Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Nova Orbis – Imago (2009 / CD / vlastní vydání / progresivní gothic metal)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Nova Orbis – Imago (2009 / CD / vlastní vydání / progresivní gothic metal)

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Spousta metalových fanoušků si právem stěžuje na to, že v poslední době je na metalové scéně málo originálních kapel. NOVA ORBIS, mladá jihoamerická kapela, je jednou z mála těch, které opravdu originální jsou. Jen si nejsem jistá, jestli to v jejich případě není spíše zápor.

NOVA ORBIS se řadí mezi progresivní gothic metalové kapely, nicméně slovem metal bych v jejich případě opravdu šetřila. Když jsem zapnula CD přehrávač, nejdřív se z něj linuly celkem líbivé zvuky, ale to jen pár vteřin, protože pak začaly hrát kytary. To se ještě dalo poslouchat, horší bylo, když se zapojil hlas Any Barajas.

Mám ráda, když je vokál kapely zajímavý a originální, ale co se mi opravdu nelíbí, je upravený hlas. O to horší je, když to jde poznat a možná je to i určitý záměr. Anin hlas mi víc než cokoli jiného připomínal melodické techno, což u metalu není zrovna vítané či chtěné. Zklamání pokračuje, když se člověk více zaposlouchá a slyší ten divný zvuk i v ostatních nástrojích. Klávesy, basa a dokonce i kytary mají zvláštní zvuk, který se nese s celou deskou „Imago“. Zkrátka bych NOVU ORBIS, spíš než gothic metalem, nazvala techno metalem. Nevím, jestli je to záměr, ale zní to jak z nepovedené znělky nepovedeného seriálu. Přitom některé nápěvy či melodie by nebyly vůbec špatné, kdyby se lépe použily. Třeba skladba „Love Remains“ má opravdu hezký začátek. Zpívá v něm kytarista José Barajas, jehož hlas je sice mírně tuctový a hodil by se spíše do popu, ale rozhodně zní lépe než vokál frontmanky, což není zrovna uspokojující. Rovněž skutečnost, že hlas je také jaksi divně upraven kapele zrovna nenahrává.

Jediné, co bych kapele mohla pochválit, jsou poslední dvě celkem melodické skladby „Falling Of The Empire“ a „Wisdom Hunter“. Zde ta „divnost“ není tak znát a jsou slyšet vyšší hlasy, které sice lidi s hudebním sluchem trochu dráždí, ale zní to rozhodně lépe než skladby předchozí. Myslím, že kdyby se NOVA ORBIS vydala směrem, který určují tyto dvě skladby, dopadla by tato recenze o něco lépe.

I když je v každé písni něco trochu nového, ať už vysoký vokál, chlapský death growl nebo šepot, stejně mi všechny skladby splývají tak trochu do jedné. Kromě asi dvou celkem povedených kytarových sól na desce nenacházím nic moc pozitivního. Ráda bych něco pochválila či vyzdvihla, ale bohužel to udělat nemůžu.

Pokud hledáte opravdu originální kapelu, tak CD vřele doporučuji. Ale pokud máte rádi metal, tak nevím, zda-li vás zaujme. Mě o kvalitách nepřesvědčilo. Rozhodně jsem ale zvědavá na další tvorbu kapely.

Hodnocení: 4/10


Vydavatel: Nova Orbis

Domovské stránky: Nova Orbis

Seznam skladeb:

1. Castle Of Exile
2. Unstable Mind
3. Dark Delusion
4. Ancient Guardian
5. Change
6. Love Remains
7. The Lamp
8. Sarah Deserves To Rest
9. Falling Oh The Empire
10. Wisdom Hunter

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat