Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/plugins/system/advga/advga.php on line 21

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 39
2010 okem Volume: Pan Štědrý (Blackwish)
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/volumemax.cz/volumemax.cz/templates/theme741/index.php on line 141

2010 okem Volume: Pan Štědrý (Blackwish)

Volumemax hodnotí uplynulý rok 2010. Jeho redaktoři dostali jediný úkol - shrnout minulý rok co se hudebních událostí týče. Jak si s tím poradili? Co dobrého a špatného podle nich rok 2010 přinesl? To zjistíte v našem cyklu "2010 okem Volume". S radostí očekáváme i Vaše názory na jednotlivé reflexe i Vaše hodnocení uplynulých měsíců - ať už v komentářích, nebo v naší anketě! Čtvrté ohlédnutí pochází od kolegyně Blackwish.

Pan Štědrý

Začátek nového roku patří vždy vzpomínkám na rok uplynulý. Lidé přemítají nad tím, co udělali, co se jim povedlo, co ne a tak podobně. Já nejsem výjimkou, taky jsem se zamyslela. Ne však sama nad sebou, nýbrž nad metalomým rokem 2010 a musím konstatovat, že jsem s ním byla spokojená. Českou republiku navštívila velká spousta dobrých kapel, vyšla velká spousta nových CD starých i nových formací a objevil se dokonce i nový festival, kterému bude patřit první mé zasnění.

Metalfest. Když jsem poprvé uviděla seznam hrajících kapel bylo rozhodnuto, že tam nesmím chybět. Ovšem když jsem pak přišla na místo, tak byly mé pocity velmi smíšené. Areál byl tak natěsno mezi zoologickou zahradou a sídlištěm, že jsem nechápala, že se město nevzbouřilo. K mému úžasu však byla akustika v amfiteátru tak úžasná, že zvířata v ZOO si metalu moc neužila. Zato ostatní užívali plnými doušky a já zastávám názor, že se tu zrodil jeden z nejlepších festivalů v ČR. Konečně, vzpomeňme na sborové zpívání české hymny poté, co dohrála kapela HAMMERFALL k vítězství našich v hokeji!
Ano, Metalfest ve mně zanechal hluboký dojem a určitě to byl jeden z vrcholů roku 2010.

Kromě Metalfestu jsem loni navštívila i velký počet samostatných koncertů. Výběr z nich byl velmi široký a odolat kapelám jako ARKONA, TARJA, BLIND GUARDIAN, TAROT, LORDI a mnoha jiným se prostě nedalo. Na podzim se událo dokonce tolik koncertů, že se nejednou stalo, že se konaly třeba až tři, čtyři akce zároveň a vybírat si pak, kam se vydáte, bylo těžké. To mě trochu mrzelo, že počet pořádaných koncertů je moc vysoký a není v lidských schopnostech stihnout vše, co byste chtěli. Mám ten pocit, že dnes už je všechno tak jaksi samozřejmé a skupiny už nejsou ty modly, na které by člověk dlouho a oddaně čekal a při jejich koncertech zažíval nirvánu. Na jednu stranu je vše blíže a lépe dostupné, ale tak nějak to ztrácí své kouzlo (vzpomeňme třeba na tolik zbožňovaný a nenáviděný Facebook, který umožňuje popovídání si s takovými hvězdami, jako je Mike Terrana, Roland Grapow, nebo třeba Perttu Kivilaakso!)
Já osobně mám hodně ráda tuzemskou scénu a proto ráda chodím i na menší akce, kterých bylo také hojně.
Obzvlášť jsem sledovala SAMHAIN, EAGLEHEART, RIMORTIS a ASCENDANCY, kapely, kterým na české scéně fandím nejvíce a užila jsem si jich opravdu bohatě.
Z českých skupin však na pomyslném žebříčku slávy postoupila nejvíce kapela DYMYTRY, která vyhrála české kolo Wackem Metal Battle a získala tak možnost si jako jediný zástupce naší země zahrát ve Wackenu!

Ať to tedy vezmu z jakékoli stránky, rok 2010 byl na zážitky velmi bohatý, i když pro naše peněženky ne moc štědrý. Každopádně doufám, že vlak 2011 pojede na stejně nablýskaných kolejích, jako vlak minulý!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit