Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Síň slávy: Iron Maiden - The Number Of The Beast (1982 / CD / EMI / heavy metal): Iron Maiden - The Number Of The Beast (1982 / CD / EMI / heavy metal)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Síň slávy: Iron Maiden - The Number Of The Beast (1982 / CD / EMI / heavy metal)

Iron Maiden - The Number Of The BeastNaší cestu po legendárních metalových albech jsme začali dílem kapely JUDAS PRIEST „Painkiller“. Navážeme na ni neméně významným albem neméně významné kapely. Slova IRON MAIDEN – „The Number Of The Beast“ do úvodu stačí bohatě, pojďme na to!

Ač nejsem pamětník, mohu říct, že „The Number Of The Beast“ bylo pro IRON MAIDEN zlomové album. Nejen proto, že se s ním zapsali do historie heavy metalu jako jedna z nejdůležitějších kapel, ale také proto, že se na něm představil tehdy nový zpěvák skupiny Bruce Dickinson, který nahradil Paula Di´Anna. Před vydáním alba tehdy nikdo přesně nevěděl, jak Bruce zaujme fanouškovskou základnu kapely, ačkoliv Bruce po příchodu do IM absolvoval několik koncertů, aby se aklimatizoval. Jak se ale později ukázalo, příchod Bruce byl pro IM tím nejlepším, co se mohlo stát. Díky Brucovu vokálu, právě díky němu, se z IRON MAIDEN stalo to, čím jsou nyní.

Tato deska obsahuje spoustu nesmrtelných klasik. V první řadě je to titulní „The Number Of The Beast“. Text dotýkající se satanismu a okultismu vtisknul kapele tajemnou tvář. Tato skladba je opravdu nesmrtelnou klasikou, kde Bruce pravděpodobně předvádí nejlepší výkon na celém albu. Jedním slovem je senzační.

Jenže „Ironi“ se nespokojili pouze s jednou klasikou. Na album jich dali hned šest z devíti skladeb. Dalším konkurentem „The Number Of The Beast“ je „Run To The Hills“. Úvodní bicí a kytary patří, stejně jako celá deska, ke klasikám heavy metalu. A refrén je naprosto dokonalý. Chytlavý, dobře zapamatovatelný, bez jediné chybičky.

Ale je zde i další skladba, při které se tají dech. Závěrečná věc s názvem „Hallowed Be Thy Name“. Typická mystická atmosféra IRON MAIDEN. Ani nemusíte nějak pozorně poslouchat a opravdu si dokážete představit vězně odsouzeného k trestu smrti, který však nechce zemřít. Nejprve čeká ve své cele a poté ho vedou na popravu. Každý tón této skladby dotváří mozaiku tohoto příběhu. Skvělé dílo, které vás dokáže vtáhnout do děje.

Jenže to není vše, co pro nás album má. Začali jsme od největší klasiky, jenže ještě před „The Number Of The Beast“ jsou další skvělé skladby. Tak třeba dvojka „Children Of The Damned“. Věc, která je založená na akustických kytarách s velmi dobrým refrénem a skvělým Brucovým zpěvem.

Iron MaidenHodně dobrá je i vypalovačka „The Prisoner“. Úvodní smích je možná až legrační, ale Clivovy bicí vše rozrazí, skladba se rozjede a je z ní skvělá věc typická pro „Mejdny“. Svižná a chytlavá, tak jak má být.

A konečně skladba „22 Acacia Avenue“, která tematicky navazuje na „Charlotte The Harlot“ z alba „Iron Maiden“. I ta má skvělé riffy, hlavně v úvodu je drtivá.

Zbytek alba doplňují „Invaders“, „Gangland“ a „Total Eclipse“. Rozhodně se nejedná o slabé skladby. I ony mají své místo na desce, ale v porovnání s hvězdnou většinou alba, možná trošku zaostávají.

Těžko vybrat, která ze skladeb na albu je nejlepší. Jistě, „The Number Of The Beast“ je asi nejznámější, ale i ostatní výše zmíněné skladby mají své kouzlo. Z mého pohledu je album „The Number Of The Beast“, tím čím je, ne díky skladbě „The Number Of The Beast“, ale díky všem skladbám. Když by jen jedna z nich chyběla, už by album ztratilo část svého půvabu.

„The Number Of The Beast“ psalo historii heavy metalu, ovlivnilo a stále ovlivňuje nespočet lidí. Právě v tom je asi jeho největší síla a přínos. I proto patří do naší Síně slávy.

Domovské stránky: www.ironmaiden.com

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat