Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Firezone - Zrcadlo doby (2006 / CD-R / vlastní vydání / heavy metal)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Firezone - Zrcadlo doby (2006 / CD-R / vlastní vydání / heavy metal)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Firezone - Zrcadlo dobyTen čas ale letí…koncem ledna jste si mohli přečíst recenzi na debut FIREZONE, koncem března se pak na stránkách objevilo interview s touto kapelou a nedávno ke mně dorazilo již druhé album této kapely, tentokrát oděné do ledově modré barvy, honosící se názvem „Zrcadlo doby“. Musím říct, že obal mě zaujal. Jeho provedení, ač se nejedná o nějak převratnou malířskou práci, je velmi pěkné. Alespoň mě se velmi líbí.

Hudebně se toho od minule moc nezměnilo. Oproti debutu však nejvíc utrpěly vokály. Pavel Freibruck zpívá sice stále stejně (možná, že i to je částečně problém), ale kamenem úrazu se staly zpěvné linky. Ty mi v některých skladbách přijdou až příliš vyumělkované. Pokud se podívám na ryze hudební stránku, dá se mluvit o nových nápadech, které nahrávku vcelku slušivě ozdobí. Ano, po hudební stránce je všechno v pořádku, dokonce si myslím, že FIREZONE překonali v tomto ohledu debut. Ale zpěvné linky by opravdu potřebovaly trošku dotáhnout.
 
Z kladných momentů alba musím zmínit slušně rozjetou skladbu „Máš cos chtěl“ a především „Frozen-Proof Man“. Pro mě se jedná o určitě nejlepší píseň, kterou zatím FIREZONE mají ve svém arsenálu. Riffy jsou skvělé, atmosféra v úvodu je opravdu mrazivá i zpěv je dobrý. Nejlepší jsou ale kytary v části před refrénem. Vážně perfektní věc.
Bohužel zbytek alba je ve znamení spíše průměrných věcí, a toho, co známe z alba „Firezone“. Čas od času se setkáte s nějakou tou novinkou jako třeba ve skladbě „Návrat k hodnotám“, kdy na začátku skladby můžeme slyšet bubny, tlučící ve skvělém pochodovém rytmu za doprovodu basy. Dobrý moment. Bohužel jinak tahle skladba moc nenabízí.
A ony zmíněné kostrbaté vokály jsou nejpatrnější ve skladbách „Urvat co se dá“, „Návrat k hodnotám“ nebo „Kainův rodokmen“.

Ještě jedna věc mi u FIREZONE vadí. Již na debutu jsme se mohli setkat s tím, že ve svých skladbách používají anglická slovíčka, aby utvořili rým. To byl třeba příklad písně „Killer Cyborg“. Budiž, dalo se to zkousnout. Na druhé desce si FIREZONE počínají stejně, možná ještě častěji. Je to jen můj osobní názor, ale prostě to na mě nějak nepůsobí, když v českém textu jsou tak často anglické výrazy.

Po poslechu alba mám tedy hodně smíšené pocity. Nečekal jsem žádný zázrak, ale doufal jsem, že FIREZONE překonají svůj debut. Bohužel ale musím říct, že se jim to nepovedlo. „Zrcadlo doby“ kráčí ve stínu debutu, maximálně doplňuje o pár nových elementů to, co již z „Firezone“ známe. Až na skladbu „Frozen-Proof Man“. To je opravdu paráda chlapi!

Domovské stránky: www.firezone.ic.cz

Hodnocení: 6/10

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat