Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 0

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Blind Guardian - The Forgotten Tales (1996 / CD / Virgin / power metal)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Blind Guardian - The Forgotten Tales (1996 / CD / Virgin / power metal)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Blind Guardian - The Forgotten TalesBLIND GUARDIAN jsou zcela určitě jednou z nejzajímavějších, nejoriginálnějších a nejpozoruhodnějších kapel na hudební scéně. Získali si spousty fanoušků, kteří nyní netrpělivě očekávají vydání nového alba, které ponese název „A Twist In The Myth“. A jelikož BLIND GUARDIAN patří mezi mé nejoblíbenější kapely a jelikož na tomto webu jste až dosud nemohli najít žádný článek, zaměřený přímo na „Blajndy“, tak přišel čas změny.

Jenže, jaké album zvolit pro recenzi? Mám si na mušku vzít mistrovské dílo „Nightfall In Middle-Earth“? Jenže album těchto kvalit by spíš zasluhovalo místo v naší nové rubrice – „Síň slávy“. A co třeba diskutovanější „A Night At The Opera“. Spoustě fandů BG tohle album nešlo moc pod vousy. Navíc je to i poslední studiovka, čili hodnotit toto album by bylo asi nejlogičtější. Jenže já se vydám trochu do historie a vyberu si album „The Forgotten Tales“.

Pokud znáte album „Intermission“ od STRATOVARIUS, bude vám jasné o čem „The Forgotten Tales“ bude („Intermission“ vyšlo však až po „The Forgotten Tales“. To je jen poznámka, že se BLIND GUARDIAN neinspirovali STRATOVARIUS). „The Forgotten Tales“ přináší cover písničky a různě pozměněné verze písní BLIND GUARDIAN. Alba tohoto typu mám hodně rád, protože mohu srovnávat, která verze dané písně je lepší či horší. Obecně se dá říci, že verze písní z „The Forgotten Tales“ jsou jemnější než ty které můžeme slyšet na „regulérních“ albech BG. Vezmeme tedy album pěkně písničku po písničce.

Album otevírá skladba „Mr. Sandman“, předělávka od CHORDETTES. Swingová/jazzová písnička z 50. let minulého století oděná do kabátu typického pro BLIND GUARDIAN. řeknu vám, skvělá věc.
Jdeme dál. Dvojkou je „Surfin´ USA“ od BEACH BOYS. Tentokrát se hudebně moc velkých změn oproti originálu nedočkáme. Samozřejmě je to tvrdší verze a Hansi zapojuje svůj jedinečný a nezaměnitelný hlas.
Trojkou je „Bright Eyes“. Konečně jiná verze skladby BLIND GUARDIAN. Jak jsem již zmínil na začátku, jedná se o jemnější verzi, než kterou můžeme slyšet na albu „Imaginations From The Other Side“. Hansi nezpívá tak ostře, jak je pro něj typické, ale jemně a je doprovázen akustickou kytarou, která brnká klasické melodie BLIND GUARDIAN.
Jako čtyřka přichází „Lord Of The Rings“. Pro BG jsou témata o Pánu Prstenů typická a tak by bylo překvapení, když by na tomto albu toto téma chybělo. Oproti verzi z alba „Tales From The Twilight World“ je pozměněn text i hudba. Hodně dobrá je píšťala, která se v této skladbě vyskytuje.
Pětkou je „The Wizard“ od URIAH HEEP. Tahle skladba se objevila na jejich albu „Demons & Wizards“. I když je předělávka BG o něco delší, zásadní změny nečekejte (až na tvrdší kytary a Hansiho jedinečný vokál).
Další předělávkou je „Spread Your Wings“ od QUEEN. Mezi Hansiho oblíbené kapely patří mimo jiné i QUEEN a tahle písnička se objevila už na albu „Somewhere Far Beyond“ z roku 1992. Hodně dobrá předělávka jedné z nejlepších skladeb Johna Deacona. Myslím, že oproti verzi ze „Somewhere Far Beyond“ zde nedošlo k žádné změně.
Blind GuardianNásleduje „Mordred´s Song“, opět jen za doprovodu akustické kytary. Nepřitvrdí jak jsme zvyklí z alba „Imaginations…“. Po ní je na řadě „Black Chamber“, kde se objevují hodně dobré sbory. Devítkou je živá verze klasiky „The Bard´s Song – In The Forest“. Publikum jako jeden muž odzpívává skvělý refrén této skladby. Parádní atmosféra.
Desítka a další předělávka od BEACH BOYS, tentokráte „Barbara Ann/Long Tall Sally“. Velmi chytlavá, veselá písnička. Jedenáctá je „Past And Future Secret“, která od originálu nedoznala žádné změny.
Předposlední „To France“ od Mikea Oldfielda je velmi příjemná písnička. Kdykoli ji hrají v rádiu (ne jako verzi od BG), vždy si pobrukuji a v hlavě mi zní Hansiho hlas.
Nakonec přichází instrumentální „Theatre Of Pain“. Hudbu zaručují jen klasické nástroje. Velmi pěkný závěr.

Asi je zbytečné říkat, že tohle album doporučuji všem, kteří mají rádi tvorbu BG a kteří si chtějí poslechnout i neznámé verze klasik od této kapely. Je to vskutku labužnický zážitek tohle album.

Domovské stránky: www.blind-guardian.com

Hodnocení: 10/10

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat