Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
Wizard - Heavy metaloví čarodějové
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

Wizard - Heavy metaloví čarodějové

Je to již delší doba od mého posledního profilu, který se týkal německé kapely BLIND GUARDIAN. Čas tedy nastal a i následující partička, kterou si v kratším profilu představíme, pochází ze stejné země. Na rozdíl od svých kolegů se však netěší takové popularitě, ačkoli jejich tvorba je velmi silná a je to jednoznačně škoda, že se o nich tolik neví. Následující řádky budou patřit skvělé kombinaci heavy/true/power/speed metalu s názvem WIZARD, kteří jsou také někdy označováni jako „německá odpověď na MANOWAR“.

WizardProfil bude tentokrát o něco kratší, jelikož, ač jsem hledal kde se dalo, o historii WIZARD se toho opravdu moc nepíše.

Vznik kapely se datuje do roku 1989. Za zakladatele kapely je považován bubeník Sören „Snoppi“ van Heek, ke kterému se přidali zpěvák Sven D´Anna, kytarista Michael Maas a baskytarista Volker Leson.
Jejich první demo „Legion Of Doom“, které vyšlo v roce 1991, a první dvě alba „Son Of Darkness (1995) a „Battle Of Metal (1997), které si skupina sama hradila, to vše pomohlo WIZARD získat silnou pozici na evropské undergroundové scéně. Dalším důvodem, proč se WIZARD začali stávat populárními, byly i perfektní představení se spoustou pyro efektů. Charismatický frontman kapely, Sven D´Anna, oblibu kapely jen umocňoval.
 
Nebylo tedy divu, že když se v roce 1999 objevilo na trhu třetí album „Bound By Metal“, které vydala společnost B.O.-Records, spousta skalních fandů se mohla přetrhnout.
V roce 2000 se WIZARD dostávají pod křídla společnosti Limb Music Products, se kterou podepisují dlouhodobou smlouvu. U této společnosti vydali světově velmi dobře hodnocená alba „Head Of The Deceiver“ (2001) a „Odin“ z roku 2003. Album „Odin“ se zaměřuje na severskou mytologii a vypráví příběh o ztrátě bohyně života, Iduny, jejím hledání, o bitvě bohů a vůbec o všem, o čem severské příběhy pojednávají. Hudebně je to perfektně naostřená power/speed/heavy metalová placka, na které WIZARD trošku zapomínají na true metalové postupy, což však nahrávce vůbec neubírá na kvalitě.

WizardNásledovaly vystoupení na festivalech jako Wacken, Bang Your Head a tour s kapelami GRAVE DIGGER a SYMPHORCE. Mimo těchto kapel WIZARD doprovázeli například i EDGUY, SACRED STEEL nebo Paula Di´Anna. Po celém světě rovněž vznikají fankluby, dokonce i Jižní Afrika má svůj fanklub WIZARD. Jejich cesta od undergroundové kapely k jedné z nejlepších kapel Německa se tedy konečně vydařila.
 
Sestavu, která byla od založení stejná, však v roce 2005 opouští kytarista Michael Maas. Diskutovalo se hned o několika důvodech…profesní, osobní, zdravotní. Kapela se však vyjádřila ve smyslu, že Michael si pouze potřebuje oddechnout a že je vlastně stále členem WIZARD, a až se bude opět cítit, s radostí jej přivítají zpět, jelikož dveře do kapely jsou mu neustále otevřeny. Jeho místo zatím přijal spolužák Volkera Dano Boland. V této sestavě se ještě téhož roku dostává na svět další, v pořadí již šestá deska nazvaná „Magic Circle“.

V roce 2006 kapela opouští Limb Products, aby se v zápětí dostala ke společnosti Massacre. U této firmy by mělo vyjít nové, dosud nepojmenované album, které je očekávané začátkem roku 2007.

WIZARD možná nejsou nějak originální kapelou, ale dokáží velmi dobře skloubit všechny výše uvedené styly do jednoho celku, který navíc perfektně sedí a nepůsobí nějakým slepeným dojmem a jsou určitě jasnou volbou pro všechny metalisty, kteří mají rádi pěkně ostrou hudbu, která se před ničím nezastaví.

Domovské stránky: www.legion-of-doom.de

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit