Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
2006 - Ve znamení nových světů
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

2006 - Ve znamení nových světů

Probudili jsme se do roka s číslem Bondovy občanky na konci. Co to znamená? Jdeme fňukat nad rokem minulým? To zas ne, každý už si snad svoji inventuru udělal, takže hledíme s nadějí v očích vstříc dalším nejen hudebním událostem. Jenže já smolím texty pro volume.net, takže mám tu výsadu, že můžu své hudebně/daňové přiznání zveřejnit. Když tak nad tím přemýšlím, nejeden politik by se mnou asi hned měnil.

Ale vraťme se k hudbě roku 2006. Byl to rok metalově pozitivní? Nebo snad bude lepší na něj rychle zapomenout a počkat si na reparáty jednotlivých kapel, které během něj byly činné? Určitě ne! Že se splní tužby a přání všech, to snad nečekal nikdo. Přesto však lidé točící se kolem hudby udělali opět velký kus práce. Dnes bych proto poděkoval těm, kteří se podle mě snažili nejvíce...


Metalové spolky a jejich výtvory

Možná největším přínosem pro mě bylo objevení několika nových hudebních světů, které velice citelně rozšířily můj pravidelný příjem výživných metal-rockových desek. Díky kapelám jako Flood nebo Harms Way jsem si velice oblíbil stoner-rock. Naopak chlapci z kapel Draconian a  Agalloch mi až pod nos naservírovali velice parádní desky doomové. Děkuji jim za to ...
A moje TOP 5?

Melechesh
Melechesh
1. Melechesh – Emissaries, protože tihle chlapíci redefinovali, jaké to je, když se hraje metal nemilosrdně, ale přitom s bravurou a nápadem.
2. In Flames – Come Clarity, protože si deska na nic nehraje, je funkční, šlape a v čase vůbec neztrácí na síle.
3. Neglected Fields – Splenetic, protože jsou jednoduše geniální. Měla to být deska roku, ale jejich profesorsky šílený styl je srazil na místo třetí.
4. Madder Mortem – Desiderata, protože je nenapodobitelná a extrémně emotivní. Svět který Desiderata definuje nenajdete nikde jinde než na této desce.
5. Delain – Lucidity, protože přinesli na hřiště novou taktiku a navíc už umí hrát na nástroje. Nejlepší nedevastující deska roku.


Tam kde metal končí, já prostě pokračuji

Rok 2006 byl též nesmírně bohatý na události ze světa nemetalové hudby. Opět jsem více porozuměl kouzlu temné klubové hudby, nahlédl několikrát do škatulky s českým folkem a vůbec se tak nějak potloukal světem těžko zařaditelných umělců. Tento segment je hlavně o poznávání a posouvání hranic vnímání hudby, proto i poděkování za zvláštní zásluhy musí respektovat tento fakt. V roce 2006 tyto volně ložené hranice posouvali hoši od Front Line Assembly, Covenant, ale taky experimentátorský projekt Android Lust. Ve směru více prosluněném a přátelském mají velké zásluhy angličtí Ladytron a mikrokosmičtí Kettel. Všem patří dík.
Ale teď už patří aréna nejlepším z nejlepších:

Dresden Dolls
Dresden Dolls
1. Welle:Erdball – Chaos Total, protože už si to za tu dřinu zasloužili. Jsou to super kluci a holky, nahráli špičkovou desku, takže první místo, tečka.
2. The Dresden Dolls – Yes, Virginia, protože jsou jedineční a sví. Jejich deska byla dlouho adeptem na první místo a jejich koncert v Praze tomu jen nahrával. Jsou ale druzí.
3. SnakeSkin - CantaTronic, protože se ukázalo, že je Tilo stále ještě schopen plakat, ale také šokovat a pohladit geniální hudbou. Největší překvapení roku!
4. Tomáš Kočko – Poplór, protože jeho moderní folk pobral to nejhezčí ze dvou světů a zamotal mi hlavu. Nejlepší česká deska roku napříč styly!
5. Covenant + Front Line Assembly, protože roztančili můj svět a ukázali mi nové možnosti. Obě jejich novinky jsou narvané neodolatelnými beaty beroucími dech.

Zbývá už jen zmínit užší kategorie a jdeme domů...

Nejlepší obal: Madder Mortem – Desiderata
Nejlepší image: Tristania
Největší překvápka: Melechesh, SnakeSkin
Nejlepší akce: The Dresden Dolls a In Flames v Praze
Nejlepší hlasy: Marko Hietala, Ashmedi (Melechesh)

Absolutně nejlepší věc roku: jako každý rok, přátelé, se kterými sdílím jak tento svět hudby, tak všechno ostatní! Takže taky vám dík!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit