Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Edenbridge – Solitare (2010 / CD / Napalm / symphonic metal)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Edenbridge – Solitare (2010 / CD / Napalm / symphonic metal)

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Už s prvními tóny velmi povedeného intra desky „Solitare“ od symfonických  EDENBRIDGE jsem tušila, že recenze bude kladná. Je jasné, že tato rakouská kapela patří mezi lepší svého druhu a svým nový, v pořadí sedmým albem to potvrdili, ne-li podtrhli.

Oproti předešlému počinu je na „Solitare“ sice méně symfonických prvků (na předešlé „MyEarthDream“ byl použit český orchestr, na novince jsou použité samply), ale za to daleko více vynikly velice povedené kytary a deska je plna chytlavých melodií, úžasných momentů a skvělého zpěvu výborné vokalistky Sabine Edelsbacher.

Ale vezměme to hezky od začátku. Už jsem zmínila intro „Entree Unigue“, které dokonale navozuje atmosféru „Solitare“. Druhý přichází nejlepší moment alba, titulní „Solitare“, s krásně rozvinutou melodií. Připadá mi trochu škoda, zařadit  nejlepší píseň hned na začátek, na druhou stranu je ale na desce dobrých songů plno, takže v případě EDENBRIGDE nehrozí, že by vám poslech po první písničce omrzel. Právě naopak, čím déle se člověk zaposlouchává, tím víc se mu placka zamlouvá. A věnujete-li „Solitare“ více než jeden poslech, budete nalézat stále nové motivy a prvky, které dělají hudbu EDENBRIGDE kvalitní.

V každé písni je nějaký specifický prvek, motiv, který dělá skladbu ojedinělou, ale zároveň ji neizoluje od „sjednocenosti desky“. Zmínit musím například velice zajímavý začátek „Out Of This World“, který zní velice mysticky, ale zároveň připomíná moderní hudbu, což mi připadá jako dobrá kombinace.

Chvály sice bylo už dost, ale já nemám jinou možnost, než v ní pokračovat. Nezdůraznit totiž například skvělý zvuk by byl hřích. Možná jsem si už příliš zvykla na mladé kapely s ne úplně nejlepším soundem, ale každopádně CD „Solitare“ má zvuk rozhodně nadstandardní. Kromě toho do sebe všechny melodie a zvuky úžasně zapadají. Všemu vévodí již zmíněné kytary, které nejenže celou hudbu krásně podkreslují, ale potěší i velmi zajímavá sóla, či uklidňující čisté kytary, které vynikly například ve skladbě „Brothers On Diamir“.

Jediné, z čeho mám trochu zvláštní pocit, je outro „Exit Unigue“, které je v podstatě stejné, jako intro „Entree Unigue“. Na jednu stranu je to dobrý nápad, který ještě více uceluje desku, na druhou stranu je to dost nepraktické, pokud má člověk zapnuté přehrávání „pořád dokola“. Takže tohle si netroufám hodnotit.

„Solitare“ přiděluji devět bodů z deseti. Ten desátý si šetřím do budoucna, protože věřím, že se EDENBRIDGE vydali správnou cestou a ještě mají něco před sebou!

Hodnocení: 9/10
Vydavatel: Napalm Records

Domovské stránky: Edenbridge

Seznam skladeb:

1. Entree Unique
2. Solitaire
3. Higher
4. Skyline's End
5. Bon Voyage Vagabond
6. Come Undone
7. Out Of This World
8. Further Afield
9. A Virtual Dream?
10. Brothers On Diamir
11. Exit Unique

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit