Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Dio - Master Of The Moon (2004 / CD / SPV / heavy metal-hard rock)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Dio - Master Of The Moon (2004 / CD / SPV / heavy metal-hard rock)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Dio - Master Of The MoonRok 2004 se může pyšnit tím, že nestor heavy metalu, jeden z nejlepších zpěváků tohoto stylu vůbec, Ronnie James Dio, vydal další řadovku nazvanou „Master Of The Moon“. Pochopitelně, jako velký fanoušek Diovi tvorby, jsem si na tuto nahrávku brousil zuby. Do rukou se mi však dostala až teprve před nedávnem.

Tento zpěvák již za svou hudební kariéru zvládnul opravdu mnoho. Mimo svou sólovou tvorbu působil v kapele Rainbow, kterou založil kytarista Deep Purple Ritchie Blackmore. Jak je u Blackmorea zvykem, vždy je třeba někoho vyrazit a tento osud potkal i Ronnieho. Tou dobou však z legendy Black Sabbath odchází Ozzy Osbourne a Ronnie nastupuje právě k „Sabbatům“.
 
Natočil s nimi vynikající album „Heaven And Hell“, „Mob Rules“ a ještě živák „Live Evil“. Jenže potom vztahy mezi Diem a zbytkem kapely byly již nesnesitelné, a proto Dio odchází. Nelení, a zakládá svou vlastní formaci nazvanou jednoduše DIO. Tato tři písmena poté více než dvacet let (a kdoví jak dlouho ještě) budou znamenat kvalitu a jasný styl, do kterého bude, čas od času, přidáno něco nového a co do něj bude sedět se poté stane jeho pevnou součástí. A přesně tak je to i s albem „Master Of The Moon“. Klasické rysy DIO jsou zcela jistě zachovány. Nemluvě...nebo radši mluvě o vynikajícím zpěvu.

Vždy byl samozřejmostí, po celou dobu Diovy tvorby, ale s přibývajícími lety si jeho vokál zaslouží ještě větší obdiv. Pokud si poslechnete nějakou skladbu skupiny Elf (snad vůbec první kapela, se kterou Dio vydal desky) a píseň z „Master Of The Moon“ zjistíte, že Dio neslevil ani kapku ze svého zpěvu a že se vůbec nešetří.

Jak je u Dia ve většině případů běžné, prakticky nelze nic vytknout. Pokud pomineme určitou podobnost s některými, již předešlými skladbami. Tento fakt však někdo může ocenit, jiný nikoliv. Je tedy velmi relativní a nerozebíral bych jej. Tím pádem již můžu jen chválit.

DioMezi mé nejoblíbenější skladby patří určitě úvodní „One More For The Road“. Svižný otvírák, jakoby se chtěl podobat „Stand Up And Shout“ z debutového alba „Holy Diver“. Titulní, epická, magií a fantasy prosáklá „Master Of The Moon“, jakoby se snad svou tematikou, či obsahem chtěla podobat skladbě „Holy Diver“. Mezi mé favority rozhodně patří ještě pecka „Shivers“, „I am“, „The Eyes“ nebo „Man Who Would Be King“. K písni „Shivers“ je zde jedna malá zajímavost. Pasáž těsně před refrénem je velice podobná části skladby „Hungry For Heaven“ z alba „Sacred Heart“.

„Master Of The Moon“ měl být návratem ke klasice „Holy Diver“. Osobně si myslím, že kapela DIO tehdy zněla jinak a že „Master Of The Moon“ není žádným návratem, ale spíš pokračováním dlouhé cesty, kterou skupina začala právě albem „Holy Diver“. „Master Of The Moon“ je na vysoké úrovni. Dio zkrátka nikdy nezklame.

Hodnocení: 8/10

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat