Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Black Messiah – The Final Journey (2012 / CD / AFM / pagan metal)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Black Messiah – The Final Journey (2012 / CD / AFM / pagan metal)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Black Messiah- The Final JourneyDnes se opět podíváme na pagan metalovou scénu a abychom drželi zajetou linii, recenzovaná kapela je německého původu. BLACK MESSIAH však nejsou žádnými nováčky a jsou již poměrně etablovanou formací. Pojďme teď blíže prozkoumat jejich novou dlouhohrající desku, která dostala název „The Final Journey“.

Názvy písní (a s nimi samozřejmě i texty) jsou cca půl na půl v angličtině a němčině. Anglický jazyk se potom týká převážně druhé, koncepční části celého alba. K tomu se ale dostaneme později. Příjemným překvapením hned na začátku je, že „The Final Journey“ vybočuje ze současného mainstreamu absencí dlouhého instrumentálního intra. Po krátké vyhrávce jdou chlapci z BLACK MESSIAH rovnou na věc. Během první skladby „Widloni“ uslyšíme sympatické prvky, které budou charakteristické pro celý počin: drsný chraplavý hlas, kterému ale jde bez problému rozumět, dominantní dvojkopák a víceméně klasické paganové riffy u kytar. Během prvních dvou stop, výše zmíněné „Widloni“ a „Der ring mit dem Kreuz“ (Prsten s křížem), celá deska krásně odsýpá a posluchač se může nechat unášet tvrdou rytmickou muzikou.

Zlom desky nastavá u písně „To Become A Man“. Zde už kapela lehce upadá do stereotypu a i když to není zdaleka tak hrozné, jako některá jiná díla paganového žánru, které se v současné době objevují, posluchač může být, po velmi slibném začátku, trochu zklamán.   
Zajímavým prvkem, který opět vybudí naši pozornost, je skladba „Into The Unfathomed Tower“, která je instrumentální a vznikla jako tribut skupině CANDLEMASS. Zatímco v originále se jedná o asi tříminutové kytarové sólo podkreslené bicími, v případě BLACK MESSIAH hrají prim housle. Píseň jako taková je velice kvalitní a projevuji se zde přednosti houslisty kapely, Zagana.

A teď ke slibované koncepční části. Nese podtitul „The Naglfar Saga“ a pojednává o severském podsvětí a cestě na lodi Naglfar. Podle Black Messiahlegendy se jedná o loď slouženou z údů a nehtů zemřelých, která se vydá na svou cestu při Ragnaroku (konci světa) a členy její posádky budou mimo jiných Loki a obr Hrym. Tady vidím zajímavý prvek; BLACK MESSIAH se odlišují od jiných skupin podobného ražení tím, že se dívají na Ragnarok tzv. z druhé strany. Co se týká hudební stránky této části alba, uslyšíme zde několik prvků, které jsme v předchozí části neslyšeli. Jedná se především o čistý zpěv (bez chrapláku) a ženský vokál, což považuji za obohacení celé desky. Instrumentálně však, až na světlé výjimky, setrvává i „The Naglfar Saga“ v monotónnosti, což je škoda.

Závěrem se pokusím vše shrnout. „The Final Journey“ je albem, s nímž po počátečním nadšení asi zažijeme trochu zklamaní. Přesto tato deska neurazí a patří rozhodně mezi to lepší, co německá pagan metalová scéna zplodila. Tento fakt společně s některými zajímavými prvky celého počinu mluví v jeho poslech.

 


Hodnocení: 7,5/10Vydavatel: AFM Records

Domovské stránky: Black Messiah

Seznam skladeb:

1. Windloni
2. Der Ring mit dem Kreuz
3. To Become A Man
4. Into The Unfathomed Tower (A Tribute To Candlemass)
5. Feld der Ehre
6. Lindisfarne
7. The Naglfar Saga: Prologue – The Final Journey
8. The Naglfar Saga: Mother Hel
9. The Naglfar Saga: On Board
10. The Naglfar Saga: Sailing Into Eternity

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mohlo by vás zajímat