Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Powerwolf - Lupus Dei (2007 / CD / Metal Blade / heavy metal)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Powerwolf - Lupus Dei (2007 / CD / Metal Blade / heavy metal)

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 
Powerwold - Lupus DeiV roce 2005 se na trhu objevilo debutové album metalistů POWERWOLF, pojmenované „Return In Bloodred“. Dva roky uplynuly jako voda a tito vlkodlaci se vrací zpět s novou porcí temného heavy metalu, která tentokrát nese název „Lupus Dei“ (vlci boží).

Pokud jde o image, nečekejte žádné změny. Pánové své obličeje znovu zkrášlili silnou vrstvou bílého make-upu, nehty nalakovali černě a navlékli na sebe černé hábity. Texty opět čerpají z upírské, vlkodlačí či satanské tématiky, no prostě ze všeho temného. Jako správná heavy metalová formace však neopomenou POWERWOLF několikrát zmínit i slovní spojení „heavy metal“. A ten je na této desce na velmi dobré úrovni.

První skladbou je „Intro (Lupus Demonae)“, po které se spouští perfektní jízda na vlně úderných, snadno zapamatovatelných a chytlavých skladeb. Ani jedna z nich není slabá, jejich poslech si musíte zaručeně užít. Lze namítat, že ve skladbě „Saturday Satan“ jsou patrné vlivy IRON MAIDEN, ale pokud se jedná pouze o jednu skladbu a jinak je album plné kvalitních písní, pak není důvod k větší panice.

Powerwold Pravdou ale také je, že od „Vampires Don´t Die“ se situace trochu zhoršuje. Nicméně snad kromě dvou skladeb je album ojedinělé tím, že v každé její písni je určitá pasáž, určitý střípek, na který se budete těšit, i když skladba jako celek vás třeba tolik nezaujme (třeba „When The Moon Shines Red“ a Attilův operní vokál v jejím úvodu).

Poslední zastávkou ještě bude titulní „Lupus Dei“. Je to totiž jakási paralela k „Son Of The Morning Star“ z „Return In Bloodred“, ale je tvrdší a ne tolik děsivá.

POWERWOLF se prakticky nehnuli z úrodné půdy, na které se nyní nachází. Snaží se těžit co nejvíce to jde a nutno říci, že tentokrát vytěžili ještě větší klenoty než na desce předchozí. Přitvrdili, ubrali klávesy, jejich skladby jsou více chytlavější a určitě je znát, že pokročili i v songwritingu. Jen tak dál.

Hodnocení: 8/10

Vydavatel: Metal Blade Records

Domovské stránky: Powerwolf

Seznam skladeb:

1. Intro (Lupus Demonae)
2. We Take It From The Living
3. Prayer In The Dark
4. Saturday Satan
5. In Blood We Trust
6. Behind The Leathermask
7. Vampires Don´t Die
8. When The Moon Shines Red
9. Mother Mary Is A Bird Of Prey
10. Tiger Of Sabrod
11. Lupus Dei

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit