od ARAKAINU. DYMYTRY, skvadra, kterou před lety pomalu nikdo neznal, kapela, která dokázala téměř nemožné – dostat se na top příčky tak brzy a jen a jen díky dobré muzice. ARAKAIN, legenda českého thrash metalu, mistři oboru, které není potřeba dlouze představovat.  V době, kdy jsem se o celé kauze ARAKAIN & DYMYTRY tour 2014 dozvídal, jsem ani malinko netušil, jak dokonalý tento čin může být. Čím víc se koncert blížil, tím víc se zvětšovala i nervozita. A je to tady!

Den D nastal. 26. dubna v Katovicích. Atmosféra houstne. Na pódium přichází pět chlápků předpovídajících, že tahle noc bude patřit tvrdé muzice. Mladíci MODESTY & PRIDE jsou tu! Vypalují parádně stavěné pecky ze své diskografie, ať už z „Endless Road Pt.1“ nebo z jejich čerstvé desky „Ordo Ab Chao.“ Je možná k zamyšlení zdali je dobré zde v zemi české publikovat jen anglicky, ale i tak se daří, banda vystřihuje krátký, ale za to excelentní výkon a každý, kdo takovouto hudbu poslouchá, si přišel na své. Chvíli si tak pohrávají to svoje, fanoušci šílí a užívají si bezvadné vystoupení. Obecně v životě platí, že v nejlepším se má přestat, naneštěstí přesně tak to bylo u MODESTY & PRIDE, v tom nejlepším se zkrátka rozloučili a odchází do zákulisí.

Po chvíli klidu a organizování přichází na řadu další banda. Ano to jsou oni, to jsou ti zabijáci DYMYTRY. Formace přichází v plném počtu, jen s jednou vadou a tou je Dymo na berlích. Skupina mého srdce začala pěkně zostra písničkou „Plameňáci“ z novinky „Homodlak“; skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé! Brutálně povedená skladba a stoupala ještě daleko výš. Při vystoupení téhle smečky si mohl každý, kdo přišel, poslechnout i osvědčené pecky z předešlých albíček jakými jsou „Lunapark“, „Dymytry“ aj. Když jsem viděl DYMYTRY naposledy, říkal jsem si, že horší zvuk snad už ani nelze mít. Jel jsem tedy na koncert s menší obavou, že to bude stejné, ale mýlil jsem se. Nebylo čeho se obávat, zvukař příjemně překvapil a mohl jsem si tedy vychutnat dokonalé audio.

I tu náhle Dymo i ostatní z DYMYTRY odchází a přichází další parta. Je to jedna z největších legend českého thrash metalu – ARAKAIN. Uvádějí svůj poslední čin „Adrenalinum.“ Deska mě zaujala hned po prvním poslechu, těšil jsem se tedy na to, jaká bude na živo. A byla famózní. Jako prví hrají úžasný song „Černobílý svět“, jímž se tenhle metalový gang představil, jak jen nejlépe mohl. Po chvíli vyhrávání uvedl Honza Toužimský píseň „Z médií“, kterou jistě fanoušci znají od DYMYTRY. Sice je od DYMYTRY, ale ARAKAINI jí zvládli skvěle. Playlist ARAKAINU v Katovicích je zcela dokonalý, na své si přijde jak starší, tak i mladší generace. Honza Toužimský je asi ve formě! Než začne ARAKAIN hrát song „Malá a ztracená“, Honza přichází s kytarou a brnká starou klasickou lidovku „Když jsem já sloužil…“ a všechno se zdá být jako ve snu. (smích) Ale on není sám, kdo má svůj den, hned po něm začínají publikum bavit svými povedenými kousky i Zdeněk Kub a Jirka Urban.

To nejlepší však přichází až záhy, bubenické sólo Miloše Meiera a Lukáše Doksanského a jak se říká, jde jim to jedna báseň, dělají jako by po sobě imaginárně stříleli a je to skvělé. Když dohrají, na pódium přichází jak ARAKAIN, tak DYMYTRY a vypalují skladby, jako jsou „Apage Satanas“ a novinku, ke které společně natočili i klip odehrávající se v Praze – „Jedna krev“. Na konci celé show pouští Honza Toužimský a Protheus bubeníky k mikrofonu a sami odchází hrát na bicí. Oba bubeníci jsou dosti nervózní, když mají zpívat, cosi zahučí do mikrofonu, ukloní se a jdou opět ke svému řemeslu, kde jim to jde skutečně nejlépe.

Náhle koncert končí. Zdá se, že jsou všichni spokojeni. A tak to má být, obě formace odvedly precizní práci. Shrňme si to. To, co jsem od večera očekával, jsem také dostal jen s malou výtkou – že jsem zase na živo neslyšel „Kanibala“ od DYMYTRY. Na druhou stranu, koncert byl velmi vyvedený. Sranda, kvalitní muzika a perfektně vychlazený Radegast? Co víc si jen přát. Snad to chlapcům takhle bude šlapat i nadále a budou takto učit i další generace.

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat