Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Reporty
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Limetal – 5. 11. 2015 – Hard Rock Cafe, Praha

Hodnocení uživatelů:  / 0

EXPOZICE - O sporech mezi značkami CITRON a LIMETAL se toho napsalo už dost. (Stejně jako se napsalo dost o tom, že se toho napsalo dost; úplně přejít to ale nejde, nic naplat.) Od začátku však byla jasná jedna věc: že všechny disputace o tom, kdo je a není CITRON, můžou rozseknout jen a pouze sami muzikanti tím, jak se budou prezentovat studiově a naživo. LIMETAL už dneska působí jako vcelku etablovaná značka, od jejího prvního vystoupení přesto neuběhly ještě ani čtyři měsíce. Abychom byli konkrétnější, tenhle rockový svátek se uskutečnil ve čtvrtek pátého listopadu v pražském Hard Rock Cafe a svou touhu po co nejlepší kulise podpořila kapela i tím, že vstup na něj byl zdarma. Může se zdát, že na nějakou důkladnější analysu je už pozdě a že tenhle koncert odnes‘ čas: budiž; návštěvníkovy dojmy jsou však i po stu dní nadále natolik živé, že mu stojí za to je zreflektovat. Když už kvůli ničemu jinému, aspoň k vlastnímu utřídění si náhledů.

The Sonics, The Myrrors, Old Folk House – 3. 11. 2015 – Futurum, Praha

Hodnocení uživatelů:  / 0

Když míří do Prahy rocková legenda, která vznikla v době, kdy bylo fanouškově babičce necelých deset let, trochu jím to zatřese. Nebudu dělat, jakože jsou THE SONICS moje nejsrdcovější kapela a že jsem jejich muzikou posedlý, co jsem na světě; kvalitu a kultovnost hlavně takové „Here Are The Sonics“ ale zpochybnit nemůžu. A ono už po světě neběhá moc kapel, jejichž vznik by se datoval do léta 1960. Tyhle chodící dějiny přivezli třetího listopadu nadšenci z River Promotion do klubu Futurum. Pětapadesát let od doby vzniku je úctyhodná doba – vyvolá však spoustu otázek: Zvládne kapela ustát imanentní požadavky své tvorby? Mají THE SONICS dneska vůbec ještě co říct? Nebo se jenom snaží vytěžit co nejvíc ze zbytků slávy? A osloví i mladou generaci? Leccos naznačují už návaly u šaten.

Merlin, Vigo – 22. 10. 2015 – Kain, Praha

Hodnocení uživatelů:  / 1

Hned z kraje si neodpustím podotknout: Tenhle článek jsem původně psát neplánoval, ergo jsem tomu nepřizpůsoboval styl ukládání vzpomínek a má střízlivost… Budiž, byla nejnižší za dlouhé měsíce. Nerad bych Tě tím, milý čtenáři, odradil od čtení; jenom chci nastínit situaci a naznačit, že možná reportáž nebude tak informačně přínosná, jak by měla být. Dana Horyny si ale ohromně vážím a i po odstupu jsem z vystoupení jeho MERLINu tak nadšený, že mi to nedá pár odstavců nenapsat; ostatně od toho by myslím měla redaktorská činnost být, předávat zážitky a poukazovat, co stojí za vidění. A taky můžeš tenhle článek třebas považovat za jakýsi prolog k přepisu besedy, kterou jsem s Danem vedl na začátku října na festivalu Dvorky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a kterou tu budeš moci v blízkých týdnech najít pravděpodobně jako seriál; materiálu jsou koneckonců čisté dvě hodiny.

Mean Man (Chris Holmes), Nobody Knows - 16. 10. 2015 - Nová chmelnice, Praha

Hodnocení uživatelů:  / 3

Po dvou týdnech od parádního vystoupení německých S.D.I. se vracím na Novou Chmelnici s vidinou dalšího zajímavého kulturního zážitku: a důvod jest k tomu oprávněný: prvně po rozpadu W.A.S.P. nabral pražský směr charismatický kytarista a význačná osobnost rockové historie Chris Holmes – a to se svou novou kapelou MEAN MAN. Toho měl původně doprovodit Američan Adam Bomb, – ten však turné odřekl, a tak si museli pořadatelé vypomoci z domácích řad. Z Adamova odpadnutí jsem dvakrát smutný nebyl, jeho náhradníci NOBODY KNOWS mě však papírově taky nenadchli; tahle amerikanizovaná vlna šla vždycky mimo mne.

S.D.I., Radiolokátor, Kaar, Murder Inc. – 2. 10. 2015 – Nová Chmelnice, Praha

Hodnocení uživatelů:  / 1

Ouvertura - Zatímco většina mých vrstevníků už měla za sebou nějaký ten den či týden školy, my dědicové Komenského a s trochou štěstí jeho budoucí pedagogičtí nástupci jsme měli v pátek druhého října ještě zbytky volna před sebou a mohli se tak učit leda tomu, jak vypadá škola poctivého thrash metalu. Důvod se k tomu našel dostatečný – na Nové Chmelnici se konala oslava žánru v čele s navrátivší se německou legendou S.D.I. A byl to myslím koneckonců právě Jan Ámos Komenský, který jako první systematicky roztřídil thrashmetalovou školu podle věku do čtyř provázaných stupňů na mateřskou, základní, střední a vysokou. Právě tahle koncepce dokonale padne na celý páteční večer, kdy ji v přesném pořadí zhmotnili MURDER INC., KAAR, RADIOLOKÁTOR a S.D.I.

Metalfest Open Air 2014 – 29.5.-1.6.2014 – Amfiteátr Lochotín, Plzeň

Hodnocení uživatelů:  / 1

Ten, kdo měl tu čest prožít si loňský, čtvrtý METALFEST, dá mi jistě za pravdu, že se jeho život tak trochu změnil. Ne snad, že by se hudebně nepovedl, ale podmínky, které tenkrát panovaly, člověka zkrátka a jednoduše změnit musí. Jak již bývá v posledních letech zvykem, i letos si dali metalisté dostaveníčko v plzeňském přírodním amfiteátru, aby si užili zlatavého moku, festivalové atmosféry a především milované hudby, jejíž poslechem tak po roce opět postrašili nějaké ty zebry a žirafy ve vedlejší zoologické zahradě, které se musejí klepat strachy do dnešních dnů. Počasí návštěvníky festivalu dost možná vyplašilo i letošní pátý ročník, nicméně stalo se tak několik dní před vypuknutím akce, takže nějaké to podmáčené prostředí znechutit nikoho snad ani nemohlo. Nad klasikou s názvem METALFEST tak sice do posledních chvil visel velký otazník, oproti loňsku však vše dobře dopadlo. Pojďme si tedy shrnout, jaké to letos bylo.

Calling The Rain (Radgorath, Cruadalach, Wolfarian, Morna, Andragona) – 17. 5. 2014 – Favál, Brno

Hodnocení uživatelů:  / 2

17. května 2014 v Brně pršelo, přesto to však ničemu nevadilo a Calling The Rain („Přivolávání deště“) se uskutečnilo v prostorách brněnského klubu Favál.

Arakain & Dymytry Tour 2014 – 26. 4. 2014 – Kulturní dům, Katovice

Hodnocení uživatelů:  / 1

Již od vydání svých nyní předposledních alb tyhle dvě kapely naznačovaly velkou akci při vydávání další desky. A proroctví se skutečně vyplnilo. ARAKAIN a DYMYTRY na své společné tour oslavující vydání dvou nových počinů – „Homodlak“ od DYMYTRY a bezchybné fošny „Adrenalinum“ od ARAKAINU. DYMYTRY, skvadra, kterou před lety pomalu nikdo neznal, kapela, která dokázala téměř nemožné – dostat se na top příčky tak brzy a jen a jen díky dobré muzice. ARAKAIN, legenda českého thrash metalu, mistři oboru, které není potřeba dlouze představovat.  V době, kdy jsem se o celé kauze ARAKAIN & DYMYTRY tour 2014 dozvídal, jsem ani malinko netušil, jak dokonalý tento čin může být. Čím víc se koncert blížil, tím víc se zvětšovala i nervozita. A je to tady!

Gamma Ray, Rhapsody Of Fire, Elvenking – 20.3.2014, Retro Music, Praha

Hodnocení uživatelů:  / 1

Kultovní GAMMA RAY v našich končinách již dávno nejsou vzácností, ale spíše rutinním standardem. Dalo by se téměř zobecňovat, že v rámci svých menších či větších tour kapela nikdy neopomíná nějakou tu zastávčičku i v České republice. Jak by také při tak slušné fanouškovské základně mohla. Nejinak tomu bylo v rámci „Empire Of The Undead“ tour, nové to šňůře ke žhavé novince se stejnojmenným názvem. Novince, která se bohužel ještě nedostala na pulty obchodů, neboť je její termín vydání určen až na 28. března. Zda-li je tento fakt výhodou či spíše nevýhodou, nechávám na čtenáři, nicméně většina nových hraných skladeb z této desky rozhodně není neznámá díky EP „Master Of Confusion“.

Fotoreport z festivalu Winter Masters of Rock 2013

Hodnocení uživatelů:  / 0

Přinášíme Vám fotografie z letošního ročníku festivalu Winter Masters of Rock , který se konal v sobotu 23.11. ve sportovní hale Euronics ve Zlíně