Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Dio - Evil Or Divine (2003 / DVD / Spitfire / hard rock-heavy metal)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Dio - Evil Or Divine (2003 / DVD / Spitfire / hard rock-heavy metal)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Dio - Evil Or DivineRovnou v úvodu říkám, že snad žádné jiné živé DVD, které jsem kdy viděl, nemá takový šmrnc a náboj jako „Evil Or Divine“. Koncert se tehdy konal v pátek třináctého. Z toho si Ronnie samozřejmě nic nedělá (jak později vysvětluje i v interview) a ještě přiloží do ohně, když otevře deštník v místnosti, což prý také přináší smůlu.

DVD je nabité skvělým materiálem od začátku až do konce. Setlist perfektně vybraný, který pokryl celou dráhu Diovy kariéry (kromě ELF a jiných kapel, ve kterých Dio za mlada působil). Dočkáte se tak hitů od RAINBOW jako „Man On The Silver Mountain“ a „Long Live Rock And Roll“ a samozřejmě klasik od BLACK SABBATH jako „Children Of The Sea“ a „Heaven And Hell“. Místo se našlo i pro sóla na kytaru a na bicí. Především sólo na bicí v podání Simona Wrighta je excelentní. Kytarista Doug Aldrich naproti tomu neváhá a závěrem svého sóla zničí kytaru. Zbytek DVD je naplněn Diovými nesmrtelnými klasikami. Z dlouhé řady jmenujme alespoň „Stand Up And Shout“, „Don´t Talk To Strangers“, „The Last In Line“. Na DVD se nezapomnělo ani na tehdejší novinkové věci a tak se hrálo třeba „Push“, „Killing The Dragon“ atd. Všeho všudy přes patnáct kousků, které Dio od začátku do konce odzpíval s absolutní jistotou. Nikde neslevoval, vše odzpíval na sto procent. Takový dobrý důkaz může být například „Don´t Talk To Strangers“. Perfektně procítěná tajemná pasáž, agresivně odzpívané sloky, skvělé zapojení fandů do zpěvu…tady je vidět, že Dio patří k nejlepším frontmanům, co kdy metalová scéna poznala. Po pohybové stránce také vše perfektní, Dio není nijak statický i když samozřejmě po pódiu nějak zběsile nelítá. S obecenstvem komunikuje výborně a atmosféra je skvělá. Jednoznačně lze říci, že Dio s přehledem strčí do kapsy celou řadu jiných, daleko mladších frontmanů.
 
Jako každé DVD, i toto má své bonusy. Obsáhlé interview s Diem zaměřené na všechna témata od náboženství, pověrčivosti, přes začátky jeho hudební kariéry až k muzikantům, se kterými měl ve svém životě tu čest hrát atd. Vážně dobrý zdroj pro získání názorů a informací o tomto vokalistovi.
Dále je to fotogalerie. Taková běžná součást většiny DVDček. Obsahuje fůru fotek, které zachytily Dia většinou s fanoušky.
Další klasický doplněk je dokument „za scénami“. Je na něm vidět, že v zákulisí je Dio takový pohodový chlapík. Na jednom záběru se krátce objeví i Anders Johansson z HAMMERFALL. Nejedná se o nějak vtipné video, ale je to dobrá sonda do zákulisí. A poslední bonus je promo video ke skladbě „Push“.
 
Po tomto vychválení DVD až do nebes je asi zbytečné se nějak dlouze rozepisovat v závěru. Snad jen, že se jedná o nutnost pro kohokoli, kdo má Diovu tvorbu rád. A ten, který nemá, má alespoň jasný důkaz toho, že Dio si zaslouží úctu za to, co dokázal.

Domovské stránky: www.ronniejamesdio.com

Hodnocení: 10/10

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit