Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Powerwolf – Preachers Of The Night (2013/ CD / Napalm / power metal)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Powerwolf – Preachers Of The Night (2013/ CD / Napalm / power metal)

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Powerwolf – Preachers Of The Night Dobrá, přiznejme si to. Všichni jsme věděli, že po „Blood Of The Saints“ to POWERWOLF, pokud se chtějí překonat, budou mít těžké. Po zmíněné placce se nám vlci vyšvihli výrazně nahoru, začali hrát v rádiích a získávat hlavní časy na velkých festivalech. Nyní po téměř přesně dvou letech jsou v situaci, kdy musí potvrdit, že si tuto pozici opravdu zaslouží.

 První vlaštovkou byla píseň „Amen And Attack“, která byla vypuštěna asi měsíc před vydáním „Preachers Of The Night“. Ta mohla napovědět minimálně to, že si POWERWOLF ani tentokrát ostudu určitě neuříznou. Ostatně ti, co měli možnost vidět píseň na živo na MoR 2013, mi jistě dají za pravdu, že i v live podaní z ní čiší energie a spád.

Již přebal nové desky s vlky a náboženskými symboly v nápadném zpracování nás nenechá na pochybách, jakou kapelu se právě chystáme poslouchat. Jako první na řadu přichází již zmíněná pecka „Amen And Attack“; podle mě skvělý začátek, který posluchače výborně nakopne a navnadí na další poslech. Bohužel se však nedá úplně říct, že právě onen další poslech je kvalitativně na stejné úrovni. Jistě je to styl muziky, který POWERWOLF dostal na výsluní slávy. Na většině písni ovšem není nic, kvůli čemu byste si je pamatovali. Když slyšíte stále ty samé postupy, naučíte se předvídat, co přijde dál a songy se stávají repetivními. Na „Blood Of The Saints“ byly písně, které Vás chytily za srdce a měli jste chuť pouštět a zpívat si je stále a stále dokola. Na „Preachers Of The Night“ jsem napočítal dvě a půl.

Posluchač se dočká orchestrálních prvků, divokých kytarových sól, božsko-vlkodlačích námětů v textech aPowerwolf nezaměnitelného zpěvu v podání Attily. Jak jsem již ovšem naznačil výše, je těžké rozeznat jednu píseň od druhé. Nedá se říci, že by byly špatné nebo nekvalitní, ale bohužel se nedá ani říci, že by byly zajímavé. Jediné dvě skladby, které se mi tak zapsaly na delší dobu do paměti, jsou úvodní „Amen And Attack“ a „Extatum et Oratum“. Desku rozpačitě uzavírá píseň „Last Of The Living Dead“, v jejímž závěru se dočkáme tříminutového vytí vlků, kostelních zvonů a bouřky v pozadí (bez hudby).

„Preachers Of The Night“ je sice dobře odvedená řemeslná práce, rozhodně to však není album, ke kterému se budu vracet, nebo ze kterého se budou hrát ty největší pecky na koncertu. Po „Blood Of The Saints“ jde spíše o zklamání a rozpačité přešlapování na místě v kariéře POWERWOLF. Věřím však, že kapela takových kvalit se dokáže sebrat a opět natočit desku našlapanou peckama. Je můj optimismus na místě? No, uvidíme.

 

Hodnocení: 7/10

 

Vydavatel: Napalm Records

Domovské stránky: Powerwolf

Seznam skladeb:

1. Amen & Attack
2. Secrets Of The Sacristy
3. Coleus Sanctus
4. Sacred & Wild
5. Kreuzfeuer
6. Cardinal Sin
7. In The Name Of God (Deus Vult)
8. Nochnoi Dozor
9. Lust For Blood
10. Extatum Et Oratum
11. Last Of The Living Dead

Zní jako: Gloryhammer Sabaton, Bloodbound

Komentáře   

 
0 #1 Adam Trnka 2013-12-01 15:03
:P Powerwolf je proste nejlepší měl Jsem na ně jet 29. do Prahy ,ale mel jsem zapal plic. Dnes jsem dostal mikinu Blood of The Saints a mam objednané tričko Son of a Wolf. Super článek je vidět ,ze se vyznáte !!! Adam (14)
Citovat
 
 
0 #2 Adam Trnka 2013-12-01 15:03
:P Powerwolf je proste nejlepší měl Jsem na ně jet 29. do Prahy ,ale mel jsem zapal plic. Dnes jsem dostal mikinu Blood of The Saints a mam objednané tričko Son of a Wolf. Super článek je vidět ,ze se vyznáte !!! Adam (14)
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat